İstanbul Ve Ankara'da Kar Ne Zaman Yağacak?

Bu konuyu okuyanlar

Hakan Göçmez

Asistan
Katılım
11 Ocak 2017
Mesajlar
343
Reaksiyon puanı
24
Puanları
18
Yaş
33
VPn1pR.jpg


Bu sene etkili olan kar yağışları, İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde günlük yaşama oldukça olumsuz bir etki yaparken Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalarda bu hafta itibariyle yeniden karın yurda döneceği belirtildi.

İstanbul ve Ankara için yapılan uyarılarda karın fırtınalı bir şekilde yağacağı ve yeniden etkili olacağı ifade edildi. Çarşamba akşamı itibariyle İstanbul'da beklenen kar yağışı Cumartesi akşamına kadar devam edecek ve ardından yurdu terk edecek. Özellikle Marmara Bölgesi'nde ve yurdun Kuzey bölgelerinde etkili olması beklenen kar yağışı sebebiyle sıcaklıkların 10 dereceye kadar azalması bekleniyor.

Balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı hava etkisine girecek Türkiye'de bu hafta içerisinde de yine karın etkili olması ile birlikte trafikte benzer görüntüleri izlememiz oldukça yüksek. Türkiye'nin iç kesimlerinde ise etkili olacak hava olayı sis. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak açıklamalarda kar yağışının aralıklar ile Cumartesiye kadar devam edeceği net bir şekilde vurgulanırken yağacak karın 20 santime varan bir yüksekliği ulaşabileceği açıklandı.

Cuma ve Cumartesi günü etkisiz bir şekilde karın yağması beklense de özellikle Çarşamba günü itibariyle kar yüksekliğinin artması nedeniyle Cumartesi günü yapacağı karın da yine yüksekliğe etki yapması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan beş günlük hava tahmini ise şöyle;

l3G6Yp.jpg
 
Üst