İpucu İstanbul Havalimanı Lounge

AslihanSahin

Öğrenci
24 Nisan 2023
5
0
1
29
Selamlar herkese,

Çok sık seyahat eden bir insan olarak daha yeni fark ettiğim ancak çok hoşuma giden bir şey paylaşmak istiyorum sizinle.

Muhtemelen bir çoğunuz beni tanımıyor bu yüzden öncelikle biraz kendimden bahsedeyim size. Beni hayatımda en çok mutlu eden şeylerin başında seyahat etmek, yeni yerler keşfetme farklı deneyimler edinmek gelir. Özellikle hayatımın son 2 yılında bol bol seyahat eden biri olarak daha yeni öğrendiğim ve keşke önceden bilseydim dediğim şeyler oldu bu yazımda sizlere biraz bundan bahsedeceğim.

Ben genellikle bana yakınlığından, kolay ulaşımından ve daha fazla uçuş seçeneği bulunmasından dolayı yolculuklarımda genellikle İstanbul Havaalanını tercih ediyorum. Bir çoğunuzun bildiği üzere İstanbul Havaalanının içerisinde bir çok lounge yer alıyor. Açıkcası sadece bu lounge’u merak ettiğim için business class bilet aldığım yolculuklarım olmuştu ve gerçekten çok güzel bir deneyimdi. Ancak geçen gün fark ettim ki aslında business class bilet sahibi olmasam da hatta iç hat yolculuklarımda bile lounge hakkım olabiliyormuş (hem de iga pass almadan).

IST9-10451.jpg

Bunu fark etmem biraz geç oldu ama geçenlerde yine bir yolculuk öncesi tamamlamam gereken çok fazla işim vardı uçuşum geç saatlerdeydi ve planım havaalanına erkenden gidip orada yer alan çalışmaya uygun alanlarda çalışmaktı. Havaalanına geldikten sonra bilet kontrolünden geçtim ve kapıların önünde bulunan çalışma alanlarından birine oturup çalışmaya başladım fakat toplantımın olduğu tamamen aklımdan çıkmış. Daha sonrasında orda bir görevliye sorduğumda bana iç hatlar lounge alanına kadar eşlik etti. Lounge alanında toplantı odalarından dinlenme alanlarına, açık büfe yemekten alkollü-alkolsüz içeceklere kadar her şey vardı.

Şimdi de bu hizmetten nasıl yararlandığımdan bahsedeyim biraz. Ben şu an miles&smiles Classic Plus üyesi olduğum için economy class iç hat yolculuklarımda bile lounge hakkımı kullanabiliyormuşum. Bundan sonra ağırlıklı seçimim değil tek seçimim olacak gibi İstanbul Havaalanını.

Bu arada havacılık ile ilgilenenler için de Conde Nast oylamaları başladı. Ben oyumu İstanbul Havalimanı’ndan yana kullandım. Buradan oylamaya katılabilirsiniz.