Haber İstanbul Havalimanı ‘Avrupa’nın En İyi Havalimanı’ seçildi

Bu konuyu okuyanlar

ahmetdeniz1990

Öğrenci
Katılım
6 Eki 2020
Mesajlar
97
Reaksiyon puanı
59
Puanları
18
Yaş
31
İstanbul Havalimanı, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından düzenlenen “17th ACI Europe Awards” kapsamında “Avrupa’nın En İyi Havalimanı” ve “Erişilebilir Havalimanı” ödüllerinin sahibi oldu.

Dünyanın en iyi havalimanlarından biri olarak üst üste ödül alan İstanbul Havalimanı, tüm dünyanın COVID-19 pandemisiyle büyük bir sınavdan geçtiği dönemde almış olduğu önlemlerle, sektörün en prestijli ödüllerinden ikisinin daha sahibi oldu. Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü, Hava Taşımacılığı Eylem Grubu ve Avrupa Birliği ilke ve politikaları doğrultusunda çalışmalar yapan ve 600'ün üzerinde havalimanı işletmesinin üyelerini oluşturduğu Uluslararası Havalimanları Konseyi tarafından yapılan açıklamada; ödül kriterlerinin sağlık, güvenlik, operasyon başarısı ve yönetim dışında, pandemi ve toparlanma sürecindeki deneyimler, havalimanı endüstrisinin sürdürebilirlik hedefleri ve karbon salınımı konusundaki eylem planlarına odaklanıldığı belirtildi.

2020 yılında İstanbul Havalimanı, ACI Europe Awards kapsamında “Dijital Dönüşümde Avrupa’nın En İyi Havalimanı” ödülünü elde etmişti.

 

monarosa

Asistan
Katılım
23 Mar 2020
Mesajlar
126
Reaksiyon puanı
72
Puanları
28
Yaş
31
Uluslararası düzeyde kazanılan ödüller, hele de böyle şeffaf kurumlardan kazanılan ödüller önemlidir. Umarız devamlılığı sağlanır.
 

Little Cat

Dekan
Katılım
28 Haz 2020
Mesajlar
5,010
Reaksiyon puanı
10,360
Puanları
113
Yaş
27
Devamı inşallah sağlanır diyelim.
 
Üst