İstanbul depremini 8 ay önceden haber verdik tarih vererek

Bu konuyu okuyanlar

maximum017

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
24
Merhaba arkadaşlar Forumdan tanıyorsunuz beni az çok gelip video tanıtımlarımı yapmaya çalışıyorum. Bu konuyu gündem bölümüne mi yazsam buraya mı yazsam yoksa youtube bölümüne mi yazsam bilemedim mod arkadaşlar umarım yardımcı olurlar. Youtube kanalım var ve bu kanalda komplo teorileri üzerine yayınlar yapıyorum.

Deprem hakkında 3 video yaptım. Aşağıda linklerini paylaşacağım sizlerle ama şunu bilmenizi istiyorum. Bundan tam 8 ay önce(18 ocak 2019) paylaştık ilk videomuzu ve şunu söyledim. 2019 afet yılı özellikle 2019 yılı sonlarına doğru depremler olucak büyük istanbul depremi bu tarihler arasında olabilir. Daha sonra elimize daha fazla bilgiler gelmeye başladı bunları değerlendirdik ve ikinci videoyu paylaştık ( 4 mart 2019) ilk videoda daha çok çanta hazırlama ve deprem anı yapılacaklar anlatırken bu videoda neden boyle bir teori düşündüğümüzü anlattık. Veriler gelmeye devam etti ve üçüncü videoyu çektik (6 eylül 2019) özellikle dedim ki eylül sonları dikkat önümüzdeki 2-3 ay deprem fırtınası yaşanacak adeta...

Dün bildiğiniz gibi istanbul'da ufak diyemeyeceğimiz bir deprem oldu hazırlıksızdık ve panik ortamı hakimdi. Kimsede pek oralı olmadı deprem dedi geçti..

Bugün 5.8 büyüklüğünde bir deprem oldu. Beklenen büyük istanbul depremi değil hemde... Ve ülke resmen felç oldu. Hala daha telefon hatları çalışmıyor? reklamlarda drone mrone öten dev şirketler şuanda iptal... Sadece cep telefonları mı? ulaşım ve toplanma yerleri sorunlarıda cabası...
Sonuç ülkemiz depreme hazır değil... Peki neden ders alıp hazırlanmıyoruz? neden deprem çantası yok evimizde? neden aile fertlerine bunlar hakkında bilgi vermiyoruz?

99 depremini yaşayan biri olarak lütfen ailenizi bilgilendirin, bir deprem çantası hazırlayın ve muhakkak deprem anı ne yapacaksınız tatbikat yapın...

video linklerini bırakıyorum isterseniz izlersiniz...
Bu arada 5.8'lik deprem son değildi bunuda buraya yazmış olayım...