İsrail: ''Türkiye'ye yardıma hazırız'

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu ne İsrail sevdasıdır :D Bu ne Yahudi sevgisidir bu ne Arap düşmanlığıdır. Jack Reis sende bitmedi gitti...

Birini gömecen diye diğerini bu kadar övmene gerek yok. Ne Arap'ı ne Yahudisine ihtiyacımız yok biz bize yeteriz demek bu kadar zor olmasa gerek ?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Bu ne İsrail sevdasıdır :D Bu ne Yahudi sevgisidir bu ne Arap düşmanlığıdır. Jack Reis sende bitmedi gitti...

Birini gömecen diye diğerini bu kadar övmene gerek yok. Ne Arap'ı ne Yahudisine ihtiyacımız yok biz bize yeteriz demek bu kadar zor olmasa gerek ?
Ne alaka şimdib? :D

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Araplardan trilyon kere daha şerefli, daha namuslu bir millettir Yahudiler....Boykot yapan araplar ne diyor ?
Araplardan trilyon kere trilyon daha kaatil, cani, acımasız, insafsız, zalim ve mundar bir millettir siyonist yahudiler. Dikkat et yahudiler demedim, siyonist yahudiler dedim. Çünkü ben içinden peygamberler çıkmış bir kavmin hepsine hakaret etmedim. Lakin sen hiç utanmadan, sıkılmadan müslümanların peygamberinin ırkına, milletine saldırdın, hakaret ettin. İçindeki hain ve zalimler yüzünden hiçbir milletin tamamını hor ve hakir göremezsin. Buna Sırplar, Yunanlılar, yahudiler de dahildir.

İsrail'in bebek kaatili idarecilerine gelince, Türkiyenin böyle bir yardıma ihtiyacı olmadığını bal gibi de biliyor, keza buna gerek olmadığını da... Ama bu bir propaganda sonuçta, normal karşılıyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
İsrail çok uzun zamandan beridir bizede elinden gelen en iyi yardımlarını yapıyor. Güçlü ilişkilerimiz var.

Babasının Hayrına yapmıyor ya :D Parasını veriyon yardımını alıyon...

Türkiye'ye zamanında parası ile bile silah satmadığı İHA- SİHA vermediği. Verse bile bizden önce bilgileri PKK'ya ulaştırdığı oluyordu İsrail'in...
Azerbaycan üstünde çıkarı veya hedefi olmadığı için siz dış kapının mandalısınız onların gözünde. Ama Türkiye'ye aynı gözle bakmıyorlar. Türk çıkarlarına ters hareket eder İsrail her zaman...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne alaka şimdib? :D
Jack Reis'ni açtığı ve İsrail'i övdüğü Arapları gömdüğü 10 veya 15. konu olduğu için çok alakalı...

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Ne israili ne arap ulkeleri ne baskalari..

Refah ve kurtulus milletin kendisindedir.
Her millet kendi cikarini gozetir o sebeple çekişir.
Bugun diplomatik sevimlilik, yarin kan revan dusmanliktir. Guvenecegin tek kapi kendinden olandir. (Bazen sirttan vuranlar olsada kendinden olanin degeri daha fazladir)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Araplardan trilyon kere daha şerefli, daha namuslu bir millettir Yahudiler....Boykot yapan araplar ne diyor ?
Şuanda araplar kadar çirkef millet yoktur benim gözümde. Az mı arap gördü bizim ülkemiz? Oturdukları arabaya Büyük tuvaletlerini yapmadıkları kaldı.
Çok iğrenç millet şu araplar hele hele camide bir videolarını görmüştüm. Sanırım herkes oruçlarını açmıştı Bulaşık tabakları filan kalmıştı ortalıkta.
10-15 çocuk bir yere toplaşıp o tabakları yalayarak temizliyorlardı pırıl pırıl yapıyorlardı.

İslamgg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İsrail bize yardımı çok oldu sadece yardımını alabiliriz çokta güvenilmez ama ne zamandan beri bizimle beraberler bence onlara bizde destek çıkmalıyız güzel projeler olabilir orta doğu projesi sıkıntılı sadece

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Sadece komik?? Onların ne işleri olduğunu depremi yaşayan insanların yazdıklarından okudum.Hayır için geldiklerine inanmak da ne bileyim saflık galiba...

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Milletleri genellemek çok yanlış evet araplar içinde hainler vardır ama unutmayın insanlar kökenini seçemez ben de bir arabım çok şükür müslümanım türküm arabım ama ne yazıkki ortadoğu çığırından çıkmış ama ermenilerin yahudilerin içinde de insan olanı vardır yani olay şudur insanlar ermeni israilli türk kürt arap şii sünni diye ayrılmaz hain zalim kalleş diye birbirinden ayrılır ve kim hainse zalimse yani insanlıktan çıkmışta hayvandan aşağı duruma gelmiş ise vur boynunu gitsin

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743

Vallahi ortaokulda okurken okuduğum okulun %40ı yahudi %10u da hristiyandı. Gerisi de müslümandı. Anneannemin oturduğu apartmanın da yarısı yahudi idi. Havraya yakın olduğu için. Son derece düzgün insanlardır. Çok da severim kendilerini. Hala da görüştüğüm çok yahudi arkadaşım vardır.
Her dinde her ırkta olduğu gibi yahudiler içinde de hristiyanlar içinde de müslümanlar içinde de iyiler ve kötüler vardır. İnsanları dinine ırkına göre değil insanlık vasıflarına göre değerlendiriyorum ben kendi adıma.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dünyaya gelirken şükür müslüman ve Türk olarak gelmişim. Ama biraz daha batıda doğsak belki de Yunan ve ortodoks olarak dünyaya gelecektik. O sebeple özünde iyi olmak önemli olan.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Vallahi ortaokulda okurken okuduğum okulun %40ı yahudi %10u da hristiyandı. Gerisi de müslümandı. Anneannemin oturduğu apartmanın da yarısı yahudi idi. Havraya yakın olduğu için. Son derece düzgün insanlardır. Çok da severim kendilerini. Hala da görüştüğüm çok yahudi arkadaşım vardır.
Her dinde her ırkta olduğu gibi yahudiler içinde de hristiyanlar içinde de müslümanlar içinde de iyiler ve kötüler vardır. İnsanları dinine ırkına göre değil insanlık vasıflarına göre değerlendiriyorum ben kendi adıma.

Olması gereken şeyler bunlar zaten.

Ama bu konuyu açan arkadaş. Her fırsatta bir Arap düşmanlığı Müslüman ülke nefreti kusuyor forumda.
Ve anlamsız bir şekilde İsrail güzellemesi flan yapıyor. Benim sitemim ona... Yoksa tabii ki her ülkenin yönetim kadrosu ve siyasileri başka Halkı başka...

Normal aklı başında bir vatandaşın yazacağı cümlemi bu aşağıda ki ?

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392

Harbiden bu mesaj ne alaka şimdi konuyla :D

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Araplar ile bir yakın temasım olmadığı için kendi deneyimlerime dayanarak net bir şey söyleyemem. Ancak tarihe dönüp baktığımızda onlar da Ermeniler gibi Yunanlılar gibi emperyalizme hizmet etmişler. Ancak yönetimlerinden dolayı gelip bütün Arapları da kötülemek doğru değil. Ama yaşam tarzımın ve dünyaya bakışımın pek çakışmadığını söyleyebilirim. Bir de Arap dendiğinde sanırım biz kafamızda daha çok Suudları canlandırıyoruz. Vahabi geleneğinden de geldiklerinden sanırım kötü bir algı oluyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Araplar ile bir yakın temasım olmadığı için kendi deneyimlerime dayanarak net bir şey söyleyemem. Ancak tarihe dönüp baktığımızda onlar da Ermeniler gibi Yunanlılar gibi emperyalizme hizmet etmişler. Ancak yönetimlerinden dolayı gelip bütün Arapları da kötülemek doğru değil. Ama yaşam tarzımın ve dünyaya bakışımın pek çakışmadığını söyleyebilirim. Bir de Arap dendiğinde sanırım biz kafamızda daha çok Suudları canlandırıyoruz. Vahabi geleneğinden de geldiklerinden sanırım kötü bir algı oluyor.

Benim anlamadığım bize en kahpelik yapan milletlerin başında İngiltere ve Fransa gelir. Tarih boyunca İşledikleri savaş suçunun yaptıkları adiliklerin haddi hesabı yok. Esir askerleri öldürmekten tut zehirli gaz kullanmaya. Çanakkale savaşında zehirli 3 kollu demir atmalarına kadar. Hicaz Yemen Suriye cephesinde Osmanlı askerlerinin esirlerini işkencelerle öldürmüşlerdir. Silahlandırıp isyan ettirip öldürttükleri masum halkkın haddi hesabı yok.

Ama kimse İngiltere Fransa Amerika'ya laf etmez kötülemez. Ben vatandaşlıktan çıkarım gerekirse beni alın lütfen diye kapısında yatar. Gücleri sözleri sabah akşam 2 milyon nufuslu Ermeni 10 milyon nufus lu Yunan ve daha kim olduklarını hangi ülkeler olduklarını bilmedikleri Arap'a yeter.

Dönüp dolaşıp bir Arap Müslüman nefreti yayarlar topluma benim sitemim ona. Bende ömrümde hiç Arap görmedim. Ama baksana şu zihniyete. Nikahına almayacan ya sonuçta adamları sabah akşam karalama sevdasında olanlar var... Anlamsız bir şekilde.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Hadi ordan

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Benim anlamadığım bize en kahpelik yapan milletlerin başında İngiltere ve Fransa gelir. Tarih boyunca İşledikleri savaş suçunun yaptıkları adiliklerin haddi hesabı yok. Esir askerleri öldürmekten tut zehirli gaz kullanmaya. Çanakkale savaşında zehirli 3 kollu demir atmalarına kadar. Hicaz Yemen Suriye cephesinde Osmanlı askerlerinin esirlerini işkencelerle öldürmüşlerdir. Silahlandırıp isyan ettirip öldürttükleri masum halkkın haddi hesabı yok.

Ama kimse İngiltere Fransa Amerika'ya laf etmez kötülemez. Ben vatandaşlıktan çıkarım gerekirse beni alın lütfen diye kapısında yatar. Gücleri sözleri sabah akşam 2 milyon nufuslu Ermeni 10 milyon nufus lu Yunan ve daha kim olduklarını hangi ülkeler olduklarını bilmedikleri Arap'a yeter.

Dönüp dolaşıp bir Arap Müslüman nefreti yayarlar topluma benim sitemim ona. Bende ömrümde hiç Arap görmedim. Ama baksana şu zihniyete. Nikahına almayacan ya sonuçta adamları sabah akşam karalama sevdasında olanlar var... Anlamsız bir şekilde.
Fransa zaten en gereksiz ülke benim gözümde. Orası zaten ermenilerle dolup taşıyor, Kendi vatandaşları da hepsi ermeni sevdalısı.
Bir hayır gelmez o ülkeden Türk asıllı insanlar için.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743

Din kardeşlerimiz olduğundan Araplardan beklentiyi büyük tutmuşuz demek :) Yoksa tabi ki İngiliz ve Fransız konusunda haklısınız. Herhalde din kardeşimizin bize karşı emperyalistlerle olması sıkıntı yaratmıştır. Siz ne dersiniz...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Din kardeşlerimiz olduğundan Araplardan beklentiyi büyük tutmuşuz demek :) Yoksa tabi ki İngiliz ve Fransız konusunda haklısınız. Herhalde din kardeşimizin bize karşı emperyalistlerle olması sıkıntı yaratmıştır. Siz ne dersiniz...

Ne ekersen onu biçersin diye bir söz vardır...

Osmanlı'nın son yılları. II. Abdulhamit sonrası İttihat ve Terakinin İktidar olması ile birlikte. Ve 1. Dünya savaşı ile birlikte kaç Müslüman ülkeye yardım edebildik ? Kaç ülkeye destek çıkabildin. Hangisinin hakkını savundunda şimdi adamlarda KÖRLEMESİNE SANA BAĞLILIK BEKLİYORSUN... Halkı seni sevsede Kukla yönetimlerden bunu beklemek komik zaten.

Üstüne 1900 lerden 2020 lere geldik 100 yılı geçti Arap ülkeler ile doğru dürüst ikili ilişkimiz veya ihracatımız ithalatımız yardımlaşmamız mı var ? Şurda bir Suriye'ye ordumuz girdi Veya Libya'ya desteğe gittik yada Filistine 3-5 milyon yardım yaptin diye ülkede yer yerinden oynadı ne işimiz var orada diye. ( Türkiye Cumhuriyetinin haklarını koruduğumuz kolladığımız halde. )
Veya Lübnan'daki patlama sonrası Cumhurbaşkanı yardımcısı oraya gitti. Osmanlı zamanından burada kalan TÜrklere vatandaşlık verecez dedilerde Millet ayaklandı. Ne yapacaz elin Araplarını diye... ( Bakış açısı bu Türk oğlu Türk adam zamanında orada kalmış kabul etmiyor ARAP o diyor. )

Benim baştan beridir anlatmak istediğim körlemesine bir Arap Müslüman düşmanlığı var ülkemizde ve bunu sürekli körüklemeye çalışan bir kesim. Şuradan bir arap ev alsa arsa alsa laf ediyorlar almasa nasıl din kardeşimiz bunlar yardım etmiyor bize derler ikili ilişkileri geliştirsen para için Araplara dileniyorlar önlerinde eğiliyorlar derler geliştirmesen bu sefer bak Müstüman dediğin araplar seni takmıyor flan. İşin özeti bir kesime ne yaparsan yap YARANAMAZSIN...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Ne ekersen onu biçersin diye bir söz vardır...

Osmanlı'nın son yılları. II. Abdulhamit sonrası İttihat ve Terakinin İktidar olması ile birlikte. Ve 1. Dünya savaşı ile birlikte kaç Müslüman ülkeye yardım edebildik ? Kaç ülkeye destek çıkabildin. Hangisinin hakkını savundunda şimdi adamlarda KÖRLEMESİNE SANA BAĞLILIK BEKLİYORSUN... Halkı seni sevsede Kukla yönetimlerden bunu beklemek komik zaten.

Üstüne 1900 lerden 2020 lere geldik 100 yılı geçti Arap ülkeler ile doğru dürüst ikili ilişkimiz veya ihracatımız ithalatımız yardımlaşmamız mı var ? Şurda bir Suriye'ye ordumuz girdi Veya Libya'ya desteğe gittik yada Filistine 3-5 milyon yardım yaptin diye ülkede yer yerinden oynadı ne işimiz var orada diye. ( Türkiye Cumhuriyetinin haklarını koruduğumuz kolladığımız halde. )
Veya Lübnan'daki patlama sonrası Cumhurbaşkanı yardımcısı oraya gitti. Osmanlı zamanından burada kalan TÜrklere vatandaşlık verecez dedilerde Millet ayaklandı. Ne yapacaz elin Araplarını diye... ( Bakış açısı bu Türk oğlu Türk adam zamanında orada kalmış kabul etmiyor ARAP o diyor. )

Benim baştan beridir anlatmak istediğim körlemesine bir Arap Müslüman düşmanlığı var ülkemizde ve bunu sürekli körüklemeye çalışan bir kesim. Şuradan bir arap ev alsa arsa alsa laf ediyorlar almasa nasıl din kardeşimiz bunlar yardım etmiyor bize derler ikili ilişkileri geliştirsen para için Araplara dileniyorlar önlerinde eğiliyorlar derler geliştirmesen bu sefer bak Müstüman dediğin araplar seni takmıyor flan. İşin özeti bir kesime ne yaparsan yap YARANAMAZSIN...
Orada ne işiniz var diye yer yerinden esas Arap ülkelerinde oynadı. Arap Birliği Türkiye'yi kınadı.
Tek gerçek şu: Türkiye olarak kuvvetli olmak zorundasın. Bu bölgede Arap ülkeleri bize Yunanı Bulgarı aratmaz...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Orada ne işiniz var diye yer yerinden esas Arap ülkelerinde oynadı. Arap Birliği Türkiye'yi kınadı.
Tek gerçek şu: Türkiye olarak kuvvetli olmak zorundasın. Bu bölgede Arap ülkeleri bize Yunanı Bulgarı aratmaz...

Sabah akşam adamlara nefret kusulmasına rağmen bazı kesimler tarafında o Arap ülkelerinin Halkları Türkleri seviyor...

Kaç haftadır Suudi Ailesi Boykot çağrısı yapıyor halkın taktığı bile yok ihracat rakamlarımız artmış bizim... İşin özü yönetimi Amerikan kuklası Fransız yancısı olsada halk Türkleri Müslümanları sever merak etmeyin siz... Ama inatla İsrail'i araplara tercih ederim Esad Araplardan daha iyidir diyen tipler ile işimiz var...

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Size şöyle söyleyeyim. İğne ve çuvaldız gibi.. Mesela italya Apo'yu sakladığında kendi ülkesinde İtalyan mallarına boykot çağrısı yapılmıştı Türkiye'de tutmamıştı. Bu tarz boykotlar olağanüstü durumlar dışında tutmuyor zaten...

BMW_M4

Doçent
Reaksiyon puanı
1,161

Yalakalık is going on here.
Bayrağımızı yırtılırken ses çıkartmayan millet şimdi neden yardım ediyor?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
He he, Yahudiler öyledir(!)

Aynı üye her deprem sonrası veya toplumsal olay sonrası şu ALGI operasyonunu yapıyor bize İsrail mesaj attı Fransa attı ARAPLAR atmadı yardım etmiyorlar gibisinden.

Şimdi baktım neredeyse bütün Arap ülkeleri baş sağlığı mesajı yayınlamış ve Yardıma gelebiliriz diye mesaj yayınlamış. Ama inatla bak Fransa bize yardım etti İsrail etti MÜSLÜMANLAR ETMEDİ ALGISI yaymaya çalışmak ne kadar doğru bir hareket taktiri size bırakıyorum...

1604170057567.png

Ekli dosyalar

• 1604170080112.png
    1604170080112.png
    16.3 KB · Görüntüleme: 49