Haber İsrail: ''Türkiye'ye yardıma hazırız'

ozciceky

Profesör
Benim anlamadığım bize en kahpelik yapan milletlerin başında İngiltere ve Fransa gelir. Tarih boyunca İşledikleri savaş suçunun yaptıkları adiliklerin haddi hesabı yok. Esir askerleri öldürmekten tut zehirli gaz kullanmaya. Çanakkale savaşında zehirli 3 kollu demir atmalarına kadar. Hicaz Yemen Suriye cephesinde Osmanlı askerlerinin esirlerini işkencelerle öldürmüşlerdir. Silahlandırıp isyan ettirip öldürttükleri masum halkkın haddi hesabı yok.

Ama kimse İngiltere Fransa Amerika'ya laf etmez kötülemez. Ben vatandaşlıktan çıkarım gerekirse beni alın lütfen diye kapısında yatar. Gücleri sözleri sabah akşam 2 milyon nufuslu Ermeni 10 milyon nufus lu Yunan ve daha kim olduklarını hangi ülkeler olduklarını bilmedikleri Arap'a yeter.

Dönüp dolaşıp bir Arap Müslüman nefreti yayarlar topluma benim sitemim ona. Bende ömrümde hiç Arap görmedim. Ama baksana şu zihniyete. Nikahına almayacan ya sonuçta adamları sabah akşam karalama sevdasında olanlar var... Anlamsız bir şekilde.
Din kardeşlerimiz olduğundan Araplardan beklentiyi büyük tutmuşuz demek :) Yoksa tabi ki İngiliz ve Fransız konusunda haklısınız. Herhalde din kardeşimizin bize karşı emperyalistlerle olması sıkıntı yaratmıştır. Siz ne dersiniz...

OzkanK.

Dekan
Din kardeşlerimiz olduğundan Araplardan beklentiyi büyük tutmuşuz demek :) Yoksa tabi ki İngiliz ve Fransız konusunda haklısınız. Herhalde din kardeşimizin bize karşı emperyalistlerle olması sıkıntı yaratmıştır. Siz ne dersiniz...

Ne ekersen onu biçersin diye bir söz vardır...

Osmanlı'nın son yılları. II. Abdulhamit sonrası İttihat ve Terakinin İktidar olması ile birlikte. Ve 1. Dünya savaşı ile birlikte kaç Müslüman ülkeye yardım edebildik ? Kaç ülkeye destek çıkabildin. Hangisinin hakkını savundunda şimdi adamlarda KÖRLEMESİNE SANA BAĞLILIK BEKLİYORSUN... Halkı seni sevsede Kukla yönetimlerden bunu beklemek komik zaten.

Üstüne 1900 lerden 2020 lere geldik 100 yılı geçti Arap ülkeler ile doğru dürüst ikili ilişkimiz veya ihracatımız ithalatımız yardımlaşmamız mı var ? Şurda bir Suriye'ye ordumuz girdi Veya Libya'ya desteğe gittik yada Filistine 3-5 milyon yardım yaptin diye ülkede yer yerinden oynadı ne işimiz var orada diye. ( Türkiye Cumhuriyetinin haklarını koruduğumuz kolladığımız halde. )
Veya Lübnan'daki patlama sonrası Cumhurbaşkanı yardımcısı oraya gitti. Osmanlı zamanından burada kalan TÜrklere vatandaşlık verecez dedilerde Millet ayaklandı. Ne yapacaz elin Araplarını diye... ( Bakış açısı bu Türk oğlu Türk adam zamanında orada kalmış kabul etmiyor ARAP o diyor. )

Benim baştan beridir anlatmak istediğim körlemesine bir Arap Müslüman düşmanlığı var ülkemizde ve bunu sürekli körüklemeye çalışan bir kesim. Şuradan bir arap ev alsa arsa alsa laf ediyorlar almasa nasıl din kardeşimiz bunlar yardım etmiyor bize derler ikili ilişkileri geliştirsen para için Araplara dileniyorlar önlerinde eğiliyorlar derler geliştirmesen bu sefer bak Müstüman dediğin araplar seni takmıyor flan. İşin özeti bir kesime ne yaparsan yap YARANAMAZSIN...

ozciceky

Profesör
Ne ekersen onu biçersin diye bir söz vardır...

Osmanlı'nın son yılları. II. Abdulhamit sonrası İttihat ve Terakinin İktidar olması ile birlikte. Ve 1. Dünya savaşı ile birlikte kaç Müslüman ülkeye yardım edebildik ? Kaç ülkeye destek çıkabildin. Hangisinin hakkını savundunda şimdi adamlarda KÖRLEMESİNE SANA BAĞLILIK BEKLİYORSUN... Halkı seni sevsede Kukla yönetimlerden bunu beklemek komik zaten.

Üstüne 1900 lerden 2020 lere geldik 100 yılı geçti Arap ülkeler ile doğru dürüst ikili ilişkimiz veya ihracatımız ithalatımız yardımlaşmamız mı var ? Şurda bir Suriye'ye ordumuz girdi Veya Libya'ya desteğe gittik yada Filistine 3-5 milyon yardım yaptin diye ülkede yer yerinden oynadı ne işimiz var orada diye. ( Türkiye Cumhuriyetinin haklarını koruduğumuz kolladığımız halde. )
Veya Lübnan'daki patlama sonrası Cumhurbaşkanı yardımcısı oraya gitti. Osmanlı zamanından burada kalan TÜrklere vatandaşlık verecez dedilerde Millet ayaklandı. Ne yapacaz elin Araplarını diye... ( Bakış açısı bu Türk oğlu Türk adam zamanında orada kalmış kabul etmiyor ARAP o diyor. )

Benim baştan beridir anlatmak istediğim körlemesine bir Arap Müslüman düşmanlığı var ülkemizde ve bunu sürekli körüklemeye çalışan bir kesim. Şuradan bir arap ev alsa arsa alsa laf ediyorlar almasa nasıl din kardeşimiz bunlar yardım etmiyor bize derler ikili ilişkileri geliştirsen para için Araplara dileniyorlar önlerinde eğiliyorlar derler geliştirmesen bu sefer bak Müstüman dediğin araplar seni takmıyor flan. İşin özeti bir kesime ne yaparsan yap YARANAMAZSIN...
Orada ne işiniz var diye yer yerinden esas Arap ülkelerinde oynadı. Arap Birliği Türkiye'yi kınadı.
Tek gerçek şu: Türkiye olarak kuvvetli olmak zorundasın. Bu bölgede Arap ülkeleri bize Yunanı Bulgarı aratmaz...

OzkanK.

Dekan
Orada ne işiniz var diye yer yerinden esas Arap ülkelerinde oynadı. Arap Birliği Türkiye'yi kınadı.
Tek gerçek şu: Türkiye olarak kuvvetli olmak zorundasın. Bu bölgede Arap ülkeleri bize Yunanı Bulgarı aratmaz...

Sabah akşam adamlara nefret kusulmasına rağmen bazı kesimler tarafında o Arap ülkelerinin Halkları Türkleri seviyor...

Kaç haftadır Suudi Ailesi Boykot çağrısı yapıyor halkın taktığı bile yok ihracat rakamlarımız artmış bizim... İşin özü yönetimi Amerikan kuklası Fransız yancısı olsada halk Türkleri Müslümanları sever merak etmeyin siz... Ama inatla İsrail'i araplara tercih ederim Esad Araplardan daha iyidir diyen tipler ile işimiz var...

ozciceky

Profesör
Size şöyle söyleyeyim. İğne ve çuvaldız gibi.. Mesela italya Apo'yu sakladığında kendi ülkesinde İtalyan mallarına boykot çağrısı yapılmıştı Türkiye'de tutmamıştı. Bu tarz boykotlar olağanüstü durumlar dışında tutmuyor zaten...

OzkanK.

Dekan
He he, Yahudiler öyledir(!)

Aynı üye her deprem sonrası veya toplumsal olay sonrası şu ALGI operasyonunu yapıyor bize İsrail mesaj attı Fransa attı ARAPLAR atmadı yardım etmiyorlar gibisinden.

Şimdi baktım neredeyse bütün Arap ülkeleri baş sağlığı mesajı yayınlamış ve Yardıma gelebiliriz diye mesaj yayınlamış. Ama inatla bak Fransa bize yardım etti İsrail etti MÜSLÜMANLAR ETMEDİ ALGISI yaymaya çalışmak ne kadar doğru bir hareket taktiri size bırakıyorum...

1604170057567.png

Ekli dosyalar

• 1604170080112.png
    1604170080112.png
    16.3 KB · Görüntüleme: 4

crow88

Dekan
Araplardan trilyon kere trilyon daha kaatil, cani, acımasız, insafsız, zalim ve mundar bir millettir siyonist yahudiler. Dikkat et yahudiler demedim, siyonist yahudiler dedim. Çünkü ben içinden peygamberler çıkmış bir kavmin hepsine hakaret etmedim. Lakin sen hiç utanmadan, sıkılmadan müslümanların peygamberinin ırkına, milletine saldırdın, hakaret ettin. İçindeki hain ve zalimler yüzünden hiçbir milletin tamamını hor ve hakir göremezsin. Buna Sırplar, Yunanlılar, yahudiler de dahildir.

İsrail'in bebek kaatili idarecilerine gelince, Türkiyenin böyle bir yardıma ihtiyacı olmadığını bal gibi de biliyor, keza buna gerek olmadığını da... Ama bu bir propaganda sonuçta, normal karşılıyorum.
Hocam söze gerek var mı ,bilemiyorum ama,siz bilirsiniz (İĞNELİ FIÇI)

Utku92

Profesör
Şunlar iyi bunlar iyi demek çok saçma bütün ülkelerin politik, siyasi stratejileri var. Ona göre hareket ederler. Sizi ülkemizi sevdiklerinden değil. Yahudiler bilemem hiç tanımadığım için üst kademedekiler karanlık işler peşinde onu biliyoruz zaten. Araplar da arabistanlı Lawrence filmini izleyin yada tarihi okuyun daha iyi anlarsınız. Ama bu da demek değildir ki her arap kötüdür. Çok iyi insanları da var.

OzkanK.

Dekan
Şunlar iyi bunlar iyi demek çok saçma bütün ülkelerin politik, siyasi stratejileri var. Ona göre hareket ederler. Sizi ülkemizi sevdiklerinden değil. Yahudiler bilemem hiç tanımadığım için üst kademedekiler karanlık işler peşinde onu biliyoruz zaten. Araplar da arabistanlı Lawrence filmini izleyin yada tarihi okuyun daha iyi anlarsınız. Ama bu da demek değildir ki her arap kötüdür. Çok iyi insanları da var.

Anlatamazsın bazı insanlara... Arap olmalarının yanında Müslüman olmalarıda düşman olmak nefret duymak için yeterli bir kriter bazıları için.

Utku92

Profesör
Anlatamazsın bazı insanlara... Arap olmalarının yanında Müslüman olmalarıda düşman olmak nefret duymak için yeterli bir kriter bazıları için.
İskandinav ülkelerinde çok fazla takılmazlar böyle şeylere. Ama bizim ülkede çok uç noktada maalesef.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani ben saçma buluyorum. Dini açıdan da değerlendirmemek lazım. Irk olarak da öyle. Müslüman olup nice bilim insanları da var. İnsana bağlı yani sadece iyi ve kötüler var. Steve jobs biyolojik babası da suriyeli mesela. Bu karşılaştırma çok kötü birşey ve tartışmaya açık olmamalı bence. Başka dinden veya ırktan iyi insanlar da var elbette. Biraz saçmaladım ama öyle 😀

Son düzenleme: