İsrail halkı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Daha küçücük yaştaki çocukları müslüman düşmanlığıyla büyüten, keyfine Filistinli katleden zalim bir devletten bahsediyoruz bu yüzden sevmiyorum

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Daha küçücük yaştaki çocukları müslüman düşmanlığıyla büyüten, keyfine Filistinli katleden zalim bir devletten bahsediyoruz bu yüzden sevmiyorum

Hadin Filistinde yaptıklarını geçtim. Bize Terörle mücadelede yaptıkları hareketler bile tek başına İsrail'e düşman olmak için yeterli.

Parasıyla bile İHA SİHA satmadılar bize yıllarca akıllı mühümmat vermedi bakım konusunda bizi bekletti işlerimizi aksattırdı. Füze vermediler. Emaneten tonlarca paraya verdikleri İHA ların Radar bilgilerini veya telsiz konuşmalarımızı PKK'ya bizden önce geçtiler çoğu zaman. Kaçmalarına yardım ettiler. PKK'nın üst düzey yönetim kadrosuna çoğu zaman Maddi destek sağladılar.

Sırf İsrail vermiyor diye bizimkiler İHA SİHA yaptı İnattan. Allahtanda yapmışık. İsrail'in verdikleri bir işe yaramıyormuş. Şuan kendi yaptığımız nasıl çatır çatır vuruyor her istediğini kimseye hesap vermeden bilgi sizdırmadan...

Hatta Şuan Doğu Akdeniz'de sırf Türkler kazanmasın diye Yunan ile anlaşmaya çalışıyorlar. Ve Türkiye ile anlaşsa daha kıza olacak boru hattını bile uzatarak Yunan üstünden götürmeye çalışıyorlar.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Yorumum devleti hakkında halkını bilemem hiçbirimiz bilemeyiz

Nietzscheee

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Filistin duyarcıları her yerde. Filistin Doğu Akdeniz'de karşımızda, Suriye'de karşımızda. Her yerde karşımızda. Bunca zaman Türk ulusuna en büyük zararlardan bazıları Araplardan gelmiştir. Filistin politikası bize bir şey kazandırmadı, kazandırmaz da. Ben her zaman devletler arası olaya çıkar açısından bakarım. Bugün İsrail ile Doğu Akdeniz'de yapılacak anlaşmalar önem arz ediyor, başka konuda da yazdım, iki ülkeye büyük miktarda deniz alanı kalıyor. (Birçok paşa bu konuya ısrarla vurgu yapıyor; Mavi VATAN fikrini çıkaran kişiler özellikle Cem Gürdeniz ve Cihat Yaycı gibi emekli paşalar ve halen bu alanda yoğun çalışmalar yapıyorlar). Azerbaycan konusunda da çıkarlarımız örtüşüyor. Burada sayfalarca yazmanın alemi yok, önemli olan sizlerin dini duyguları ya da kişisel maneviyatınız değil; Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve Türk Ulusunun çıkarıdır. Bunlar ideolojik mesele değildir. Bu tür şeylere duygu ve maneviyat karıştırılamaz. ''Çıkarımız varsa o ülkeyle yakınlaşalım derim, yoksa zaten mümkün değil''. Yok İsrail bize şunu vermedi, bunu yaptı falan. Bu sizin sıradan aile hayatınıza mı benziyor? Trip falan mı atacaksınız? Ülkenin çıkarına bir şey varsa o yapılır, yoksa yapılmaz.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Gelmiş geçmiş en azgın kavim olan Yahudiler.Kişisel olarak bir sorunum yok ama dinime,dinimin değerlerine saldırdıklarında onlara aferin diyecek değilim.Gücüm yettiğince karşılarında olurum İnşallah.Ve saldırmaya devam ediyorlar...

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Devletlerin ilişkisi başkadır ama nasıl arap seviciliği gereksizse bu konuda olduğu gibi İsrail halkı seviciliği yapmak da gereksizdir.

husenemre

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Aslında ben o kadar kötü insan olduklarını düşünmüyorum ancak devleti yönetenlere sıkıntı olduğunu düşünüyorum sanki Filistine yapılanlardan halıdan çok devlet sorumlu gibi duruyor

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail terör devletidir, soykırım yapmaktadır..!

İsrail devleti boyunduruğu altında yaşayıpta kalben mazlumları seven vatandaşlar olabilir, onlara da saygı duyarım ve zulümden en kısa sürede kurtulmalarını dua ederim.

Zulüm benim yaşadığım yerde de olsa buna en azından buğz ederim ki zaman zaman burada da yazmışımdır...

Ecomanya

Profesör
Reaksiyon puanı
658
Önceden gerçekten dünyadaki ülkeler ile alakalı kendime göre az çok bilgi sahibiydim ve araştırırdım. Şuan ben insanlıgın yarınını düşünüyorum. Dünya yaşanmaz bir yer oldu.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Ermeni soykırımını tanımıyorlar, başkanlarından ben de hoşlanmıyorum. (dh)

Sizce ?

Bir yerde yazılan çok güzel bir alıntıyı ekliyorum

''

Aarapların Türk katliamınıda unutmadık heralde Türk Yurtlarını 75 yıl süreyle yağmaladılar. Zenginliklerini arabistana taşıdılar. Türk gençlerini esir pazarında sattılar, Kadınları cariye olarak kullandılar. Kuteybe adlı Emevilerin Horasan Valisi "Türk kafası getirene 100 dirhem altın" vaat ediyordu. Araplar obaları basıyor, çoluk-çocuk demeden Türklerin kafasını kesiyor ve Kutaybe'ye taşıyordu. dahada uzar gider

İsrail arapların yanında melek kalıyor ki Türklere her hangi bir zulmü yoktur
İsraillerin veya yahudilerin şu yukarda yazdıklarımın yanı sıra filistinin arkamızdan hançerlemeside var tabiki

Hatta osmanlı ile yahudiler iyi bir ilişkilere sahipti

Eski israilli diplomatlardan abba eban, Mon Peuple kitabında şöyle yazmaktadır

İranlılardan, Romalılardan ve her istilacıdan sadece zulüm, kan ve işkenceye lâyık görülen Kudüs ve Yahudi halkı, Ancak Yavuz Sultan Selim'in Kudüs'ü fethetmesinden ve bu fethin Kanuni tarafından takviye edilmesinden sonradır ki, insanca yaşamanın, eşitliğin ne demek olduğunu ve huzur tadının ne anlama geldiğini öğrendi

''
Bu hikayeye inandıysan Ermeni soykırımı hikayesine de inanmalısın. O daha gerçekçi..
Soykırım nasıl çarpıtmaysa bunlar da öyle.
Hani dolar şu kadar arttı diyorsun ya, yahudi zenginlerin para operasyonuyla oluyor işte. Yoksa onlar öyle bizim gibi savaşmazlar.

cerviheus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İsrail candır, bölgede tek demokratik ve laik ülkedir. Eskiden Türkiye de demokratik ve laik bir ülkeydi. İlişkilerimiz iyi idi. İlişkilerimiz çok yakında düzelir. Hem İsrail ile hem dünya ile.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Bir avuç topraklarda, dünyayı parmağında oynatan bir ülke..
Yok ermeni soykırımını tanımış tanımamış bunlar fasa fiso muhabbetler büyük ve güçlü ülkeler böyle muhabbetlere girmiyorlar. Ağada benim paşada benim kıvamında takılıyorlar. Filistin muhabbetine gelirsek. Topraklarını satan filistin halkına müstehak . 10 liralık yere 100 lira isteyip satmışsınız zamanında, en sonunda da israil biraz pozisyon değiştirelim demiş ve ilhak etmiştir. Pek takılmamak lazım. araplar milliyetçi toplumlar değildir burada filistin güzellemesi yapmayın boşuna

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bir avuç topraklarda, dünyayı parmağında oynatan bir ülke..
Yok ermeni soykırımını tanımış tanımamış bunlar fasa fiso muhabbetler büyük ve güçlü ülkeler böyle muhabbetlere girmiyorlar. Ağada benim paşada benim kıvamında takılıyorlar. Filistin muhabbetine gelirsek. Topraklarını satan filistin halkına müstehak . 10 liralık yere 100 lira isteyip satmışsınız zamanında, en sonunda da israil biraz pozisyon değiştirelim demiş ve ilhak etmiştir. Pek takılmamak lazım. araplar milliyetçi toplumlar değildir burada filistin güzellemesi yapmayın boşuna

Topraklarını satmayan ve Filistinden gitmemek için direnen 5 milyon insan ne olacka peki ? Çok kapalı gözle bakıyorsunuz olaya.
Ve hatta sırf şuan bizim devlet Filistin'i destekliyor diye sırf muhalif olmak için jack reis ve sizin gibiler İsrail güzellemesi yapmıyorsa bende bir şey bilmiyorum. ( Tabii Arap ve Müslüman olmalarıda sizin için düşman olmak için yeterlidir ayrıca. )

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Sen konuşmayı tartışmayı öğrenemedin gitti :( Cevap vermeye değecek birisi olsan keşke... İşin gücün saygısızlık hakaret küfür. Ve kendini bir halt sanmak...

Ban Seni çağırıyor gene...

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Tartışmasız bir konu olsun gençleer

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Türkün Türkten başka dostu yok diyeceğim de şöyle bir başlığa ve içeriğe bakınca umuyorum ki sözümde yanılmıyorumdur.

Timurid

Profesör
Reaksiyon puanı
835
İsrail sözde ermeni soykırımı tanıyan bir devlet

Reaksiyon puanı
10,324
Biz Yahudilere tarih boyunca çok büyük iyilikler yaptık. Bu uzun hikaye, bilen bilir. Lakin Yahudi fırsatını bulduğu her seferinde bizi arkadan hançerledi. Nedense herkes Yahudi deyince sadece bu günkü İsrail zannediyor. Ya Amerikayı parmağında oynatan Yahudi lobilerine ne diyeceksiniz. Türkiyeye ölümlerden ölüm biçen lobiler. Dünyadaki ermeni diasporasını kurup üstümüzde demoklesin kılıcı gibi sallandıran Yahudi lobisi.

Ama Allah var, hiç iyilikleri de yok değil. Mesela İHA'lar konusu. Bizi kötü komşu olarak iyi mal sahibi yapan onlardır. On katı fiyatına kakaladıklar beşı para etmez bozuk, arızalı aletlerini kullanmaya bile doğru dürüst müsaade etmediler. Mesela PKK'dan başka az buçuk iş görüyordu gene de biz onları zaten PKK belası için almıştık, ama onlar iş onların görüntülerine gelince karartıyorlardı. Hiçbir işimizi görmediler. Allahıma şükür ki onların çok daha iyi ve kalitelisini yaptık.

Timurid

Profesör
Reaksiyon puanı
835
O zaman her müslüman olanlar kardeş sayılamaz. Onun siyaset politikalarına da bakılmalı.
zaten Arap ve İranlılar sadece çıkar peşindedir günaha girmek istemem İslam dinini pek uygun yaşamıyorlar.

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Dünyanın herhangi bir yerindeki insan topluluklarıyla,azınlıklarla hiç bir problemim yok,hepimiz insanız her şeyden önce,oralı buralı diye ayrım yapmak,yargısız infaz etmeye benzer. Şimdi düşünün ki x ülkesi var ben bu x ülkesinin yöneticisiyim tek egemen güç ben ve yandaşlarım, ülkeyi biz kontrol ediyoruz,medya da benim elimde ben medyayı kullanarak halkıma gerçek dışı olmasına rağmen diyorum ki "y" ülkesi bize tezgah kurdu "y" vatandaşları bize soykırım yaptı,medya gerçekleşmemiş olayları halka bu şekilde yansıtırsa x ülkesin deki vatandaş buna inanabilir ve y ülkesi vatandaşına düşman kesilebilir, bilmem anlatabildim mi ? Misal ermenistan bizleri sözde soykırım yapmakla suçluyor ve kendi halkına bu algıyı yerleştiriyor.Dünya da büyük oyunlar dönüyor,sıradan insanlar olarak sadece kullanılıp alet ediliyoruz. Konuya gelecek olursam biz bize yeteriz,bize dost gerekmez tarihte çok örneği var kimi beslemişsek arkamızdan vurmuş,Türkün Türkten başka dostu yoktur.