İsrail halkı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Ermeni soykırımını tanımıyorlar, başkanlarından ben de hoşlanmıyorum. (dh)

Sizce ?

Bir yerde yazılan çok güzel bir alıntıyı ekliyorum

''

Aarapların Türk katliamınıda unutmadık heralde Türk Yurtlarını 75 yıl süreyle yağmaladılar. Zenginliklerini arabistana taşıdılar. Türk gençlerini esir pazarında sattılar, Kadınları cariye olarak kullandılar. Kuteybe adlı Emevilerin Horasan Valisi "Türk kafası getirene 100 dirhem altın" vaat ediyordu. Araplar obaları basıyor, çoluk-çocuk demeden Türklerin kafasını kesiyor ve Kutaybe'ye taşıyordu. dahada uzar gider

İsrail arapların yanında melek kalıyor ki Türklere her hangi bir zulmü yoktur
İsraillerin veya yahudilerin şu yukarda yazdıklarımın yanı sıra filistinin arkamızdan hançerlemeside var tabiki

Hatta osmanlı ile yahudiler iyi bir ilişkilere sahipti

Eski israilli diplomatlardan abba eban, Mon Peuple kitabında şöyle yazmaktadır

İranlılardan, Romalılardan ve her istilacıdan sadece zulüm, kan ve işkenceye lâyık görülen Kudüs ve Yahudi halkı, Ancak Yavuz Sultan Selim'in Kudüs'ü fethetmesinden ve bu fethin Kanuni tarafından takviye edilmesinden sonradır ki, insanca yaşamanın, eşitliğin ne demek olduğunu ve huzur tadının ne anlama geldiğini öğrendi

''

STB

Profesör
Reaksiyon puanı
740

Sizce ?

''

Aarapların Türk katliamınıda unutmadık heralde Türk Yurtlarını 75 yıl süreyle yağmaladılar. Zenginliklerini arabistana taşıdılar. Türk gençlerini esir pazarında sattılar, Kadınları cariye olarak kullandılar. Kuteybe adlı Emevilerin Horasan Valisi "Türk kafası getirene 100 dirhem altın" vaat ediyordu. Araplar obaları basıyor, çoluk-çocuk demeden Türklerin kafasını kesiyor ve Kutaybe'ye taşıyordu. dahada uzar gider

İsraillerin veya yahudilerin şu yukarda yazdıklarımın yanı sıra filistinin arkamızdan hançerlemeside var tabiki

İranlılardan, Romalılardan ve her istilacıdan sadece zulüm, kan ve işkenceye lâyık görülen Kudüs ve Yahudi halkı, Ancak Yavuz Sultan Selim'in Kudüs'ü fethetmesinden ve bu fethin Kanuni tarafından takviye edilmesinden sonradır ki, insanca yaşamanın, eşitliğin ne demek olduğunu ve huzur tadının ne anlama geldiğini öğrendi

''
Bunu diyen İsrail halkı Filistin zulmüne sesini çıkartmıyor, okuldan eve dönen genci sırf keyfine öldüren bir halktan bahsediyoruz.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,837

Sizce ?

''

''
Selehattin Eyyubî ‘bin hakkını yedirtmem

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Hep desteğimizde durdu bizimde. Sence nasıl düşünürüm?

Yahudiler Azerileri sever. Çünkü göç ettikleri sırada O bölgelerde Azeriler onlara çok iyi davranmıştır ve onların büyük İsrail haritasında Azeri toprakları olmadığı için onları rakip veya düşman gözü ile görmezler... Uzun süre o bölgede dostça yaşamışlardır.

STB

Profesör
Reaksiyon puanı
740

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Ne Arapları severim ne de İsrail'i. İsrail'i.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eyvallah Azerbaycan'a destek oldular ama Filistin Halkına yaptıklarına ne diyeceksiniz.
Ermeni soykırımını tanıyan bizden değildir bizzat düşmanımızdır.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Hayırdır arap sevdalığı yapmadığımız için ağrına mı gitti ?

Arap dedin mi komple bir milleti katıyorsun. Aynen TÜRK gibi... Neden durup dururken 500 milyon üstü Arap insanı veya onlarca devleti karşına alıyorsun =? Kaç tane arap gördün ömründe.

Burada ana mesele ülkelerin yöneticileri yoksa masum halk beni ne bağlar. İster İsrail olsun ister Yunan ister Ermeni... Ama devlet politikası olarak saldırgan ve Türklere nefret söyleminde bulunan o tarz davranan devletlerden birisi şuan için İsrail. Her masada her anlaşmada karşımızda konum alıyor o yüzden şuan için başında bu liderleri varken sevmem SEVENDE TÜRKİYEYİ düşünmüyordur açıkçası.

xPhoenix06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,187
Bir yerde İsraillinin biriyle muhabbetimiz olmuştu, iyi biriydi sevmiştim kendisini ama her İsrailli böyle midir bilmem.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Filistin yönetimi ermeni soykırımını destekledi diye masum Filistin halkının ne suçu var, ben de Ermeni Soykırımını tanıyanı tanımam.
Aslında halk olarak söylemedim de sen olayları duygusal yöne çekmeye çalışıyorsun bence.

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Arap dedin mi komple bir milleti katıyorsun. Aynen TÜRK gibi... Neden durup dururken 500 milyon üstü Arap insanı veya onlarca devleti karşına alıyorsun =? Kaç tane arap gördün ömründe.

Burada ana mesele ülkelerin yöneticileri yoksa masum halk beni ne bağlar. İster İsrail olsun ister Yunan ister Ermeni... Ama devlet politikası olarak saldırgan ve Türklere nefret söyleminde bulunan o tarz davranan devletlerden birisi şuan için İsrail. Her masada her anlaşmada karşımızda konum alıyor o yüzden şuan için başında bu liderleri varken sevmem SEVENDE TÜRKİYEYİ düşünmüyordur açıkçası.

Konuda zaten liderlerini sevmediğimi belirtmişim

STB

Profesör
Reaksiyon puanı
740
Aslında halk olarak söylemedim de sen olayları duygusal yöne çekmeye çalışıyorsun bence.
Ben olayı duygusala çekmiyorum sadece gerçeği söylüyorum. Filistin yönetimi Ermenistanı destekleyerek benim gözümden zaten düştü ben Filistin Halkına yapılan zulümden bahsedtim.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Ben olayı duygusala çekmiyorum sadece gerçeği söylüyorum. Filistin yönetimi Ermenistanı destekleyerek benim gözümden zaten düştü ben Filistin Halkına yapılan zulümden bahsedtim.
İsrailin bir düşmanı var önünde. Ne yapmasını bekliyorsun?

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Onlar da insan doğru ya da yanlış kendi devletlerini korumaya çalışıyorlar. Devletin yaptıkları millete mal edilemez diye düşünüyorum. Sonuçta bütün Yahudi halk eline topu tüfeği alıp Filistin ile savaşmıyor.

STB

Profesör
Reaksiyon puanı
740
İsrailin bir düşmanı var önünde. Ne yapmasını bekliyorsun?
Tekrarlıyorum Ermeni soykırımını destekleyen bir yönetimi ben de tanımam, senin düşman dediklerin bizim Müslüman kardeşlerimiz. Filistin Halkı İsrail askerine silahları yok diye taş ile karşılık veriyorlar, karşılık vermelerine gerek yok ki İsrail askeri canı sıkıldığında Filistinlileri katlediyor.

myexq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Vadedilmiş topraklar rüyası ile yaşıyorlarsa çok yazık derim ama pek bilmiyorum halkın görüşünü.

STB

Profesör
Reaksiyon puanı
740
Onlar da insan doğru ya da yanlış kendi devletlerini korumaya çalışıyorlar. Devletin yaptıkları millete mal edilemez diye düşünüyorum. Sonuçta bütün Yahudi halk eline topu tüfeği alıp Filistin ile savaşmıyor.
Doğru, zaten yönetimden bahsediyorum.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Tekrarlıyorum Ermeni soykırımını destekleyen bir yönetimi ben de tanımam, senin düşman dediklerin bizim Müslüman kardeşlerimiz. Filistin Halkı İsrail askerine silahları yok diye taş ile karşılık veriyorlar, karşılık vermelerine gerek yok ki İsrail askeri canı sıkıldığında Filistinlileri katlediyor.
Yan komşumuz varya müslüman kardeşimiz İRAN o da ermenistana silah yolluyor.
Buna ne diceksin?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Bilmeden bir deli taş atıyor ortaya millette dünden razı kinlenmeye inanacak tanıdılar diye...

Tanısa bile o resmi olarak tanıdı denmez. Filistinde şuan 3-4 tane muhalif grup oluştu kendi kafalarına göre saçma sapan işler yapıyorlar. Bizim Türkiye'deki Müslüman düşmanı gazetelerde bu haberleri parlatmaya bayılır. Bizim desteklediğimiz Filistin şunu imzaladı şunu tanıdı şuna karşı çıktı gibisinden ama aslında öyle birşey yok oradaki kıçı kırık bir muhalefet partisi gibi birşeyin yaptığı olayı söylüyorlar.
Filistinde şuan benim bildiğim HAMAS başta olmak üzere El- Fetih ve Filistin Kurtuluş Örgütü var. Bunların 2 sinin silahlı kanadıda var kana kan dişe diş ya onlar ya biz kafasında Fetih gurubu ise oturalım konuşalım uzlaşalım abi kafasında gibi... Yakın zamanda haberlere çıkıyor yok Gaz aramasına Filistinde katıldı yok şu masaya filistinde oturdu yok şu anlaşmayı Filistinde tanıdı o masalara oturan hep Fetih gurubu diğerleri onun çoğu hareketini tanımıyor bile bizle alakası yok diyen bile var...

Türkiyenin Siyasi olarak tanıdığı ve maddi manevi destek çıktığı Hamas diye biliyorum ben.