Bu konuyu okuyanlar

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Herkese iyi forumlar arkadaşlar. Bir korku filmi vardı kızlı erkekli arkadaş ortamı, oyun oynamaya geliyorlardı bir arkadaşının evine. Oyun bilgisayar oyunu idi. Oyunda nasıl ölüyorlarsa gerçek hayatta da aynı şekilde ölüyorlardı. Filmin ismini hatırlayamadım bilen yardımcı olursa çok sevinirim.

İyi bayramlar....

Buyrun.

Beğenmeyi unutmayın.

Son düzenleyen moderatör:

kuincrimson

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de bir film arıyorum 10 yıl önce izledim adını bir türlü bulamıyorum filmi de hatırlamıyorum doğru düzgün 1970-2009 arası Herhangi bir film olabilir arthouse(sanat filmi) diye hatırlıyorum
13 ya da 15 yaşlarında bir kız esmer(Hintli Arap falan olabilir esmer bir kız) tarımla uğraşıyorlar köy evleri var bir gün ne olduğunu hatırlamıyorum kız Fransanın (İspanya veya İtalya da olabilir ama kesinlikle uzak doğu değil) merkezinde bir yurda yerleşiyor yurt müdürü çok disiplinli kızsa haylaz yurttaki diğer kızlar bizim kızı erkek ilişkilerine hazırlıyor süslüyor filmin sonunda kızı büyümüş gösteriyorlar kariyer yapmış çok iyi yerlere gelmiş
Acaba hala bu başlığa bakan var mıdır umarım vardır

Elifsahib

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bir turk filmi vardı dramdi sanırım. İki kardeş birisi yatalak diğeri ona bakıyordu. Çok genç değillerdi çok yaşlı da değil. Filmin afişinde de yatalak adam pencereden dışarı bakıyordu. Hatırlayan olur umarım

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
2002-2003 senesinde bir film izlemiştim. Film başlarken bi yol vardı uzaktan bir adam yaklaşıyordu. Filmde mavi kel kafalı bi yaratık vardı. Hatırladığım bir sahnede adamın biri bu yaratıktan kaçarken taşınabilir merdiven ya da bir elektrik direğine tırmanmaya çalışırken yaratığa yakalanıyordu. Filmde bir de kurt adam vardı ve kontrol altına alınabilmesi için yaşlı bir adam tarafından elinde küçük bir cam tüp sallayıp " may mıy moy " gibisinden sesler çıkarıyordu. Kurt adam iyi tarafta oluyordu ve bu mavi yaratığı öldürüyordu. Mavi yaratık dediğim kel bir insana benziyordu. Yıllardır arıyorum bulamıyorum lütfen evde kaldığımız şu süreçte aklımdan hiç çıkmayacak bulun.
Emin değilim ama şuna benziyor

pirodi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar, bir filmin adını arıyorum izleyeniniz varsa. Seneler önce çocukken izlemiştim 2006 - 2007 senesi falan olması lazım. Film Camelot'ta geçiyor ama zaman yolculuğu da var işin içinde. Karakterimiz erkek, günümüzden Camelot zamanına gidiyor, maceralar yaşıyor. Excalibur kılıcı da vardı sanırsam filmde. Aklımda kalan en dikkat çekici şey ise o zamandaki problemleri günümüz teknolojisiyle çözüyor. Mesela bir seferinde çantasından dijital video kamera çıkarıyor ve herkes hayret ediyor. Kırmızı bir lazer de vardı hatta kamerada. Ve bu çocuk oradaki prensesten hoşlanıyor, 1 2 sahne vardı hatta aralarında geçen prensesle geçen. Neyse, en sonunda çocuk oradaki problemleri çözüp, prensesi de öpüp vs. günümüze geri dönüyor. Bir beyzbol maçı ( öyle hatırlıyorum) izlerken yan tarafta prensesi görüyor ona el sallarken (meğer o da o zamandan günümüze gelmiş). Film bu arkadaşlar, dizi de olabilir tam emin değilim ama kapsam ve uzunluk itibarı ile film olması lazım. Camelot gençlik filmi olarak kodlamıştım zihnimde senelerdir ama bir türlü bulamadım nette. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Selam, sanırım aradığın film bu dostum.... İyi seyirler... bu arada film 1995 yapımı :)
A Kid in King Arthur's Court

movie.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bir turk filmi vardı dramdi sanırım. İki kardeş birisi yatalak diğeri ona bakıyordu. Çok genç değillerdi çok yaşlı da değil. Filmin afişinde de yatalak adam pencereden dışarı bakıyordu. Hatırlayan olur umarım
Selamlar, Vicdan Ağacı olabilir mi??
vicdan ağacı.jpg

Bi tane film vardı bir rürlü bulamadım nasıl aradıysam. Asya yapımı Bi film Bi grup çocuk var bunlar Bi yerde kalıyorlar Bi tane hocaları var bunlara dövüş öğretiyor falan filan bu çocukların en küçüğünün oyuncak arabalara ilgisi var oyuncak araba istiyor diğerlerinden nasıl oluyordu hatırlamıyorum am Bi türlü para toplayıp alıyorlar arabayı oyuncak araba yarışları yapılıyor bu çocuk da katılıyor yarışı kazancakkrn bunun arabasını hileyle le pist dışına çıkartıyorlar çocuk arabanın pesşindme koşuyo ama çocuk kalp hastası diğerleri yanına gelene kadar fenalaşıyor çocuğu hastaneye getiriyorlar kalp nakli lazım bi süre sonra kalp bulunuyor ama hastanede karışıklık var hastaneyi teröristler basıyo bu yüzden kalbi bu çocukların getirmesi gerekiyor hastaneye gidiyorlar teröristlerle kavga falan filan derken kalp işlevini yitiriyor çocuklar tabi perişan ama teröristler Bi şekilde sonunda etkisiz hale getiriliyor işte sonra hastaneyi bana teröristlerden biri (kadın) aslında iyi biri ve baya yaralanmış gidici kalbini çocuğa veriyordu neydi bu filmin adıııı

Selamlar, sanırım filmin adı Force of Five
force of five.jpg

Son düzenleme:

Fellow man

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aklıma gelmişken bir film daha sormak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şöyle ki zamanında d çocuk da film kuşağında yayımlanan bir film bir kadın öğretmen ortaokul herhalde baya tembel bir sınıfa geliyor sonra bu çocuklarla iyi anlaşıyor hatta sınavda kendilerine şans getirecek bi obje seçmelerini falan istiyor biri silgi seçiyor hatta isim veriyor çocuklar bu objelere öğretmenin de taşı var şans getiren ve bir de şöyle bir ayrıntı var öğretmen sürekli bir hayal görüyor ve bayılıyor mavi sakal mıydı onun gibi bir masal hayali görüyor bir de halter yapan küçük bir kız vı tüm hatırladıklarım bunlar yardımcı olan herk

marhellma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler film arıyorum acil yardım çıldırıcam bulamadım konuşu şöyle filmin başında kumar şahneşi var adam kumarda zihin okuyabiliyor ve bu şayede kazanıyor lakin kumar oynadığı adamın kızının aklını okuyamıyor şonra bu kızla görüşüyorlar birbirlerine zihinlerini açıyorlar başta duvar zihin engeli falan koyarak birbirlerine zihinlerini açıyorlar şonra temelli açıyorlardı ve bu zihin açma olayları zihinde kurgulanan bir yerde oluyordu yani kafalarında birbirleriyle konuşuyorlardı başka hatırladığım detay başka zihin okuyabilen kişilerde vardı galba okul gibi bir yer veya bu zihin okuyanları toplayan biri vardı en şon onunla şağlam bir zihin şavaşı veriyorlardı hatırladıklarım bu kadar

Önsöz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar uzun zamandır bir filmi arıyorum ama bı türlü bulamadım filmi 2001 yılında askerde iken belli bı kısmını izleyip bı kismini izleyememistim filmin konusu iki sevgili lunapark gibi bı yerde eğlenirken erkek yanlislikla birini öldürüyor ve hapise düşüyor kadın erkegi ziyarete hapishaneye gittiğinde hapisteki bı mafya babası kendini ziyarete gelen karisi ile görüşürken kızı görüyor ve aşık oluyor kiz ile görüşmek için hapisteki erkeğe iskenceler yapılıyor ve kızı çağırmasını söylüyorlar ve mafya babası ile kız arasinda bı aşk oluşuyor sanırım kadın karakterin ismi esmeralda idi bilen varsa film ismini soylerse çok sevinirim

cefaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
90 larda seyretmiştim
bi çocuğa (galiba çocuk) yürek nakli gerekiyor donör buluyorlar adam hapishanede
Müebbet hapis cezası almış birisi anlaşıyorlar hastaneye gidince yolda kaçıyor
filmin sonunda yürek nakli yapılıyordu galiba
hapishanediki adam naylon poşetlere su doldurup spor yapıyordu
adam ünlü aktördü sarı saçlı biriydi
hatırladığım bu kadar
bilen olursa lütfen cevap bekliyorum
teşekkürler

Mert Kardan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, uzun süre önce izlediğim ama ismini hatırlayamadığım bir filmi tekrar izlemek istiyorum fakat filmin konusu dışında hatırlayabildiğim hiçbir bilgi yok, filmin ismin buılma konusunda yardımcı olmanızı istiyorum. Hatırladığım kadarıyla filmin konusu şöyleydi; kaza sonucu birini öldüren genç (trafik kazası olabilir) ve para karşılığı oğlunu kurtarmaya çalışan babaya yapılan şantajın konu edildiği ve para karşılığı suçu üstlenen evin çalışanını teslim olacağı esnada ölen gencin babasının öldürmesini konu edinen film

kofili

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
filmi çok eskiden izledim tam hatırlamıyorum ama şöyleydi galiba bir kadın bir çocuğa bakıcılık yapmak için bir yere gidiyor çocuğun bebeklerinde bir gariplik var kadın bebeklerin çocuğa zarar verdiğini sanıyor ama meğerse çocuk dadılarını barbie bebeğe dönüştürüyormuş yani bebekler değil çocuk kötüymüş lütfen yardım ediniz..

kofili

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uzun süre önce izlediğim bir filmdi ama adını hatırlayamıyorum konusu şöyleydi çocuk kendisine bakıcılık yapan kadınları barbie bebeğe çeviriyor ve koleksiyon yapıyor böyle bir şeydi galiba yardım ediniz..

Söyle bir film izledim çok sağlam bir bina var bu binayı patlatmak için bi mühendis gönderiyorlar ama o da binayı patlatamiyor cunku bina insan etiyle yapılmış falan filan bulabilir misiniz?
-w
Söyle bir film izledim çok sağlam bir bina var bu binayı patlatmak için bi mühendis gönderiyorlar ama o da binayı patlatamiyor cunku bina insan etiyle yapılmış falan filan bulabilir misiniz?
-walled in
-işkence odası

-w
-walled in
-işkence odası

Son düzenleme:

enesemre00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir arkadaş grubu evde televizyon izliyorlar içlerinden bir tane adam sürekli bodrumda bir şey var bizi izliyor felan diyip duruyor buna inanmıyolar sonra bu adam bodruma iniyor bodrumdaki değişik kafalı yaratık bu adamı öldürüyor bu adam bir süre ortadan kaybolunca arkadaşlarıda aşağıya iniyor ama yaratık hepsini zamanla öldürüyor ve her öldürdüğünü strece sarıyor.Evin bazı yerlerinde hamam böcekleri var hatta arada adama görünüp korkutuyolardı.Lütfen bilen birisi varsa yardımcı olsun yıllardır arıyorum artık delirmek üzereyim.

kofili

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir küçük kız var ve kötü dadılarını barbie bebeğe çeviriyor böyle bir filmdi yardım edin

gr0ke

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Bu mudur?

Bir bebek bakıcısının yaşadığı korku dolu hikayenin anlatıldığı 'Lanetli Çocuk' filminin yönetmenliğini William Brent Bell üstlenirken başrollerde Lauren Cohan, Rupert Evans, Ben Robson yer alıyor. Film 8 Nisan tarihinde ülkemizde gösterime girecek.
Bir bebek bakıcısı bakası gerek bebeğin aslında bir oyuncak bebek olduğu görmesi üzerine görevi kabul etmez. Fakat yaşlı çift 20 yıl önce kaybettikleri çocuklarının acısını unutmak için bu oyuncak bebeğe baktıklarını söyleyince bakıcı Greta ikna olur ve hafta sonu çocuğa bakmak için evde kalır. Yaşlı çift bakıcıya çocukla ilgili birkaç kuralın yazılı olduğu bir kâğıt bırakırlar ve Greta gerçekle yüzleşir, korku dolu bir maceranın içinde bulur kendini.

gr0ke

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Bir grup insan geneli genç bir adaya götürülüyorlar. Reality show olduğunu düşünüyorlar. Sonra ne olduğunu hatırlamıyorum ama savaşıyorlardı sanırım. Bir iki sahne var aklımda sadece. Dünyanın geri kanalı bunları izliyor da olabilir, yada başka bir filmden de bu aklımda kalmış olabilir.
Bir kız vardı erkek arkadaşıyla kameraman karşısında sex yapıyordu. En son herkes teker teker ölüyordu.

Film 2010'dan önceydi buna yüzde yüz eminim.

Ammada zormuş böyle anlatmak ama şu filmi bulmam lazım. Bulana teşekkürler :)
The Condemned

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Ben bir yeşilçam filmi arıyorum millet. Filmde Cüneyt Arkın vardı. Filmin hatırladığım bir sahnesinde bir çocuk, su mikroplu olduğu için ateşli bir hastalığa yakalanıyordu. Hatta Cüneyt Arkın, bir adama "Yiyorsa çocuğunu at bu suya da görelim." gibisinden bir şey diyordu.

MassterX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Bir film vardı çizgi filmde denilebilir turuncu bir robot vardı eskiden bi çizgi film hatta serisi felanda vardı robot çöplerin arasında felan yaşıyordu çöp atıkları kare şeklini felan veriyordu ismini bilen varsa yazabilirmi ?