işlemcim bilgisayarıma göre normal mi ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

HyPeR_56

Üyecik
Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarım 13-9 yıllık sony vaıo dizüstü bilgisayar.bilgisayarım ile çok kötü yorumlar aldım.arkadaşlar benim işlemcim İntel(R) Core(TM)2 duo cpu @2.40ghz
peki bu işlemci benim bilgisayarıma göre normal mi yoksa acilen değişmeli mi ?
ve bir başka soru olarak nasıl fps arttırabilirim .*?

Ekli dosyalar

Drift King

Profesör
Merhaba arkadaşlar, benim bilgisayarım 13-9 yıllık sony vaıo dizüstü bilgisayar.bilgisayarım ile çok kötü yorumlar aldım.arkadaşlar benim işlemcim İntel(R) Core(TM)2 duo cpu @2.40ghz
Bu Core 2 Duo lü PC lerle FPS artıramazsın. Yeni PC almanız lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiçbir türlü. İşlemci değiştirmeye değmez. Yeni bilgisayar alın. En iyisi şimdiden para biriktirmeye başlayın ya da paranız var ise bütçe ne kadar?

KaanCK

Profesör
1-/ İşlemcin değişebilenlerdense değiştirebilirsin. (Değiştirsen bile çok performans sağlamaz.)
2-/ İşlemci 12 yıl önce çıkmış. O yıla göre gayet normal.
-
Performans arttırmak için;
1-/ Gereksiz uygulamaları temizle.
2-/ Virüs taraması yap.
4-/ SSD almalısınız.
5-/ Ram arttırmalısınız.
6-/ Windows+R basıp Temp yaz ve o klasörü temizle.
Gene aynı şekilde %Temp% yaz ve o klasörü temizle.
Gene aynı şekilde prefetch yaz ve o klasörü temizle.

KaanCK

Profesör
Detaylı bilgi için buna bakabilirsin ama,
@Drift King 'in ediği gibi oyunları kaldırsa bile çok aşırı az FPS alırsın. En iyisi 2. Elden sat sonra biraz daha para biriktir iyi bir toplama masaüstü al.

okurbaba

Profesör
Şu şekilde dayanır:

SSD+Xubuntu/Lubuntu vs gibi az kaynak gereksinimi olan GNU/Linux sürümleri ile fişeah ( :) ) gibi olur.

Normal bir şekilde performans artışı için arkadaşların da dediği gibi daha güncel bir sistem gerekli.

KaanCK

Profesör
Ama çoğu programlarda/oyunlarda o işletim sistemi için destek yok.
Şu şekilde dayanır:

SSD+Xubuntu/Lubuntu vs gibi az kaynak gereksinimi olan GNU/Linux sürümleri ile fişeah ( :) ) gibi olur.

Normal bir şekilde performans artışı için arkadaşların da dediği gibi daha güncel bir sistem gerekli.

Kaç FPS alıyorsun?
hyr t
y

hyr yetiyor.sadece çok zorladığımda ağır ağır haraket ediyo

HyPeR_56

Üyecik
Şu şekilde dayanır:

windows 10 a geçtim bi 2 ay önce , 1 gün kullandım pc nin ekran çözünürlüğü normalde 1280x800 dü birden 1024x768 e düştü yetkili arkadaş pc min karldırmadıgını söyledi bende mecburi olarak windows 7 ye geri düşmek zorunda kaldım.. çünkü pc min fabrika çıkışı win7 miş o yüzden değiştiremezsmişim

KaanCK

Profesör
Nasıl düştü? Driverları yüklemişmiydin?
windows 10 a geçtim bi 2 ay önce , 1 gün kullandım pc nin ekran çözünürlüğü normalde 1280x800 dü birden 1024x768 e düştü yetkili arkadaş pc min karldırmadıgını söyledi bende mecburi olarak windows 7 ye geri düşmek zorunda kaldım.. çünkü pc min fabrika çıkışı win7 miş o yüzden değiştiremezsmişim

KaanCK

Profesör
Takas? Yeni bilgisayarla onu takas edersen Helal olsun gerçekten.

Genede bir nebze hızlandırmak için;

okurbaba

Profesör
peki şimdi ne yapmam gerekiyor ? yeni bilgisayar alamam durumumuz iyi değil belki takas ederim
Windows 10 ile devam etmek istiyorsanız Windows 10 kurup sürücülerinizi yükleyin fakat benim tavsiyem SSD alıp öyle devam etmeniz olur, oyun oynamıyorum çok diyorsanız da düşük kaynak tüketimli GNU/Linux kurmanızı tavsiye ederim.

HyPeR_56

Üyecik
Windows 10 ile devam etmek istiyorsanız Windows 10 kurup sürücülerinizi yükleyin fakat benim tavsiyem SSD alıp öyle devam etmeniz olur, oyun oynamıyorum çok diyorsanız da düşük kaynak tüketimli GNU/Linux kurmanızı tavsiye ederim.
öyle işletim sistemlerinde de alışık değilim . peki win10 kurup,driverleri nasıl yüklerimn?

yani sürücüleri

Ama çoğu programlarda/oyunlarda o işletim sistemi için destek yok.

Kaç FPS alıyorsun?
zula da 60 fps alıyorum , MTA SA (GTA NIN ÖNLİNE VERSİYONU) 30 -40 arası

HyPeR_56

Üyecik
peki bana uygun fiyata iş görür SSD tavsiyeniz varmı ? bu arada pc dizüstü

stat counter