Soru işlemci ve ram için öneri

sinaney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bilgisayarımı 32 den 64 bite ramimi de 2 den 4 gb a cikarmak istiyorum işlemci ve ramimi değiştiricem. Valorant icin kasmadan oynayabilecegim, uygun fiyatta ve birbiriyle uyumlu olan işlemci, ram onerisi verebilir misiniz? sistem hakkında pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim

sinaney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam en azından PC’nin sistem bilgilerini paylaşırsan yorum yapıp yardım etmeye çalışabiliriz, fakat

Fabrika çıkışı 32bit 2GB ramli olan bir bilgisayardan bir şey beklemek doğru olmaz.
ram ve işlemci değiştirmem bir işe yaramaz mı

Ekli dosyalar

• dd.png
    dd.png
    153.6 KB · Görüntüleme: 46

sinaney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

hakanyargici

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
959
işlemcini Intel Q9XXX serisi herhangi bir işlemci ile değiştirip anakartın desteklediği kadarı ile ram takın. Sisteme 128gb'lık ssd takarsanız tadından yenmez.

Kerem İMAMOĞLU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Abi bence sen yeni bi bilgisayar al İntel veya AMD 5 işlemcili, 8 GB Ram ve ortalamanın biraz üstü bi ekran kartlı bilgisyar alabilirsin ben şu an LENOVO V-15 Ada kullanıyorum 3 yıl oldu çok bi sorunu olmadı hatta GTA V'i bile gayet güzel oynatıyor.

sinaney

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şimdi hocam,

senin sistemine çok benzer bir ekran kartı (hd4350) ile 1080P ekranda en düşük ayarlarda valorant oyun görüntüsü var.

Sistem sabit 30 FPS alıyor, çok kötü tabiki ama bu videodaki stabil. Adam bir şekilde öyle böyle de olsa oynamış yani.

Ancak bu videodaki sistemin işlemci ve rami çok iyi, sadece ekran kartı kötü, test için yapılmış bir deney muhtemelen. sizde daha kötü çalışabilir.

Senin yapabileceğin tek şey, ram eklemek olacak gibi duruyor, ancak bunun için araştırma yapıp,

Raminin DDR kaç olduğunu ve MHZ sinin kaç olduğunu öğrenmen ve Anakartında kaç Slot var. Bunları bulursan ram önerebiliriz.
İlgi ve yardımın teşekkürler dostum, hazır bir sistem temin etmek daha az masraflıya gelecek gibi duruyor. Bunlarla tek tek uğraşmak şuanki sistemim için daha maliyetliye patlar. Teşekkürler tekrar yardımın için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üzülerek söylüyorum ki; bu pc fps oyun için yetersiz kalıyor
malesef hocam ya, ancak zar zor lol oynuyorum

Abi bence sen yeni bi bilgisayar al İntel veya AMD 5 işlemcili, 8 GB Ram ve ortalamanın biraz üstü bi ekran kartlı bilgisyar alabilirsin ben şu an LENOVO V-15 Ada kullanıyorum 3 yıl oldu çok bi sorunu olmadı hatta GTA V'i bile gayet güzel oynatıyor.
tavsiye için teşekkürler

çok güzel cevap hocam, alıver arkadaşa bir LENOVO V-15 Ada o zaman hayrına hadi.
Vallahi ahshashas