İşlemci tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Blazen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba, bilgisayardan pek anlayan biri değilim bu yüzden bir konuda yardımınıza ihtiyacım var, GeForce 1050Tİ ekran kartım var fakat işlemcimden memnun değilim, (GTA 5 oynarken arka tarafta Youtube'dan video izlemek istediğim zaman haritalar yüklenmiyor). Ekran kartımla uyumlu oyunlarda problem çıkarmayacak işlemci önerebilir misiniz? Bütçem 1200 tl

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Arkadaşlar merhaba, bilgisayardan pek anlayan biri değilim bu yüzden bir konuda yardımınıza ihtiyacım var, GeForce 1050Tİ ekran kartım var fakat işlemcimden memnun değilim, (GTA 5 oynarken arka tarafta Youtube'dan video izlemek istediğim zaman haritalar yüklenmiyor). Ekran kartımla uyumlu oyunlarda problem çıkarmayacak işlemci önerebilir misiniz? Bütçem 1200 tl
Soket tipinin uyumlu olması gerekiyor, anakartınız nedir?

Blazen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Soket tipinin uyumlu olması gerekiyor, anakartınız nedir?
Dediğim gibi bilgisayardan çok anlamıyorum, internetten anakartı nasıl öğrenirim diye arattım ve çıkan sonucu uyguladığımda anakartın boş yazdığını gördüm. Sanırım yok yada ben bulamadım

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
bilgisayarının anakart, işlemci ve ramını paylaş ki yardımcı olalım. pazardan elma almıyoruz ki :)

aida64 programını indir. orada detaylı olarak yazar. full ve türkçe sürümleri var. biraz araştır google dan

Blazen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarının anakart, işlemci ve ramını paylaş ki yardımcı olalım. pazardan elma almıyoruz ki :)

aida64 programını indir. orada detaylı olarak yazar. full ve türkçe sürümleri var. biraz araştır google dan
Dediğiniz programı indirdim Unknown Motherboard yazıyor.

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
anakartını öğrenmemiz lazım. yoksa rastgele bir işlemci söyleriz. alırsın. uyumsuz olur. deneme yanılmayla olacak iş değil.

aida64 e girip / anakart yazan yerde aşağı oka basın / alt sekmedeki anakart a tıklayın. orada yazması lazım.

Blazen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anakartını öğrenmemiz lazım. yoksa rastgele bir işlemci söyleriz. alırsın. uyumsuz olur. deneme yanılmayla olacak iş değil.

aida64 e girip / anakart yazan yerde aşağı oka basın / alt sekmedeki anakart a tıklayın. orada yazması lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

böyle birşey çıktı

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    176.4 KB · Görüntüleme: 76

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
teknoloji çaresiz :)

bilgisayar ilk açılışta yazar aslında asus gigabyte yada başka marka ve model.. uzaktan ancak bu kadar yardımcı olabilirim. aklıma başka bir şey gelmiyor :)

Blazen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

bilgisayar ilk açılışta yazar aslında asus gigabyte yada başka marka ve model.. uzaktan ancak bu kadar yardımcı olabilirim. aklıma başka bir şey gelmiyor :)
sanırım bilgisayarımın ana kartı yok, böyle bir durum nasıl olur bilmiyorum, Ana kart ve işlemci almak istediğim taktirde nasıl bir ücret karşıma çıkar ve önerileriniz nelerdir?

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472
Anakartı olmayan bilgisayar olur mu hiç :D. Bütçenizi söyleyin ona göre önerelim.
sanırım bilgisayarımın ana kartı yok, böyle bir durum nasıl olur bilmiyorum, Ana kart ve işlemci almak istediğim taktirde nasıl bir ücret karşıma çıkar ve önerileriniz nelerdir?

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
1500 tlye anakartta var.. 2000tl ye işlemci de :) parça değişikliği (upgrade) yapacaksanız parçalarınızı bilmemiz lazım. ona göre neye hangisi uyar fikir verebiliriz.

@EFI Shell merhaba, anakartın marka modelini arkadaş göremiyor, programlar da öyle söylüyor. ne yapabiliriz?

cpu-z programını da denedin mi?

bilgisayarın arama yerine dxdiag yazıp dener misin bir de

şuraya da bakın derim. Anakart modelinizi programsız bulun

Son düzenleme:

Blazen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1500 tlye anakartta var.. 2000tl ye işlemci de :) parça değişikliği (upgrade) yapacaksanız parçalarınızı bilmemiz lazım. ona göre neye hangisi uyar fikir verebiliriz.

@EFI Shell merhaba, anakartın marka modelini arkadaş göremiyor, programlar da öyle söylüyor. ne yapabiliriz?

cpu-z programını da denedin mi?

bilgisayarın arama yerine dxdiag yazıp dener misin bir de

şuraya da bakın derim. Anakart modelinizi programsız bulun
her şeyi denedim, ama bulamadım malesef. 1200 tl bütcem var

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Kasanın yan kapağını sök. Anakartın üzerinde en büyük harflerle yazılan, modelidir.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Kasanın içini açıp Anakartın üstünden bak Ekran kartı ve İşlemcinin arasında yazar genelde Fotusunu çek at.

1613772307949.png

Not: Anakartın çok eski bir şey büyük ihtimal DDR3 RAM olmasından belli.

Benim önerim hazır değiştiriyorken komple değiştir anakart işlemci ve RAM'i.

Msela İ3 10100F yanına H serisi en ucuz anakart ve 3000 Mhz DRR4 8 GB RAM al kafan rahat kullan.

Blazen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bir arkadaşım yardımcı oldu sonunda öğrenebildim anakartın ne olduğunu.

Esonic H61QMBL Sata Ddr3 1600MHz Usb 2.0 Vga Hdmi Ses Lan 989P Mobil 2.3 Gen Anakart​

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
@met 35 üstadım anakartı mobil sanırım. nette doğru düzgün açıklama da yok.