Yardım İşlemci Isısı Çok Yüksek

Bu konuyu okuyanlar

zhrkvkzero77

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Merhabalar GTA 5 oynarken haritadaki yerler çok geç yükleniyordu bende biraz araştırdıktan sonra işlemcinin darboğaz oluyor olabileceğini öğrendim ve msı afterburner uygulmasından değerlere baktım gpu kullanımı %40 civarlarında ve 50 derece iken cpu kullanımı %90'larda ve 90 derece ve fps ise 30 sizce darboğaz mı oluyor? Ve sıcaklığın bu kadar yüksek olmasının sebebi nedir yoksa afterburner mi yanlış gösteriyor ve haritanın geç yüklenmesini nasıl çözebilirim hangi parçayı değiştirmem lazım?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Sistem:
Windows 8.1
Asus R7 240 ekran kartı
İntel Pentium E5200
4gb ddr3 1300mhz ram
ECS G41T-M16 anakart
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada sizce anakartı değiştirmeli miyim?

cevap verebilecek var mı?

Son düzenleme:

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,755
Merhabalar GTA 5 oynarken haritadaki yerler çok geç yükleniyordu bende biraz araştırdıktan sonra işlemcinin darboğaz oluyor olabileceğini öğrendim ve msı afterburner uygulmasından değerlere baktım gpu kullanımı %40 civarlarında ve 50 derece iken cpu kullanımı %90'larda ve 90 derece ve fps ise 30 sizce darboğaz mı oluyor? Ve sıcaklığın bu kadar yüksek olmasının sebebi nedir yoksa afterburner mi yanlış gösteriyor ve haritanın geç yüklenmesini nasıl çözebilirim hangi parçayı değiştirmem lazım?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Sistem:
Windows 8.1
Asus R7 240 ekran kartı
İntel Pentium E5200
4gb ddr3 1300mhz ram
ECS G41T-M16 anakart

Bu arada sizce anakartı değiştirmeli miyim?

cevap verebilecek var mı?
Kullandığınız soğutucu nedir?

zhrkvkzero77

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Kullandığınız soğutucu nedir?
stok soğutucu

sizce stok soğutucudan kaynaklı mı bu kadar ısınıyor bnence bu kadar ısınması normal değil benim bildiğim işlemci 80 dereceye geldiğinde pc kendiliğinden kapanıyor

Son düzenleme: