İşlemci ısıs

Bu konuyu okuyanlar

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Merhaba;
Bugün abimle otururken Pc birden kapandı sadece Winamo açıkt. Neyse tekrar açmak için düğmeye bastım açılmadı fişi çıkartıp tekrar açtım. Açıldı. İlk olarak işlemci ısısndan şüphelendim. Everest ultimate edition kurup baktım işlemci sıcaklığı 7o derece civarında idi. Sonra yavaş yavaş düştü.

İşlemci fanının tozlanacağından şüphelenip fanı söktüm, çok fazla tozlanmamıştı. bu arada bilgisayar 20 dk felan kapalı durdu fanı tekrar takıp çalıştırdım ilk açılışta işlemcinin sıcaklığı 75 derece felandı.

Sonra yavaş yavaş düştü. İlk başta veya dha sonra bu kadar ısınması normal mi.

Sonra asusu Pc probe 2 yi kurdum oda işlemci sıcaklığın 75 derece gösterdi.

Dikkatimi çeken işlemci ilk açılışta ısınmış olarak başlıyor ve sıcaklık sürekli olarak artı azalıyor.

son resimler upload olrkenki sıcaklık 77 derece

11773376.jpg

76300016.jpg

Hava daha serin ve yaz aylarında bile en yüksek 53 derece sıcaklık gördük. Sorunumuz nerede ve nasıl çözebiliriz acaba?

İşlemci: İntel C2D E4400 2Ghz
Anakart: Asus P5B MX-WiFi AP
İşletim Sistemi: Windows vista ultimate 32 bit

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
şu an düşükmü ¿

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Kardeş çözüm bulamassan onu bilgisayarcıya götür yoksa hiç şey olmaz Allah göstermesin patlar matlar birşey olur ısıtır kasayı patlatır falan tövbe tövbe sen bir bakım yaptır pcne.

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
konuyu açtıktan sonra uzun süre devam etti 70 derecenin üzerinde ama en büyük sıkıntı sürekli azalıp artıyor.

Bir de ASUS PC Probe II sıcaklık 65 dereceye ulaşınca alarm çalıyor. Kardeşim abi yetiş bilgisayarın yine ataşi yükseldi, alarm veriyo dedi:)

Sıcaklık bu mesajı yazarken en fazla 55 dereceye çıktı. Zannımca sıkıntı termal macunda uzun zaman olsu bir kaç defada işlemci fanını sökmüştüm. Bulabilirsem işlemcinin üzerine biraz termal macun süreyim. Ama daha iyi bilen arkadaşlara varsa yardım etsinler. Bende O/C ile uğraşacaktım iyi yapmamışım yoksa işlemci mort olurdu:(

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
İşlemci kullanımı % kaç olduğuna bak boştayken.%50 yi aşarsa virüs olabilir.(Anlık artışları sayma)
İşlemci fanına bak tam oturmuş mu?
Kasa için tozlumu ona bak
OC yapıcaktım demişsin bios la oynadın mı ? Oynadıysan bios u sıfırla.
İşlemci fanının döndüğünden yada bir şeye takılmadığından emin ol

Bu kadar ısı normal değil.

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
sıkıntı işlemci fanından kaynaklanıyor şu anda kasayı yan yatırdım ve işlemci fanı iyice oturdu ve sıcaklık normal şu anda

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Bide termal macun sür sonrada iyice oturt fanı

Alptekin46

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Termal macunla birlikte İşlemci fanı yerine iyice oturunca problem ortadan kalktı