Yardım İşlemci Fanı sorunum

Bu konuyu okuyanlar

EKD_1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son zamanlarda Fps drop yemeye başladım ve ısı değerlerine bakayım dedim işlemci Valoda 100 derecede çalışıyor ve stok soğutucu yetersiz olduğunu anladım ve uygun yollu soğutuculara baktım ( nede olsa intel stok var ne alsam iyi gelir ) rampage falan bakarken donanım arşivininde 2020 yılında çektiği SNOWMAN M200 CPU soğutucusuna denk geldim ve hoşumada gitti fiyatı hala uygun ve kule tipi vs vs ... Ama aklıma bir şey takıldı geçenlerde termal macun değiştirirken işlemci fanını çıkarırken ramleride çıkartmak durumunda kaldım çünkü çok yakın birbirine SNOWMAN M200 CPU ya baktığımda ise takarken ilk daire şeklinde bir parça koyup sonra yerleştiriliyor sorum ise şu benim anakartıma ve işlemcime bu fiyat civarında bu soğutucu iyi midir? veya bunu aldığım zaman takarken uymama gibi bir sıkıntı yaşarmıyım uygun değilse başka soğutucuda önerebilirsiniz şimdiden teşekkürler...
Ana Kart - H310M-K
İşlemci - İ3 9100F

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
2 ısı borulu, o küçücük soğutucu performans olarak, stok soğutucudan daha fazla,pek bi şey vermez.

Şunu alın, 3 ısı borulu, ve çok çok daha güçlü ve çok daha hacimli. Markanın kalitesini zaten söylemeye gerek dahi yok. Bu fiata ,inanılmaz hesaplı. İlginç.Isı borularındaki işçilik bile,muazzam.

Son düzenleme:

EKD_1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 ısı borulu, o küçücük soğutucu performans olarak, stok soğutucudan fazla bi şey vermez.

Şunu alın, 3 ısı borulu, ve çok çok daha güçlü ve çok daha hacimli. Markanın kalitesini zaten söylemeye gerek dahi yok. Bu fiata ,inanılmaz hesaplı. İlginç.Isı borularındaki işçilik bile,muazzam.

anladım teşekkür ederim peki aldığımda takamama uymama gibi bir sorun yaşar mıyım çünkü stok soğutucuya göre daha büyük bir fana benziyor anakart işlemci fan yuvasının uymama durumu gibi bir durumla karsılasmam değil mi ? ramlar biraz yakında onun için soruyorum

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
En kötü ihtimal ile, fanı diğer tarafa takarsın,olur biter.