İşlemci Değişimi Sonrası Sürekli Mavi Ekran Hatası

Bu konuyu okuyanlar

pissedonfire99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba başlıkta da belirttiğim gibi bu sabah işlemcimi değiştirdim bilgisayarı başlatmaya çalıştığımda windows açılamadan mavi ekran hatası almaya başladım ilk aldığım hatada DRIVER OVERRAN STACK BUFFER kodunu gördüm araştırdım ancak sorunun nedeni windowsla alakalı olarak gözüküyordu. Format atmayı denedim biosu sıfırladım ramleri çıkardım yer değiştirdim. Eski işlemcimi takınca hiçbir problem yok. Ancak format işlemini eski işlemcimle yapabildim onu da yeni işlemciyle deneyince format ekranına geçmeden bilgisayar kendini resliyor. Ayrıca biosumu da güncelledim kendi sitesinden.
Sistemin özellikleri:
Pentium g3220
H81M-D anakart
Sapphire r7 260x
4x2 ddr3 ram
İşlemciyi ise i5-4590 ile değiştirdim

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Merhaba başlıkta da belirttiğim gibi bu sabah işlemcimi değiştirdim bilgisayarı başlatmaya çalıştığımda windows açılamadan mavi ekran hatası almaya başladım ilk aldığım hatada DRIVER OVERRAN STACK BUFFER kodunu gördüm araştırdım ancak sorunun nedeni windowsla alakalı olarak gözüküyordu. Format atmayı denedim biosu sıfırladım ramleri çıkardım yer değiştirdim. Eski işlemcimi takınca hiçbir problem yok. Ancak format işlemini eski işlemcimle yapabildim onu da yeni işlemciyle deneyince format ekranına geçmeden bilgisayar kendini resliyor. Ayrıca biosumu da güncelledim kendi sitesinden.
Sistemin özellikleri:
Pentium g3220
H81M-D anakart
Sapphire r7 260x
4x2 ddr3 ram
İşlemciyi ise i5-4590 ile değiştirdim

Biosta işlemciyi görebiliyorsunuz değil mi ? bu arada cpu yu sıfırmı aldınız ikinci el mi ?

pissedonfire99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemciyi görebiliyorum. İkinci el. Satıcıyla görüştüm sıkıntıyı çözememem halinde işlemciyi geri alıp kendisi test edebileceğini söyledi.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
İşlemciyi görebiliyorum. İkinci el. Satıcıyla görüştüm sıkıntıyı çözememem halinde işlemciyi geri alıp kendisi test edebileceğini söyledi.
bence bi aldığınız şahıs test etsin ondan sonra akıbiyete göre yol izlersiniz .

pissedonfire99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakartta Pin dışında bi uyuşmazlık olabilir mi işlemci arasında nasıl kontrol edebilirim durumu.Parçaları yukarıda belirttim yardımcı olabilirsen sevinirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bence bi aldığınız şahıs test etsin ondan sonra akıbiyete göre yol izlersiniz .
Aldığım şahısa götürmek için elimden geleni yapmak istedim malum dışarıda salgın var araçla gidicem oraya. Herhangi bi fikrş olan varsa denemek isterim onları

Son mesajlar