İşlemci Bağırıyor!

goldteam34

Doçent
Selamün Aleyküm, arkadaşlar, işlemci bilgisayar açıldığı zaman çok ses çıkarıyor, overclock yapmış gibi ses, eskiden yoktu, pc 14 senelik ve cpu kullanımı %40 ve %80 makine yağı aldım, sürdüm olmadı, tamamen temizledim olmadı, saç kurutma makinesi ile her yerini çektim banamısın demiyor aynı ses, birde termal macun diyorsunuz onun ne demek olduğunu, ne işe yaradığını söylermisiniz?

squidword

Doçent
İşlemciden ses çıkmaz. Fan varsa fanda sıkıntı vardır onu değiştirebilirsin. Termal macun soğutucuyla işlemci arasına sürülür ısıyı daha kolay iletmesi için.

goldteam34

Doçent
İşlemciden ses çıkmaz. Fan varsa fanda sıkıntı vardır onu değiştirebilirsin. Termal macun soğutucuyla işlemci arasına sürülür ısıyı daha kolay iletmesi için.
Hayır, işlemci ses çıkarıyor :( ( İntel Pentium 4 2.40GHZ) kasayı yan yatırdım, baktım açtım herşeyi, ses işlemciden geliyor, fan da sıkıntı yok, Şükürler Olsun.

rawkid

Dekan
Benim işlemcimde çok yük altında kaldığında tiz bir ses çıkarıyor ama o kadar bağırmıyor. Fanında sorun vardır.

cpu besleyen bobinler ses çıkartabilir fanı o sesi çıkartabilir bizde şarjlı matkap buzer gibi öterdi mesela bobinlerde nüfeler ses yapabilir frekans yükseldikçe oluşan bir durum.

the grudge

Profesör
intel ve kronik sorunu pentium 4 ve çığlığı... USA'da o ses nedeni ile bilgisayarını vuran bile olmuştu... :D:p;)

Selamün Aleyküm, arkadaşlar, işlemci bilgisayar açıldığı zaman çok ses çıkarıyor, overclock yapmış gibi ses, eskiden yoktu, pc 14 senelik ve cpu kullanımı %40 ve %80 makine yağı aldım, sürdüm olmadı, tamamen temizledim olmadı, saç kurutma makinesi ile her yerini çektim banamısın demiyor aynı ses, birde termal macun diyorsunuz onun ne demek olduğunu, ne işe yaradığını söylermisiniz?
Aleyküm selam fanını temizle soğutma sistemini yenile termal macun sür bilgisayarını aç fanda kasanın altında dünya kadar toz birikmiştir ha bir de 14 senelik emektar pc çok normal