Soru İslamiyet'e saygısızlığın artması ve dinsiz bir neslin yetişmesi.

Bu konuyu okuyanlar

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,518
Selamun aleyküm.

İslamiyet'e saygısızlığın artmasını, eşcinsel bireylerin yetişmesini, özgürlük adı altında insan doğasına aykırı şeylerin dayatılmasını, kasıtlı veya kasıtsız şekilde insanların dinsizleşmesini neye bağlıyorsunuz?
Henüz çocuğum ve dünya farklı bir hal aldıkça hiç bir şeye anlam veremiyorum. Şuan, dinsiz, eşcinsel, serseri yaşıtlarımı gördükçe aşırı rahatsız oluyorum, utanıyorum ve insanların neden bu hale geldiğini bir türlü anlamıyorum. Beni aydınlatırsanız memnuniyet duyarım. Hayırlı akşamlar.

smith.d

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Selamun aleyküm.

İslamiyet'e saygısızlığın artmasını, eşcinsel bireylerin yetişmesini, özgürlük adı altında insan doğasına aykırı şeylerin dayatılmasını, kasıtlı veya kasıtsız şekilde insanların dinsizleşmesini neye bağlıyorsunuz?
Henüz çocuğum ve dünya farklı bir hal aldıkça hiç bir şeye anlam veremiyorum. Şuan, dinsiz, eşcinsel, serseri yaşıtlarımı gördükçe aşırı rahatsız oluyorum, utanıyorum ve insanların neden bu hale geldiğini bir türlü anlamıyorum. Beni aydınlatırsanız memnuniyet duyarım. Hayırlı akşamlar.
Yapacak bir şey yok dostum. Z kuşağı böyle oldu, İnşAllah gelecek nesiller bizleree benzemez.

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
493
Eşcinsel olarak bahsettiğiniz kişilerin İslam'a karşı bir saygısızlığını görmediyseniz, livata ettiklerine dair bir bilginiz de yoksa onları dışlamayın. Bazı erkeklerin kendisini kadın, bazı kadınların ise kendilerini erkek gibi hissetmelerinin kendi ellerinde olmadığı hem tıbbî hem de fıkhî kaynaklarda anlatılmaktadır. Aileler sırf böyle hissediyor diye çocuklarını dışlayabiliyor, bazı çocuklar evden kaçıyor. Durumlarından dolayı kimse onlara iş vermiyor. Neticede birçokları fuhuş bataklığına düşüyor. Fuhuş ise bir Müslüman'ın razı olacağı bir iş değildir.

Dinsizlere gelince Allahü Teala dileseydi bütün insanlar Müslüman olurdu. Dünya nüfusuna bakarsanız Müslüman olmayanlar çoğunluktadır. Biz, gösteriş için değil, Allah rızası için iyi birer Müslüman olup kendi yaşayışımızla, bilgimizle, görgümüzle İslam'ın nasıl doğru bir yol olduğunu gösterebiliriz. «Ben Müslüman'ım» deyip de iki lafından biri küfür olan, arkadaşlarının / komşularının gıybetini yapan, dolandırıcılık yapan vb. kimseleri gören ve insanların hatalarını İslam'a mal edenler olduğu için annesi babası Müslüman olduğu hâlde bugün doğru yoldan sapmış gençler olabilir. Tarikat ve cemaat adıyla faaliyet gösteren bazı yapılanmaların din konusunda insanları yanlış yönlendirmeleri hatta gizli servislerle bağlantılı olabilecek bazı sözde İslamî hareketlerin bazı ülkelerde işgal ve savaş gibi faaliyetlerde bulunması da insanlarda yanlış izlenimler bırakmış olabilir. Bu tür yanlış izlenimlere karşı da mümkün olduğu kadar meseleleri doğru öğrenip insanlara anlatmaya çalışabiliriz.

Sedatsincar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
Selamun aleyküm.

Aleykum selam bende 17 yaşındayım ve bu dediklerin doğru malesef yani neden bu hale geldik bende bilmiyorum belki biliyorum ama nasıl anlatayım onu bilmiyorum ama biz onlar gibi inşallah olmayacaz bizim onlardan farkımız olsun biz böyle olmayalım

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,518
Aleykum selam bende 17 yaşındayım ve bu dediklerin doğru malesef yani neden bu hale geldik bende bilmiyorum belki biliyorum ama nasıl anlatayım onu bilmiyorum ama biz onlar gibi inşallah olmayacaz bizim onlardan farkımız olsun biz böyle olmayalım
Amin. Olmamaya çalışıyoruz onlar gibi, Allah'ın izniyle :).

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Amel defteri kapandıktan sonra gelen pişmanlık hisleri... :D İnkar edenler ne kötü bir yolda pişmanlık fayda etmeyecek. Allahın varlığını bilipte düşmanlık eden marid ve padişah cinler var. Mele-i Ala 'yüce melekler topluluğu'na açılan kapıyı görüyorlar ama yaklaşamıyor bu kafirler. Kim yaklaşacak olursa parlak bir ateş isabet eder. Bu cinlerdeki cesarete şaşırıyorum bile bile ebedi cehenneme gidecekler. :oops:

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,518
gelmiş ahlak bekçileri
Ahlak bekçiliği ile alakası yok. Yorum yapmayacaksanız lütfen alakasız mesaj atmayın konuya.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amel defteri kapandıktan sonra gelen pişmanlık hisleri... :D İnkar edenler ne kötü bir yolda pişmanlık fayda etmeyecek. Allahın varlığını bilipte düşmanlık eden marid ve padişah cinler var. Mele-i Ala 'yüce melekler topluluğu'na açılan kapıyı görüyorlar ama yaklaşamıyor bu kafirler. Kim yaklaşacak olursa parlak bir ateş isabet eder. Bu cinlerdeki cesarete şaşırıyorum bile bile ebedi cehenneme gidecekler. :oops:
İnsanların büyük çoğunluğu da öyle. Kur'an-ı Kerim ahlakını benimsemek yerine umursamamayı seçiyorlar maalesef :(.

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Ahlak bekçiliği ile alakası yok. Yorum yapmayacaksanız lütfen alakasız mesaj atmayın konuya.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnsanların büyük çoğunluğu da öyle. Kur'an-ı Kerim ahlakını benimsemek yerine umursamamayı seçiyorlar maalesef :(.

Allah kime hidayet verirse artık o hidayeti (doğru yolu) bulmuştur. Kimi de şaşırtıp-saptırırsa artık onlar da hüsrana-ziyana uğrayanlardır. A'raf 178.