Isınan işlemcimin sonunda buz gibi olması

Bu konuyu okuyanlar

cecenhlt

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Selam arkadaşlar. Çok mutluyum 83 dereceleri gören işlemcim artık 70 e gelmiyor . Sebebi ise snowman t6 ultra kesinlikle ne yüksek ses ne de başka bişe hiç bir problem yok. Boşta ve yüklü sıcaklık değerlerini aşşağıya bırakıyorum. Benim için çabalayan herkese çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• CD7CA7DB-0FC4-4F81-8AC1-73F59268692C.jpeg
    CD7CA7DB-0FC4-4F81-8AC1-73F59268692C.jpeg
    111.8 KB · Görüntüleme: 121
  • 6561DB0B-131D-4B12-AAA8-A49124082B6F.jpeg
    6561DB0B-131D-4B12-AAA8-A49124082B6F.jpeg
    116.1 KB · Görüntüleme: 111

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Çok iyi olmuş. Güzel bir soğutucu almakta işe yarıyor. Fark etmiş baya. İşte bir de aldığınız kasanın önü mesh olmasını unutmayın. Seçerken hava akışı iyi olması lazım. He neyse soğutucu ile çözmüşsünüz sorununuzu. Hayırlı olsun. İyi soğuklar işlemciye de. ?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Değerler artık epey düşmüş,yani bi sorun yok.
Bi de şu bios eski idiyse,onu da güncelleyebilseydin,bi ihtimal,belki daha da güzel olabilirdi.

cecenhlt

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Çok iyi olmuş. Güzel bir soğutucu almakta işe yarıyor. Fark etmiş baya. İşte bir de aldığınız kasanın önü mesh olmasını unutmayın. Seçerken hava akışı iyi olması lazım. He neyse soğutucu ile çözmüşsünüz sorununuzu. Hayırlı olsun. İyi soğuklar işlemciye de. ?
Kesinlikle kasamın önü mesh olsaydı ayriyetten 210 tl soğutucya vermem gerekmez stok fan soğuturdu. Haklısın çok teşekkür ederim kardeşim benim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayırlı olsun. Sonunda düşmüş sıcaklıklar :)
Çok teşekkür ederim kardeşim emeklerin için herşey için birtanesin.

Değerler artık epey düşmüş,yani bi sorun yok.
Bi de şu bios eski idiyse,onu da güncelleyebilseydin,bi ihtimal,belki daha da güzel olabilirdi.
Abim benim bios güncellemesini nerden kontrol edebiliyoruz. Sana ayriyetten vermiş olduğun bilgiler hepsi için çok teşekkür ederim.

Abi şuan öyle mutlu oldum ki Allahım sonunda be :D
Dostum benim. Çok teşekkür ederim elinden geldiğince yardım etmeye çalıştın. Çok Çok sağol cansın. <3

@met 35 @Overclocked @Justinianus I The Great
Soğutucu hafif ramlere temas ediyor bir sorun yaşatmaz demi. Arasında 1mm felan var en fazla.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
4,113
Kesinlikle kasamın önü mesh olsaydı ayriyetten 210 tl soğutucya vermem gerekmez stok fan soğuturdu. Haklısın çok teşekkür ederim kardeşim benim.

Abim benim bios güncellemesini nerden kontrol edebiliyoruz. Sana ayriyetten vermiş olduğun bilgiler hepsi için çok teşekkür ederim.

Dostum benim. Çok teşekkür ederim elinden geldiğince yardım etmeye çalıştın. Çok Çok sağol cansın. <3

Soğutucu hafif ramlere temas ediyor bir sorun yaşatmaz demi. Arasında 1mm felan var en fazla.
Sorun yaşatacağını zannettmiyorum abi.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,495
Hayırlı olsun. 70 dereceye gelmemesi gayet güzel. Artık rahat rahat kullanırsınız. Stres testi yaptınız mı?

Son düzenleme:

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580

Sorun olacağını düşünmüyorum :)

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,495
Oyun oynarken oluyormuş abi o 70 derece :D
Oyun oynarken işlemci %40 falan çalışır. Benim işlemcide sevdiğim sıcaklıklar stres testinde bile 65 derecedir ki stres testinde işlemci %100 çalışır.

Kasa çok kısıtlıyor hava akışını. 70 derece normal.
70 Derece normal standartında çalışan bir sistem için normaldir daha yeni termal macunu değişmiş sıfır soğutucu takılmış sistemde normal değildir. Termal macun kaynaklı 5 - 10 derece fazla olabilir. Bu sistem için demiyorum bunda maksimum 70 derece olmuyor güzel değerler. Ama 70 derece sıfır soğutucu takılmış sistem için normal değil.

Selam arkadaşlar. Çok mutluyum 83 dereceleri gören işlemcim artık 70 e gelmiyor . Sebebi ise snowman t6 ultra kesinlikle ne yüksek ses ne de başka bişe hiç bir problem yok. Boşta ve yüklü sıcaklık değerlerini aşşağıya bırakıyorum. Benim için çabalayan herkese çok teşekkür ederim.
Bu maksimum 70 görmüş bu değerler güzel dostum hayırlı olsun. Ben 70 derece sabit olarak anladım güzelmiş bu değerler

cecenhlt

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Hayırlı olsun. 70 dereceye gelmemesi gayet güzel. Artık rahat rahat kullanırsınız. Stres testi yaptınız mı?
Stres testinde Prime95 testinde maximum 67 görüyor işte. Kasamın hava akışı kötü yoksa 40 bile olabilirdi. :D COD WW2 oynadım şimdi maximum 74 felan oldu anında geriliyor 63 lere felan.

Ayrıca intel 100 dereceye kadar normaldir demiş kullandığım işlemci için. Hepiniz güzel dilekleri için ayrı ayrı teşekkür ederim

Reaksiyon puanı
4,113
Stres testinde Prime95 testinde maximum 67 görüyor işte. Kasamın hava akışı kötü yoksa 40 bile olabilirdi. :D COD WW2 oynadım şimdi maximum 74 felan oldu anında geriliyor 63 lere felan.

Ayrıca intel 100 dereceye kadar normaldir demiş kullandığım işlemci için. Hepiniz güzel dilekleri için ayrı ayrı teşekkür ederim
Abi COD beğendiysen oyun tavsiye edeyim : Wolfenstein The New Colossus
oyun sanırsam 2.Dünya savaşının alternatif sonunu anlatıyor.

cecenhlt

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Oynadığım oyunda stres testinden daha çok ısınıyor :)

Abi COD beğendiysen oyun tavsiye edeyim : Wolfenstein The New Colossus
oyun sanırsam 2.Dünya savaşının alternatif sonunu anlatıyor.
Kanka her türlü oyun tavsiyesine açığım bugün watch dogs 2 assassins odys far cry primal battlefield 1 tomb raider yükledim. Önerin varsa harika olur sistemi sen biliyorsun.

Reaksiyon puanı
4,113
Oynadığım oyunda stres testinden daha çok ısınıyor :)

Kanka her türlü oyun tavsiyesine açığım bugün watch dogs 2 assassins odys far cry primal battlefield 1 tomb raider yükledim. Önerin varsa harika olur sistemi sen biliyorsun.
Abi Far Cry Primal iyi olmadığı söyleniyor oyun tavsiyesi olarak ;
Witcher 3
GTA 5
Batman Arkham Asylum , BA Origin , BA City , BA Night
Far Cry 5
Half Life 2
COD MW 1 , 2 , 3
Wolfenstein serisi
Dark Souls 1 , 2 ,3 .
Sekiro
Skyrim

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Hayırlı olsun.

cecenhlt

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Sağol kankam

Ço
Witcher 3
GTA 5
Far Cry 5
Half Life 2
COD MW 1 , 2 , 3
Wolfenstein serisi
Dark Souls 1 , 2 ,3 .
Sekiro
Skyrim
Çok teşekkür ederim güzel kardeşim.

Gta V internetsiz oynanıyor mu ?
Witcher 3
GTA 5
Far Cry 5
Half Life 2
COD MW 1 , 2 , 3
Wolfenstein serisi
Dark Souls 1 , 2 ,3 .
Sekiro
Skyrim

cecenhlt

Asistan
Reaksiyon puanı
124
@cecenhlt, bir de istersen, Metro serisine de bakabilirsin. O oyun serisi de muhteşem. Onun dışında belki Serious Sam 4'dü de sevebilirsin.
Sana birşey diyeceğim belki inanmayacaksın ama yinede diyeyim. Böyle metro, dying light gibi oyunları oynarken kitleniyorum heyecan mı diyeyim korku mu diyeyim oyanayamıyorum çok strese giriyorum, sanki yaşıyorum o oyunu değişik oluyor. :D

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Yan kapağın kapalı halde bu ısı değerlerini alıyorsun dimi ?

Birde kutudan termal macun çıkıyor mu ürünün ? Yoksa macun sürülü mü geliyor soğutucuya.

cecenhlt

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Yan kapağın kapalı halde bu ısı değerlerini alıyorsun dimi ?

Birde kutudan termal macun çıkıyor mu ürünün ? Yoksa macun sürülü mü geliyor soğutucuya.
Kutudan 6 değerinde macun çıkıyor. Yan kapak kapalı bu değerler iyi mi ?

Evet oynanıyor abi hikaye modu.
Batman Arkham Cİty abi.
Kankam benim internetim yok. İnternet olan yere gittiğim zaman hallediyorum. Not aldım teşekkür ederim. <3