'İşim elimden alınıyor' diyen esnaf Bursa Valiliği önünde kendini yakmak istedi

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Bursa’nın Uludağ ilçesindeki Bakacak Çaycısı Fikret Güven, büfesine gelen yolun kapatılmasıyla işinin elinden alınmak istendiğini söyleyerek, Valilik önünde kendini yakmak istedi. Polislerin yangın tüpüyle müdahalesi sonucu söndürülen Güven, ölümün eşiğinden döndü.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Bu nasil bir tutkudur? Mala geleceğine cana gelsin fln mi dedi acaba ??

??

??
Bu arada Terimler çok farklı denk gelmiş gibi ?
Evinin kirası, çocuğun okulu, mutfak masrafları, faturalar, geçim derdi... Bunlar hiç aklına gelmedi değil mi?

Ortada elinden mesleği alındığı için intihara kalkışan bir adam var ve sen kelimelere takılıyorsun. Derdi mal değil orada canı zaten.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Evinin kirası, çocuğun okulu, mutfak masrafları, faturalar, geçim derdi... Bunlar hiç aklına gelmedi değil mi?

Ortada elinden mesleği alındığı için intihara kalkışan bir adam var ve sen kelimelere takılıyorsun. Derdi mal değil orada canı zaten.
Haklısınız..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Haberi içeriğini gerçekten okudunuz mu =? Helal kazanca ve ekmek kavgasına çalışmaya kıt kanaat çocuk okutmaya ev geçindirmeye sonsuz saygım vardır.
Ama haberlere böyle bakılmaz. Bu mantıkla yada.

Bakın Büyükşehir'in yaptığı açıklama nedir. Adama 4 m2 bir seyyar çay ocağı yeri sözleşmesi yapmışlar. ( Ne güzel çay satacak ekmek kazanacak millet çay içecek flan. )
Ama adam 4m2 kare büfe yerini 8 m2 ye çıkarmış. Üstüne yanına 21 m2 kapalı yaşama yeri yapmış. Oldu sana neredeyse 30m2 yer işgal eti. Birde üstüne kaldırıma yola saldalya attıysa etti sana 50 m2 alan gasp etmiş oldu.

KEŞSKE ÖYLE BİR DÜNYA OLSA HAYATTA. Türkiyenin tek akıllısı bu adam mı =? 4m2 sözleşme imzala 40-50m2 yer işgal et. Devlette yıkıma geldimi kendini yakmaya çalış. Bu zaten GASP'a ve haram kazanca girer bir nevi. Kendini yakmasıda aşırı yanlış bir şey. Sırf kendini yaptı diye bu gasp ettiği alanlar yarın bu adama verilirse senin benim hakkım yenmiş olacak bu mu istediğiniz =?

Yarın İstanbul'un en güzel yerine kız kulesine karşı 10 sandalya atayım ve burada çay satayım baktım ses eden yok tost ve sosislide ekleyem belediye kaldırmaya gelince kendimi yakmaya çalışayım bu mu düzen =? KURALLAR KANUN DÜZEN NEREDE...

1597426265016.png

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Haberi içeriğini gerçekten okudunuz mu =? Helal kazanca ve ekmek kavgasına çalışmaya kıt kanaat çocuk okutmaya ev geçindirmeye sonsuz saygım vardır.

Bakın Büyükşehir'in yaptığı açıklama nedir. Adama 4 m2 bir seyyar çay ocağı yeri sözleşmesi yapmışlar. ( Ne güzel çay satacak ekmek kazanacak millet çay içecek flan. )
Ama adam 4m2 kare büfe yerini 8 m2 ye çıkarmış. Üstüne yanına 21 m2 kapalı yaşama yeri yapmış. Oldu sana neredeyse 30m2 yer işgal eti. Birde üstüne kaldırıma yola saldalya attıysa etti sana 50 m2 alan gasp etmiş oldu.

KEŞSKE ÖYLE BİR DÜNYA OLSA HAYATTA. Türkiyenin tek akıllısı bu adam mı =? 4m2 sözleşme imzala 40-50m2 yer işgal et. Devlette yıkıma geldimi kendini yakmaya çalış. Bu zaten GASP'a ve haram kazanca girer bir nevi. Kendini yakmasıda aşırı yanlış bir şey. Sırf kendini yaptı diye bu gasp ettiği alanlar yarın bu adama verilirse senin benim hakkım yenmiş olacak bu mu istediğiniz =?

Yarın İstanbul'un en güzel yerine kız kulesine karşı 10 sandalya atayım ve burada çay satayım baktım ses eden yok tost ve sosislide ekleyem belediye kaldırmaya gelince kendimi yakmaya çalışayım bu mu düzen =? KURALLAR KANUN DÜZEN NEREDE...

Ekli dosyayı görüntüle 112333
Haklısınız. Ben haberi okumadan direkt yorumu eleştirdim. Konuda yazdığı kadarını biliyordum sadece.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Haklısınız. Ben haberi okumadan direkt yorumu eleştirdim. Konuda yazdığı kadarını biliyordum sadece.

Şahsi algılama ama ne yazık ki Türkiye'nin şuan en büyük sorunu bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak ve yorum yapmak. Konuları okumadan içeriğine bakmadan herkes bilgi sahibi. Her alanda ne yazık ki böyle.
Ben gideyim devlet arazisine 3 katlı ev dikeyim veya yıllarca kaçak elektirik kullanayım devlet binamı yıkıma veya elektirği sökmeye gelsin polis ile çatışayım kendimi yakayım haklı çıkayım diye bir çözüm olmaz...

Mesela bu zabıtaların müdahale ettiği seyyar satıcılara çok üzülürüm içim ÇIZZZ eder tesgahı alınırken veya malına el koyarken ama. Diğer taraftan baktımı Millet dükkan tutmuş kira veriyor adam çalıştırıyor vergi veriyorsigorta yatırıyor. Seyyar Adamda hiçbirşey yok seyyar tezgah açıyor belgesiz gidersiz para kazanıyor sistem öyle olsa keşke.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
.

Son düzenleme:

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238

Derdi canı olsa geçim derdi olsa kensini yakıp evini erkeksiz bırakmaya kalkışmazdı.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177

Ekli dosyayı görüntüle 112333
Haklısınız

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Oncelikle geçmiş olsun hakikaten adam ölümün kıyısından dönmüş Başbakanın önünde yazar kasa atan abi gibi Yani ozaman durum vahim bu haberi tv 'de görmedim.. zaten göstereceklerini zannetmiyorum..
Ben gördüm habere çıktı.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Ekmeğinin elinden gitmesine üzüldüm ama sözleşme şartları neyse ona uyması gerekiyordu. Ufak bir çaycıyı mini bir kafeye çevirmesine normal olarak göz yummamışlar.

Reaksiyon puanı
3,027
Abi sen ne kadar seviyeli cevap veriyorsun öyle özendim şuan ?

Olay doğruysa üzücü durum gerçekten. Bu olayın doğruluğu tartışılır ama insanımız geçim derdinden başka bir şey düşünmez oldu. İnsanlar artık işini tutkuyla yapmıyor, haklılar da bu şartlar altında insanın mutlu olması imkansız. Güzel günler göreceğiz diye umuyorum.

Son mesajlar