Soru İş hayatından çalışma hayatından bıktım

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Çalışmak iyi hoş ama zorunlu ve düzenli olarak çalışmak beni bıktırıyor, mesela 3 ay çalışıp 1 ay yatıp kafama göre takılmak istiyorum ama böyle bir hayat imkansız tabiki ?

Reaksiyon puanı
948
Çalışmak iyi hoş ama zorunlu ve düzenli olarak çalışmak beni bıktırıyor, mesela 3 ay çalışıp 1 ay yatıp kafama göre takılmak istiyorum ama böyle bir hayat imkansız tabiki ?
Yani ben sezonluk çalıştığım zamanlar aynı şeyler kafamda yankılanıyor.
Böyle bir hayat imkânsız değil aslında ama belli aşamaları geçmek gerekiyor.
Mesela diyelim sezonluk bir yerde çalışıyorsun atıyorum komisin baktın barda çalışanlar daha fazla alıyor bahşişiydi oydu buydu sen de orda çalışacan gerekirse dil öğrenecen ki aranan adam ol ve maaşın artsın.
Yazın çalıştın kışın boştasın demi ee hep de boşta kalmak istemiyoruz ya o zaman da ek bir yeteneğin olmalı evden yapabileceğin freelancer dediğimiz olay.
Mesela bizim bir müdür vardı yazın çalışırdı biriktirirdi kışın da hisse senedi falan faizden çalıştırıyor parayı böylece kışın çalışmasına gerek kalmıyor.
Yani imkânsız değil ama dediğim gibi aşamaları var

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Yani ben sezonluk çalıştığım zamanlar aynı şeyler kafamda yankılanıyor.
Böyle bir hayat imkânsız değil aslında ama belli aşamaları geçmek gerekiyor.
Mesela diyelim sezonluk bir yerde çalışıyorsun atıyorum komisin baktın barda çalışanlar daha fazla alıyor bahşişiydi oydu buydu sen de orda çalışacan gerekirse dil öğrenecen ki aranan adam ol ve maaşın artsın.
Yazın çalıştın kışın boştasın demi ee hep de boşta kalmak istemiyoruz ya o zaman da ek bir yeteneğin olmalı evden yapabileceğin freelancer dediğimiz olay.
Mesela bizim bir müdür vardı yazın çalışırdı biriktirirdi kışın da hisse senedi falan faizden çalıştırıyor parayı böylece kışın çalışmasına gerek kalmıyor.
Yani imkânsız değil ama dediğim gibi aşamaları var
Onu yapamam herhalde en baba şunu yaparım 1.5 sene çalışıp 6-8 ay işsizlik maaşı ile idare ederim

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Senin gene iyi biz de mesela pek mesai kavramı yok evde bile devam ediyorum kişisel hayatım sıfırlandı ne bi oyun oynayabiliyoruz ne bir şey okuyabiliyorum ne izleyebiliyorum ne de spor falan yapabiliyorum evde bildiğin iş bağımlısı olduk :)

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
564
Öyle bir hayat istiyorsan bir yerde çalışmayacaksın, kendi işini kuracaksın.