İş Elbisesi İçin Wordpress Elektronik Ticaret Teması Arıyorum

Bu konuyu okuyanlar

takeofdown

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İş elbiseleri günlük hayatta insanların genel olarak çalışma alanlarında tercih ettiği ve bir çok insana katkısı olan ürünlerdir. Bir otele gittiğinizde resepsiyon kısmına gittiğinizde resepsiyon görevlisinin kim olduğunu anlamak için mutlaka takım elbise giymiş kişileri ya da resepsiyonist kıyafetleri olan insanlara dikkat edersiniz. Aynı şekilde bir kaynakçı ya da tamircinin giydiği iş tulumundan yaptığı işi ayırt etmeniz mümkün olabilir. İş kanunlarına göre insanlar yaptığı işin belirgin olacağı şekilde iş kıyafetleri giymesi gereken yasalar olduğunu ve bu yasaların çeşitli durumlarda ceza ile insanlara çeşitli yaptırımarda bulunduğu bir çok insan bilmesede duruma ve işine uygun iş kıyafetleri kullanmaktadır. Genel olarak başarılı bulduğumuz bu tür ilgili çalışmaları herkes bilmektedir.

Benim asıl konum ise iş elbisesi ile ilgili bir elektronik ticaret sitesi kuracak olmam ve buna göre bir İnternet sitesi hazırlamak için araştırmalar yapıyor olmamdır. Fakat bu konuda rakiplerimi incelediğimde çok harika çalışmaları olduğunu ve seo yapısından indexlenme oranına kadar bir çok yapıda bizden daha ileride olduklarını görmüş olmam nedeni ile sizlere bu konuda danışmak istememdir. Yaptığım inceleme ve araştırmada en çok indexlenme konusunda başarılı ve google dostu olan ürünün wordpress olduğunu gördüm. Fakat wordpress ile yapılan elektronik ticaret sitelerinin diğer İnternet siteleri gibi kullanışlı olmaması ya da çok fazla elektronik ticaret üzerine wordpress teması olmaması nedeni ile bizim aradığımız türde ve başarıda bir alanı yoktur. Neden wordpress ? Sorusuna ise biz küçük işletmeciler alt yapısı sağlam ve geleceğe yönelik ucuz ve maliyeti düşük yatırımlar yapmak zorundayız. Eğer yapacağımız yatırım ileride bizi sırtlayacak ise bunun için cüzi miktarda paralar harcanabilir. Fakat yatırımlarımızın belirsizliği ve ilerideki sonuçların ne olacağı ortada değil ise bu konuda yapılacak en önemli işlemin geri dönüşü olmayacak şekilde beklentiler içerisinde yatırım yapmaktır. Yani deneme yatırımları zaman, zaman bazı deneme yatırımları ile gün geliyor ana proje olarak tüm işlerinize göre daha fazla zaman harcıyorsunuz.

Genel olarak başarılı bir kaç yatırımın yer aldığı ve en önemli yatırım haline döndüğünde tüm yatırımları bu alana aktardığınız bir çok projeniz wordpress ve benzer sistemler ile hazırlanmıştır. Elektronik ticaret konusunda wordpress diğer elektronik ticaret sistemlerinden sadece indexlenme ve google dostu olması bakımından ön plandadır. Kullanış ve kullanım açısından bu durumun yeterli olmadığı wordpress için diğer elektronik ticaret sistemleri ile bir arada çalışabilecek eklenti tema ya da çözümler üretilmesi bir çok elektronik ticaret satışları yapan firma ve ürün tedarikçileri için gerekli bir beklentidir. Kendi açımdan bu konuda gerekli bilgi ve fikirlerini paylaşacak bir çok insana ihtiyacımız var.

Ben sizlere hali hazırda yapılmış iş elbisesi elektronik ticaret İnternet sitesini örnek olarak vereceğim. İş elbisesi İnternet sitesinin wp-admin sayfasına baktığınızda wordpress ile hazırlanmış olduğunu göreceksiniz. Bu tür örnek çalışmaları olanların bu konuda bilgilerini ücretli ya da ücretsiz olan eklenti ve temalarını bu konu altından paylaşmalarını rica edeceğim.

Genel olarak bir çok elektronik ticaret sitesinin wordpress için geliştirdiği eklentisi mevcut fakat kendi sistemlerindeki gibi gelişmiş ve tam anlamı ile wordpresse uyarlanmış halleri değildir. Sadece bu eklenti ile bir kaç işinizi çözebiliyorsunuz. Benim vereceğim örnekte ise bir elektronik ticaret teması kullanılarak wordpress elektronik ticaret sitesi hazırlanmış bir başka incelemem ise bu şekilde diğer mağazalarımız kısmında bulunan bütük İnternet sitelerine uygulanan elektronik ticaret temasını incelemeniz ve buna göre bundan daha iyi olan ya da olabilecek çalışmalardan örnek vermenizi rica edeceğim.

Örnek Resimler aşağıda İnceleyip fikirlerinizi ve paylaşımlarınızı belirtmenizi rica ediyorum. Şimdiden yardımcı olacak herkese çok teşekkürler.

iLsCE.png

ieEw7.png