Rehber IPTV Tavsiye veya IPTV Öneri

Bu konuyu okuyanlar

diletisim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Son zamanlarda arama motorlarında IPTV kelimesini yazdığımızda "did you mean" yani bunumu demek istediğiniz bölümünde IPTV Tavsiye kelimesini yada IPTV Öneri kelimesini sıklıkla görüyorum. Aslında bunun hem iyi hem de kötü durumu söz konusu var.

Tabi bu işin biraz daha temeline girmeye başladığımda neden bu kelimeler ile arama yapılmaya başladığı veya satıcıların neden bu kelimeler ile domainler açıp müşteri çekmeye çalıştıklarını bulmaya başladım. Aslında hemen uzağa gitmeden aynı arama motorunda IPTV ile ilgili kelimelerin yazıldığında arama motorlarından Google nin sayfa altında "ABD Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası kapsamında aldığımız bir şikayet nedeniyle, bu sayfadan 1 sonucu kaldırdık. İsterseniz, LumenDatabase.org adresinde sonuçların kaldırılmasına neden olan DMCA şikayetini okuyabilirsiniz." mesajını görerek şikayetlerin sıralanması görülmekte. Bu yazıdaki linkler incelendiğinde de tam anlamıyla zibil gibi iptv domainleri isimlerini görmek hem komik hem de şaşırtıcıydı.

Komik olmasının ana sebeplerinden bir tanesi artık domain ismi bulamayan satıcıların kendi isimlerini, soyadlarını, lakaplarını kullanarak domain ismi türevleri oluşturmaya başladığını gördüm. İşte burada şaşırtıcı ve üzücü olan nokta da önüne gelen herkesin bu işi yapmak için işin içine girdikleri ve genelde kalite yerine ucuz kalitesiz serverlerden bayilik alarak hizmet vermeye çalışmaları ve para kazanmaya çalışmaları olarak görüyoruz. Ayrıca belli olmaktaki o kadar sorunlu doaminlerin kaldırılmasına rağmen isimlerin yanlarına sayı, ek kelime koyarak Örn: iptv ise domain simi iptv2022 yada iptv1 iptv2 gibi türevler ile domainleri devam ettirmeye çalışarak kalitesiz hizmetler ile müşterileri adeta dolandırırcasına hizmet vermek olmakta.

Sonrasında incelendiğinde özellikle yerli satıcılarda ve müşterilerin uğrak şikayetlerini yansıttığı şikayetvar sitesindeki onlarca belki yüzlerde domaine aynı şekilde neredeyse birebir denecek şikayetlerin tekrarlanması. Burada açıkçası bilinçsiz müşterin yaygın olması, kalitesiz satıcıların yada dolandırma amaçlı şahsıların şikayetleriyle dolu. Burada yapılması gereken asıl fiyat politikasının ucuz olması değil, farklı sitelerden reklam yazıları yazdıranlar değil şikayet vb sitelerden olası istihbaratları yapmanız olacaktır. Tabi ki bunla kalmayıp domain isimlerinin yada marka isimlerinin internetteki geçmişlerine bakmanız da gerekmektedir.

3-4 haftalık yada günlük açılan siteler kendi sitelerinde yorumlarda 2 kıldır kullanıyorum 10 aydır kullanıyorum gibi yorumları görmek hiç şaşırtıcı olmuyor tabi bu durumda.
Eskiye dayalı tecrübem olması ve deneyimlerimin geniş olması sebebiyle sizlerle bu bilgileri paylaşmak istedim.

IPTV hakkında diğer yazdığım yazılara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

CumaDoganay

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
Bu faydalı örnek olacak bilgi için çok teşekkürler. Geçekten piyasada geçmiş yıllara istinaden aynen dediğiniz misal zibil gibi çoğaldılar. Birbirleri ile rekabetçi öyle fiyatlar var ki hangisi iyi hangisi kaliteli yada diğeri nasıl falan derken zaten o kargaşadan sıkılınca ve bakıyorsunuz kriterlerinize yakın şeyler var hemen birinde karar verip alıyorsunuz. Tabi bu süreç inanın ki bu işin acemiliği süresinde denk geliyor. Tabi bu süreç içinde buldum aldım sorunu hizmet ile yada satıcı ile yaşanılan sorunlar ile pekiştiriliyor.

Bu sorunlar ya izlemek istediğibiz yayın veya kanalın yerinde yeller esmesi, yada tam izlemek istediğiniz zamanlarda yayının olmaması veya izlemek istediğiniz yayının size gelmesi 2 saat sonraya band kayıdıyla gelmesi gibi durumlar da olabiliyor tecrübeye istinaden söylüyorum. Satıcı ile sorunlar da aldığınızdan kısa bir süre sonra tamamen kabolması, aldığınız hizmetin sonlandırılmadı ve yayınlarla ilgili sorunlarına isitnaden destek hizmet alamamak!

Sizinde tecrübelerinize saygı duyarak tamamen bu sektörde ciddi satıcıların var olduğu duyuyoruz ama bu zibil satıcıların daha ön planlarda arama motorlarında öne çıkması gerçek hizmet verenlere ulaşmayı biraz daha engel olabilmekte.

Çok fazla uzatmadan Fikret beyin paylaşımı için teşekkür ediyorum çünkü kendisinin diğer paylaşımlarında da paylaştığı bir bilgi ile gerçekten çok faydalı oldu benim için. Geçrekten kaliteli ve eski bir satıcıya denk geldim. Bu kişilerin ayrıca yeterlilik ve iş sertifikaları ve lisanslarıda sitelerinde mevut. Sitedeki satış temsilcisinin ilettiği bilgiler neticesinde kendilerinin 17 yıl geçmişe sahip olan bir firma olduklarını iletselerde ben internette araştırdığım kadarıyla 13 yıl öncesine ait firma markasıyla ilgili bilgi bulabildim. Bu da benim için yeterki bir süre çünkü bu kadar süre bile piyasa da kalabilmek ve markayı zedelememek oldukça yeterli ve güven verici.

Ayrıca farklı bir sitede de denk geldi ve site içeriğinde de yorumlamayı yapmışlar zaten
LİNK : IPTV.Cam — Streaming Sites – Best Free TV & Movie Streaming Sites List

Yazılarınız ile aydınlattığınız ve tavsiyeniz ile düzgün bir yer bulmamı sağladığınız için teşekkür ederim.
Sevgiler ve iyi forumlar dilerim.

Fikret Çıbanboğan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
Evet gerçekten IPTV BOX PRO çok eski bir firma. Ve gerçek bir firma. Profesyonel ve sertifika sahibi bir firma olduğunu detaylı araştırma yapanlar bulabiliyorlar. Şahsen ben de tavsiye ederim.

Hamsen

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Gerçekten iptv tavsiye ve iptv öneri adına olan kaliteli bir makale paylaşımı ve çok iyi bir tespit olmuş. Yazıyı yazan arkadaş sağolsun gerçekten yazılarının faydası oldu. Shift Delete sitesini Adminlerinin de böyle bir paylaşımı beğendiği gibi bende aynı fikirdeyim.

Biraz da benim dikkat ettiğim bir konu var, bu da bizim halkımızın vaz geçilmez huyu mu diyeyim ahlakı mı diyeyim karar veremedim. Ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Rehber olacak bu makalede belirtildiği çok fazla yaygınlaşan bu sektördeki satıcıların Türk olduğunun farkına vardım. Yani yabancı site gibi görünse de ödeme yapmak istiyorsunuz bakıyorsunuz ki türk paypalı , türk ödeme sitemi yada türk hesapları mevcut.

Bunun sebebi bir zamanlar Cem Yılmazın da espiride yaptığı götürdü parayı gibi "Ulan 50 milyon burası 1000 kişi olsa"

Bu şekilde kafayla da şimdi benim gibi 50 tane adam olsa İYİ PARA.... mantığıyla girdiklerini ve sonrasında iş ve ticaret konusunda liyakat olmadığı için batırma noktasına gelene kadar satış yapıp sonra müşterisinide beraber batırıp bildiğiniz tabir ile dolandırıp pılı pırtıyı toplayıp gitmesi olur. Ondan sonra da herşey tukaka, herşey aman ha!

Müşteride haklı tabi, tabiki haklıyız! Fakat konu sahibi arkadaşın dediği gibi biraz kusuru kendimizde aramalıyız. Bundan 3 yada 3.5 sene önce bende tavsiye edilen iptv box pro firması ile denk gelmiştim o zamanlar daha önce iptv kullanmadığım için bana hizmet vermemişlerdi. Evet malesef firmanın daha önce kullanmamışlara hizmet vermeme gibi bir politikası var!

Sonrasında hep kısa dönemli iptv kullanarak ve kisa dönemli üyelik süreleri alarak hem kendimi sağlama almak ihtiyacında oldum ve genellikle de 3 aylık aldıktan bir kaç hafta sonra başka bir yerden yine 3 aylık almak gibi ek ödemeler yapmakla geçti. Artık yok mu diye aramalarda açıkçası google arama moturunun kaliteli iptv kelimesini önüme getirmesi ve bununla araştırma yaptığımda buradaki yazı ile tekrar iptv box pro firmasına dönüp kalite testi için test istedim.

Kaliteli kendini anında hemen belli ediyor biliyorsunuz! Şu anda eski güven sorunu mu yoksa alışkanlık mı bilmiyorum ama yine 3 aylık paket satın aldım ve 5nci gün oldu bugün artık bende fikirlerimi paylaşmak istedim. Genelde bizim halkımız iyi olan şeyi yazmayı sevmez malum biliyorsunuz fakat artık birlerinin iyi olan şey hakkında olumlu şeyler yazdığını görmek te güzel.

Teşekkürler @diletisim , Teşekkürler ShiftDelete
Herkese iyi forumlar dilerim.

1001dish

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
IPTV BOX PRO yu bu yazı sayesinde tam anlamıyla keşfettim. Eğer eski IPTV kullanıcısı iseniz kesinlikle IPTV Tavsiye eden herkesin tavsiyesine hani bir örnek verilirse "elinde hıyarla gelene tuzla koşmak" gibi koşmaktan derslerimizi aldık. Tabi yine de tavsiye kelimesini görünce de bir göz uzuyla bakmaktan da vazgeçemiyoruz.

Aslında firmayı çok eskilerden biliyordum yaklaşık 6 belkide 7 yıl öncesinde denk gelmiştim. O sırada şimdiki gibi fiyatları normal piyasadaki satıcılardan fazla olunca bende tercih etmedim. Tabi bir kaç yıl farklı satıcılar ile devam ettim sonra bir evlenince, eski eşim böyle alenkirli şeylere girmemi istemeyip digitürk vs direkt kullanmamı söyleyince (kendisindeki üyeliği devam ettirerek) iptv teknolojisine tabi hoşçakal demiştim.

Kısa bir süre önce bekarlığa dönünce tabi hangisi olacak kim olacak kimler gitmiş neler kalmış gibi bakarken rastladım tabi. Biraz araştırırken logo vs çok yakın geldi sorunca eski olduklarını söylemeleri vs kendilerinden cccam da almıştım oradan çıktı ortaya. Test alıp denedim sorun yoktu. Bende verdim parasını sıkıntısız hizmet taahhüt ettikleri için (sıkıntılı yayın verseler bu zamana kadar bir allahın kulu illaki yazar ki öyle bir yazıyla denk gelmedim)

Şu anda 4ncü gün geçen gün gerekli olanları izledim zaten donma sıfır, kanal geçişleri çok hızlı, görüntü kalitesi harika, 24 mbit vlds var sorunsuz izliyorum.

Daha ne olabilir? Şahsen bende tavsiye ederim.