iPod Touch, iPhone'u Tarihten Silebilir!

Alengirli

Dekan
Wi-Fi destekli iPod Touch’a bir de IP üzerinden sesli görüşme imkanı tanınırsa, iPhone’un kaderi ne olurdu hiç düşündünüz mü?
Fransızların Nintendo DS için VoIP (Voice over IP) sunucusu port etmelerinin ardından sıra iPod Touch'a geldi. Yılın en çok ses getiren mobil ürünü Apple iPhone'u normal haliyle bile gölgeleyen iPod Touch için VoIP görüşme sistemi geliştirilirse, iPhone'un sonu, yakın dostu tarafından hançerlenen Roma İmparatoru Julius Sezar'a benzeyebilir.

Zafere Doğru Adım Adım

İlk adımlarda başarıya ulaşıldığını belirten yapımcı Eok firması, şimdilik yapılan işlemin sadece bir SIP sunucusuyla (Session Initation Protocol) bağlantıyı sağlamak olduğunu, ancak bunun önemli ve IP görüşmelerinin temelini oluşturacak bir adım olduğunu belirtiyor. Olası bir başarı, iPod Touch için parlak bir geleceğin haberini vermekle birlikte, iPhone için de sıkıntılı zamanların başlangıcı olabilir.


Yazan: Serkan Keskin
SDN - http://shiftdelete.net
 

F-rekans

Profesör
Ben ikisi arasında pek fark görmüyorum ama daha teknik özelliklerini araştırmışta değilim... :) Oyumu çekimser kullanacağım :):D
 
Üst