iPhons 6s swap işlemi uygulandı, swap cihaz nedir?

Bu konuyu okuyanlar

caglarrerdogann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar iphone 6s telefonum swap değişim cihazı olarak gelecekmiş acaba bu swap cihaz komple sıfır mı ? Yoksa daha önceden serviste tamir edilen cihazlardan biri mi?

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Arkadaşlar iphone 6s telefonum swap değişim cihazı olarak gelecekmiş acaba bu swap cihaz komple sıfır mı ? Yoksa daha önceden serviste tamir edilen cihazlardan biri mi?

Swap cihazları daha önceden servis tarafından tamir edilip sorunsuz şekilde size eski telefonunuz karşılığında verilir.

caglarrerdogann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yani sıfır vermiş olduğum telefon yerine bana 2, el veriyolar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
yani sıfır vermiş olduğum telefon yerine bana 2, el veriyolar

Bi bakıma 2. el gibi bir şey var sorunsuz bir cihaz veriyorlar. Sonuçta senden alınan bir cihazıda farklı bir kişiye 2. el olarak vericekler

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Swap degisim demek.adamlar sifiriyla degistiriyorlar telefonu.2. El cihaz verseler kimse kabul etmez zaten onu.

caglarrerdogann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende öyle düşünüyorum hocam da işte çok bilgi karmaşası geldi kulağıma

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Benim hatırladığım,swap yapılan telefon da tamir edilip,tüm kontrolleri yapıldıktan sonra adeta verdiğiniz telefondan daha muazzam bir şekilde size veriliyor..

salihbuldur

Doçent
Reaksiyon puanı
168
Yani sizin telefon gibi düşünün Swap cihazı sizin gibi biri değişime göndermiş ve sorunu halledilip bir başkasına verilecek olan cihaz

mert-memic

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Dış aksam hariç bizim gibi sıkıntı telefonları veren parçalar yani kasa ekran kamera kulaklık girşi şarj girişi sıfır diğerleri aorunsuz parça olarak geliyormuş müşteri hizmetlerinin demesi

caglarrerdogann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam elimden yere düştü görüntü gelmemeye başladı halbuki youtubede balyozla vuruyolardı bana mısın demiyodu :)

caglarrerdogann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hahahahahaha ama çok hafif düştü sayılır nasıl oldu anlayamadım hiç :)
--- Gönderi Güncellendi ---
hahahahahaha ama çok hafif düştü sayılır nasıl oldu anlayamadım hiç :)

Sıfır Noktası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35

Swap yani değişim cihazları her zaman SIFIR olur.Mesela geçtiğimiz haftalarda iPhone 8 ve iPhone X tanıtıldı, bu cihazlar satılmak için daha ülkeye gelmeden önce SWAP modelleri geliyor ülkemize, farklı seri no ile "TEK HALDE" yani aksesuar ve şarj aleti olmadan beyaz bir kutu içinde sadece telefonun olduğu bir parti halinde ülkeye giriyor.SWAP cihazlar diğer arızalı iphonelerin, arka tarafta tamir edilip müşteriye verildiği cihazlar DEĞİLDİR !.
Bu konuda hele hele " forumdonanım haber" gibi çöp forumlarda millet kıçından teoriler uydurup, SWAP cihazları kullanılmış 2.el cihazlar olarak anlatıyorlar, böyle birşey yok.Dolayısıyla SWAP cihazlar gönül rahatlığı ile alınır.İnsanlar SWAP cihazları yani DEĞİŞİM cihazlarını sürekli REBİSHED cihazlarla karıştırıyorlar, diğer bir deyişle REFURBİSHED yani "Onarılmış, yenilenmiş" cihazlarla karıştırıyorlar.
Peki bu arızalı olan ıphoneların sağlam kısımlarını ne yapıyorlar ? İşte bu parçalar yeniden Apple'ın fabrikasına gidiyor orada banttan ayıklanıyor sağlam olan parçalar birçok kez testten geçip yeniden üretime dahil oluyor böylece geri dönüşüm sağlanmış oluyor.Apple geri dönüşüm konusunda rakiplerinde 5 gömlek daha üstün bir firma.
Haa birde hafif hasarlı yani tamamen Pert olmamış sadece bataryası,touch id’si yada sadece anakartı yanmış ama geri kalan herşeyi gayet sağlam olan iPhone’larda yine aynı mantıkla belli bir kotaya ulaşana kadar toplanıyor daha sonra bunlarda Apple’ın fabrikasına gönderiliyor, hasarlı kısımlar banttan ayrıştırılıp sağlam olanlarının kondisyonu ölçülüyor eğer beklenenin üstündeyse bu parçaları üretim bantına göndermeyip tekrar kullanıp REBİSHED cihazlar olarak yeniden satışa sunuyor.REBİSHED yani Bu Onarılmış ıphoneler Amerikada, Avrupa'da ve ülkemizde de zaman zaman satılıyor ve satılırkende özellikle"YENİLENMİŞ" etiketi ile belirtilerek satılıyor, ben bizzat Media Markt'ta "YENİLENMİŞ" iPhone 5s gördüm ve fiyatının nispeten ucuz olduğunu görünce tam görevliye soracakken, telefonun standında YENİLENMİŞ etiketini görünce jeton düştü.Zaman zaman Hepsiburada.com'da bile satılıyor bu YENİLENMİŞ Iphone ve Samsunglar.

Son düzenleme:

caglarrerdogann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Swap yani değişim cihazları her zaman SIFIR olur.Mesela geçtiğimiz haftalarda iPhone 8 ve iPhone X tanıtıldı, bu cihazlar satılmak için daha ülkeye gelmeden önce SWAP modelleri geliyor ülkemize, farklı seri no ile "TEK HALDE" yani aksesuar ve şarj aleti olmadan beyaz bir kutu içinde sadece telefonun olduğu bir parti halinde ülkeye giriyor.SWAP cihazlar diğer arızalı iphonelerin, arka tarafta tamir edilip müşteriye verildiği cihazlar DEĞİLDİR !.
Bu konuda hele hele " forumdonanım haber" gibi çöp forumlarda millet kıçından teoriler uydurup, SWAP cihazları kullanılmış 2.el cihazlar olarak anlatıyorlar, böyle birşey yok.Dolayısıyla SWAP cihazlar gönül rahatlığı ile alınır.İnsanlar SWAP cihazları yani DEĞİŞİM cihazlarını sürekli REBİSHED cihazlarla karıştırıyorlar, diğer bir deyişle REFURBİSHED yani "Onarılmış, yenilenmiş" cihazlarla karıştırıyorlar.
Peki bu arızalı olan ıphoneların sağlam kısımlarını ne yapıyorlar ? İşte bu parçalar yeniden Apple'ın fabrikasına gidiyor orada banttan ayıklanıyor sağlam olan parçalar birçok kez testten geçip yeniden üretime dahil oluyor böylece geri dönüşüm sağlanmış oluyor.Apple geri dönüşüm konusunda rakiplerinde 5 gömlek daha üstün bir firma.
Haa birde hafif hasarlı yani tamamen Pert olmamış sadece bataryası,touch id’si yada sadece anakartı yanmış ama geri kalan herşeyi gayet sağlam olan iPhone’larda yine aynı mantıkla belli bir kotaya ulaşana kadar toplanıyor daha sonra bunlarda Apple’ın fabrikasına gönderiliyor, hasarlı kısımlar banttan ayrıştırılıp sağlam olanlarının kondisyonu ölçülüyor eğer beklenenin üstündeyse bu parçaları üretim bantına göndermeyip tekrar kullanıp REBİSHED cihazlar olarak yeniden satışa sunuyor.REBİSHED yani Bu Onarılmış ıphoneler Amerikada, Avrupa'da ve ülkemizde de zaman zaman satılıyor ve satılırkende özellikle"YENİLENMİŞ" etiketi ile belirtilerek satılıyor, ben bizzat Media Markt'ta "YENİLENMİŞ" iPhone 5s gördüm ve fiyatının nispeten ucuz olduğunu görünce tam görevliye soracakken, telefonun standında YENİLENMİŞ etiketini görünce jeton düştü.Zaman zaman Hepsiburada.com'da bile satılıyor bu YENİLENMİŞ Iphone ve Samsunglar.

Hocam çok teşekkürler açıkladığınız için

Arman Samur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Zamanında benim telefonum içinde aynı kararı verdiler,
Aklında soru işareti kalmasın Swap telefonun amacı Apple'ın hasarlı cihazları az maliyete onarıp sıfır ayarına getirdikten sonra kullanıcılarına sunmasıdır,
Sadece telefonunu teslim alırken sağını solunu iyi kontrol et bir sıkıntısı varsa anında yetkililere bildir onun dışında kullanımında hiçbir sıkıntı yaşamazsın.

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
SWAP cihaz sıfır değildir eskiden garanti tarafından değiştirilmiş cihazların temiz parçalarını birleştirip sıfır telefon gibi gözüken modellerdir.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
SWAP cihaz Apple'ın uyguladığı bir servis misyonudur. Eski bozulan cihaz yerine depoda bekletilen sıfır, ülkemize aksessuarsız sadece cihaz olarak giriş yapan cihazlardır. Yani 2. el toplanmış telefon değildir.
--- Gönderi Güncellendi ---
Yani Apple tamir etmek yerine deposundaki, bozulan cihazların yerine verilecek olan satışı olmayan sıfır cihazları veriyor. Bir nevi Apple'ın uyguladığı taktik.

Sıfır Noktası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
SWAP cihaz sıfır değildir eskiden garanti tarafından değiştirilmiş cihazların temiz parçalarını birleştirip sıfır telefon gibi gözüken modellerdir.
Hayır senin dediğin şey REBİSHED cihaz.. Swap cihazlar her zaman sıfırdır.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Yani refurbished olayi ayri bi olay basli basina.apple zaten ikinci el telefon verse kullaniciya android fanboylari bando mizikayla gezer piyasada,tellal gibi.

Son mesajlar