Yardım iPhone'de eSIM ekleme butonu kayı

Bu konuyu okuyanlar

rovou

Alperen Karaoğlu
Reaksiyon puanı
73
Herkese selamlar, uzun süredir foruma uğrayamıyorum ama nasip bugüneymiş. Tekrardan forum ahalisine merhabalarımı iletiyorum.

Soruma gelecek olursak, iPhone SE 2. Nesil cihaza sahibim, bu zamana kadar hep fiziksel sim ile cihazımı kullandım ancak geçen günlerde 2. hattımı cihazıma ekleme gereksinimi duydum ancak eklemekte sorun yaşadım.
Ayarlar'dan hücresel sekmesi altında bulunan eSIM eklemek için olan buton kayıp durumda. Başta bu konu hakkında Apple Destek ile bir defadan fazla kez görüştüm, hatta kıdemli departmana aktarıldım ve benimle bir kişi şahsen ilgilendi ancak çözüme ulaşamadık. Uzaktan test yapıldığında donanımsal sorun yok gözüküyordu. Cihaz servise gitti ama orada da donanımsal bir sorun görülemedi.
*#06# yaptığımda iki IMEI çıkıyor karşıma, 2. IMEI'Yi BTK'dan sorguladığımda eSIM olduğunu da görebiliyorum ama dediğim gibi buton kayıp. Hiçbir şekilde ekleyemiyorum cihazıma eSIM. Başına bunun gibi bir şey gelen başka arkadaşlarım var mı acaba?

Herkese iyi akşamlar diliyorum, sağlıcakla kalın!

Ekli dosyalar

• photo_2023-09-10_23-49-40.jpg
    photo_2023-09-10_23-49-40.jpg
    54.3 KB · Görüntüleme: 58
  • Ekran görüntüsü 2023-09-10 234855.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-10 234855.png
    41.4 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleyen moderatör:

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,837
Herkese selamlar, uzun süredir foruma uğrayamıyorum ama nasip bugüneymiş. Tekrardan forum ahalisine merhabalarımı iletiyorum.

Soruma gelecek olursak, iPhone SE 2. Nesil cihaza sahibim, bu zamana kadar hep fiziksel sim ile cihazımı kullandım ancak geçen günlerde 2. hattımı cihazıma ekleme gereksinimi duydum ancak eklemekte sorun yaşadım.
Ayarlar'dan hücresel sekmesi altında bulunan eSIM eklemek için olan buton kayıp durumda. Başta bu konu hakkında Apple Destek ile bir defadan fazla kez görüştüm, hatta kıdemli departmana aktarıldım ve benimle bir kişi şahsen ilgilendi ancak çözüme ulaşamadık. Uzaktan test yapıldığında donanımsal sorun yok gözüküyordu. Cihaz servise gitti ama orada da donanımsal bir sorun görülemedi.
*#06# yaptığımda iki IMEI çıkıyor karşıma, 2. IMEI'Yi BTK'dan sorguladığımda eSIM olduğunu da görebiliyorum ama dediğim gibi buton kayıp. Hiçbir şekilde ekleyemiyorum cihazıma eSIM. Başına bunun gibi bir şey gelen başka arkadaşlarım var mı acaba?

Herkese iyi akşamlar diliyorum, sağlıcakla kalın!
Donanımsal bir sorun olmadığına göre, belki de yazılımsal bir sorun olabilir. Cihazınızın en son güncellemelere sahip olduğuna baktınız mı?

rovou

Alperen Karaoğlu
Reaksiyon puanı
73
Donanımsal bir sorun olmadığına göre, belki de yazılımsal bir sorun olabilir. Cihazınızın en son güncellemelere sahip olduğuna baktınız mı?
Son güncellemede zaten cihazım, onun dışında itunes'ten de tekrar olarak cihazımı sıfırlayıp sıfır yazılım kurdum yine aynı durum yaşanıyor.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,837
Son güncellemede zaten cihazım, onun dışında itunes'ten de tekrar olarak cihazımı sıfırlayıp sıfır yazılım kurdum yine aynı durum yaşanıyor.
teknik desteğe götürün durum karışık görünüyor

goqhan06

Emektar
Reaksiyon puanı
57
Operatörünüz ile görüştünüzmü? Apple sitesinde olasılıklardan biri olarak Operatörden kaynaklı olabileceği yazıyor.

Hattınız Telekom olduğunu görüyorum, Telekom sitesinde destek verdiği Esim uyumlu cihazlar arasında telefonunuz görünmüyor. Liste güncel ama

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
bi arkadaş benzer durum yaşamıştı sanırım bu forumdaydı daha sonra sorunun operatör kaynaklığı olduğu ortaya çıktı işinize yarar mı bilmem ama öyle bi bilgi paylaşayım dedim

rovou

Alperen Karaoğlu
Reaksiyon puanı
73
Zaten götürdüm diyor keşke konuyu okusanız.

Fiziksel sim kartı çıkartıp telefonu yeniden başlattığınızda Esim seçeneği gözüküyor mu?
Gözükmüyor maalesef.

bi arkadaş benzer durum yaşamıştı sanırım bu forumdaydı daha sonra sorunun operatör kaynaklığı olduğu ortaya çıktı işinize yarar mı bilmem ama öyle bi bilgi paylaşayım dedim
Başka operatör ile de denedim ama olmadı maalesef.

Operatörünüz ile görüştünüzmü? Apple sitesinde olasılıklardan biri olarak Operatörden kaynaklı olabileceği yazıyor.

Hattınız Telekom olduğunu görüyorum, Telekom sitesinde destek verdiği Esim uyumlu cihazlar arasında telefonunuz görünmüyor. Liste güncel ama
Operatör ile görüştüm, cihazımın destekli cihazlar arasında olduğunu, oradaki listenin tam manasıyla doğru olmadığını söylediler. Başka operatör ile de denedim ama sonuç yok.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
Gözükmüyor maalesef.

Operatör ile görüştüm, cihazımın destekli cihazlar arasında olduğunu, oradaki listenin tam manasıyla doğru olmadığını söylediler. Başka operatör ile de denedim ama sonuç yok
iOS 17'yi denediniz mi ? saçma gelecek ama Apple yazılımı ile alakalı da olabilir benim Apple Pencil 16'da çalışmıyor 17 beta da çalışıyor

Reaksiyon puanı
8,023
Okudum merak etmeyin gözümden kaçmış, sakin olun isterseniz? :)
Sakinim sadece forumlarda otomatik mesaj yazan botlar gibi ısrarla okumadan mesaj yazan üyeler çok rahatsız ediyor o yüzden okumanızı söyledim.
Gözükmüyor maalesef.

Operatör ile görüştüm, cihazımın destekli cihazlar arasında olduğunu, oradaki listenin tam manasıyla doğru olmadığını söylediler. Başka operatör ile de denedim ama sonuç yok.
iOS 17 full sürüm yayınlandığında dener misiniz bir de. Eğer onda da olmazsa Apple ile görüşüp cihaz değişimi talep edebilirsiniz. Bu tarz sizin müdahaleniz dışında olan sorunlarda genelde değişimi kabul ediyor Apple.

ÇatlakEkran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
E devlete yazılan e sim giren kişinin seçimiyle alakalı telefonu tanıyıp tespit edilerek yazılan birşey değil muhtemelen telefonun çif fiziksel simlidir. Sim tepsinin ters yüzüne kart takılıyor bir kontrol et istersen