iPhone iPhone XR Face Id Çalışmıyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Ata Ö.

Asistan
Neredeyse 4 ay önce FaceId’im bozuldu ve yüzümü taramıyor, kilitle açıyorum. Apple destek’ten yardım aldım ama sorunu çözemediler. Maalesef garanti süresi dolmuştu dolmasaymış yeni telefon vereceklermiş neyse. Beni teknik destekçiye gitmemi söylediler yazılım ile ilgili bir sorunmuş. Böyle resimdeki gibi galiba kızılötesi kamera bozuldu. İstersem yanlış hatırlamıyorsam 3500TL karşılığında telefonu yenileyeceklermiş. Ne yapmalıyım? Düzeltilir mi?

Ekli dosyalar

larsbutgod

Asistan
İlk önce geçmiş olsun diyorum , 4 ay önce bozulması.. kronik mi yoksa sizin hatanız dan mı? Merak ettim açıkcası ve 3500 yeniletmenizi asla önermem.. o kadar para verdiniz üstüne +3500 koyar insana.. bi cepshopa gidilip düzeltme için fiyat sordurulabilir...

Ata Ö.

Asistan
İlk önce geçmiş olsun diyorum , 4 ay önce bozulması.. kronik mi yoksa sizin hatanız dan mı? Merak ettim açıkcası ve 3500 yeniletmenizi asla önermem.. o kadar para verdiniz üstüne +3500 koyar insana.. bi cepshopa gidilip düzeltme için fiyat sordurulabilir...
Teşekkür ederim.. Apple Store'a gittiğimde sordum, yazılımsal bir hata olduğunun söyledi. Bir anda olmuştu dışarıda yürüyordum yağmur yağıyordu ilk önce su yüzünden çalışmıyor sanmıştım ama eve döndüğümde kurumuştu hala çalışmıyordu. Sudan kesinlikle değildir dediler Apple'cılar. Sanırım dediğiniz gibi yapacağım başka çaresi yok. Çünkü satsanda kim alır FaceId'siz telefonu..

Erenist2020

Profesör
Neredeyse 4 ay önce FaceId’im bozuldu ve yüzümü taramıyor, kilitle açıyorum. Apple destek’ten yardım aldım ama sorunu çözemediler. Maalesef garanti süresi dolmuştu dolmasaymış yeni telefon vereceklermiş neyse. Beni teknik destekçiye gitmemi söylediler yazılım ile ilgili bir sorunmuş. Böyle resimdeki gibi galiba kızılötesi kamera bozuldu. İstersem yanlış hatırlamıyorsam 3500TL karşılığında telefonu yenileyeceklermiş. Ne yapmalıyım? Düzeltilir mi?
Öncelikle geçmiş olsun.3500 lira vermek gibi bir hata yapmayın derim.Ya xr la devam edin yada elden çıkarıp İphone kullanmak hoşunuza gidiyorsa xs alın derim.

panzR33

Profesör
Geçmiş olsun hocam. 3500 TL koymak mantıklı değil en iyisi bulunduğunuz şehirdeki bir tamirciye götürün bu telefonu.

reisemre57

Asistan
öncelikle geçmiş olsun . kesinlikle 3500 tl verip tamir ettirme derim . biraz daha bekle bütçen el veriyorsa bir iphone 12 al eğer vermiyorsa daha ucuz bir iphone modeline yönel. tabiki tercih senin👍