iPhone ve iPad için aynı hesap mı farklı hesap mı?

Bu konuyu okuyanlar

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Şuan kullanmakta olduğum bir iPad cihazım var. Bu aralar iPhone almayı düşünüyorum. Aldığım zaman iPhone için yeni hesap mı oluşturmalıyım yoksa iPad de kullandığım hesabımı iPhone da da kullanayım mı sizlere sormak istedim. Aynı hesabı kullanmamın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Bildiğim kadarıyla aynı hesabı kullanırsam iki cihaz da birbiriyle ilişkilendirilmiş oluyor ve iPhone da çektiğim fotoğraf direk iCloud a aktarıldığı için iPad üzerinden hiçbir işlem yapmadan görülebilecek. Bunun gibi başka bilmediğim şeyler olabilir. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Reco07

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ikisinde de aynı hesabı kullan birinde satın aldığını diğerindede indirme şansın olur. icloud sanıyorum farklı hesaplardada ooluyor yani icloud giriş bilgilerin aynı olması yetiyor.

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPad için GarageBand ve AVPlayerHD uygulamalarını satın almıştım. iPhone da aynı hesabı kullanmam halinde bu iki uygulamayı ücretsiz olarak yükleyebilecek miyim?

tugrulcagri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GarageBand ı ücretsiz olarak yükleyebildim fakat AVPlayer ücretli gözüküyor malesef..

niven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı hesabı kullanman avantajına olur paralı uygulamalar cloud paylaşım müzik paylaşımı için home share felan.
cloudun altına farklı yedekler açabiliyorsun istersen resimler felan karışmıyor