Haber iPhone üretimi durduruldu

Bu konuyu okuyanlar

allura

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
73

Apple, tatil sezonu nedeniyle üretimi bir süre artırmıştı ancak çip krizi nedeniyle fabrikalarda iPhone üretimi durduruldu.​

iphone_uretimi_durduruldu_1638965379_0199.jpg

Covid-19 pandemisi en başta akıllı telefon üreticileri ve otomobil üreticilerinin tedarik zincirlerini etkiledi. Küresel çip krizi haline gelen bu durum iPhone üretimini de sekteye uğrattı. Apple tarafından birkaç sefer iPhone’lar için planlanan üretim sayısının düştüğü açıklanmıştı.

Fakat bugün ortaya çıkan bir habere göre, tedarik zinciri kısıtlamaları ve Çin’in devam eden güç kısıtlaması nedeniyle 10 yıldan uzun bir süredir ilk kez montaj hattını durdurmak zorunda kaldı. Tabii bu kesintinin yalnızca bir kaç gün süreceği söyleniyor. Fakat bu ne ilk ne de son olacak gibi gözüküyor.

Kaynak: iPhone üretimi durduruldu

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Geçenlerde shiftdelete de youtube de bir anket gördüm yanlış hatırlamıyorsam iphone fiyatları neden arttı? Çoğu kişi ülkedeki dövize bağlamış.. bende dedim apple 1000 dolar dediyse 1000 dolarını alır bu maaş değil ki düşsün.. konteynır maliyetleri ve üretim maliyeti arttı ki arttırdı demiştim.

Pigasor

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
32
İphone da dar boğaza girdi iyice ekran kartı gibi

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
İphone da dar boğaza girdi iyice ekran kartı gibi
Dar Boğaza falan Girmediler, sadece Satıs politıkası :) akıllarınca daha cok urun satma ıcın hersey ılerı donemde, hersey tıkırında gıdıyor anlıcanız bunlar sadece spikılasyondan baska bısey değil.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Dar Boğaza falan Girmediler, sadece Satıs politıkası :) akıllarınca daha cok urun satma ıcın hersey ılerı donemde, hersey tıkırında gıdıyor anlıcanız bunlar sadece spikılasyondan baska bısey değil.
Aynen