iPhone İphone SE2

Kezcar

Öğrenci
İphone SE2 almayı düşünüyorum uzun yıllar kullanıcam 64gb yeterli olurmu ? yılda ortalama fotoğraf ve video toplamım 700 civarı olur tahmimi , oyun felanda normal seviyede yüklerim her gördüğümü yüklemiyorum seçiciyim
 

Emre Özdoğan

ShiftDelete.Net
Editor
128GB almanı öneririm. Zaman geçtikçe biriken güncellemeler, yüksek çözünürlüklü videolar ve fotoğraflar çok yer kaplıyor. Hafıza kartı takılmayan telefonu düşük kapasite almak kumar gibi olur. Zaten fiyat farkı çok az.
 

grbzz

Revolution
Yönetici
Moderatör
İmkanınız var ise 128 alın ama alamam derseniz de çok fazla fotoğraf ve video tutup, yüksek boyutlu oyunlar indirmezseniz sorun çıkmaz.
Ama zamanla gelen güncellemeler ve sistem verilerini de hesaba katmak gerek.
 

BatinY

Doçent
64 fazlasıyla yetiyor ilk çıktığından beri 8 plus kullanıyorum 2.5 yılı geçmiştir. daha 25gb boş 4000 civarı fotoğraf ve video var bir sürü uygulama yüklü 2-3 oyun var.
 
Biriken uygulamadan kastı ne alta birisi yazmış? 2018 den beri kullanılan 64GB iPhone 8 var da 39GB küsür alan var. Kendi kendine doldurmayı unuttu galiba telefon?

700 Civarı fotoğraf (Ekran görüntüsü dahil) ve 49 uygulama ile iOS 14 sürümünde 39GB alan boşta şu an. Videoları 1080p 60fps kayıt alıyoruz.
 
Üst