İphone SE 'nin bataryası yeter mi ?

Bu konuyu okuyanlar

-Yağız-

Asistan
Reaksiyon puanı
51
İphone SE almak istiyorum fakat bataryası yeter mi bilmiyorum. Ekran sürelerim burada:

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210816-213710_Digital Wellbeing and parental controls.jpg
    Screenshot_20210816-213710_Digital Wellbeing and parental controls.jpg
    40.6 KB · Görüntüleme: 94

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
se 1. nesilmi 2. nesilmi ? 2. nesil bana kalırsa yeterli.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
I phone ların bataryasının ne kadar leş olduğunu bilir herkes. Yani bataryayla çok şey yapmıcaksanız günlük12 saat idare eder

-Yağız-

Asistan
Reaksiyon puanı
51
se 1. nesilmi 2. nesilmi ? 2. nesil bana kalırsa yeterli.
2. Nesil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rahat yeter. 1 günü çıkartırsınız. iPhone SE ye alternatif olarak Sd865 li Galaxy S20 FE ye (SM-G780G) bakmanızı tavsiye ederim.
Teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

I phone ların bataryasının ne kadar leş olduğunu bilir herkes. Yani bataryayla çok şey yapmıcaksanız günlük12 saat idare eder
Teşekkürler

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Ne için alacaksınız? iOS kullanmak ya da sosyal medya uygulamalarında kaliteli paylaşım yapmak sizin için çok önemli değilse SD S20 FE bakın derim.

-Yağız-

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Ne için alacaksınız? iOS kullanmak ya da sosyal medya uygulamalarında kaliteli paylaşım yapmak sizin için çok önemli değilse SD S20 FE bakın derim.
Zaten artık alamam ya babama pahalı geldi 4000 tl lik telefonlara bakacağım

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71
İphone SE almak istiyorum fakat bataryası yeter mi bilmiyorum. Ekran sürelerim burada:
Bu telefonun maksimum potansiyeli bunlardır. Almak istiyorsan sana yardımcı olabilir. Fazlasını kesinlikle bekleme.

%100-%20 arası kullanıyorum ben, sadece youtube kullansam youtube ortalama 1080p'de %20-40 arası parlaklık ve %50'e yakın sesle 5 dakikada %1 düşüyor bu fix, 5x80 yaparsak, 400dk yapar, 6 saat 40 dakika. telefon %100'den %99'a video izleyerek ortalama 35 dakikada düştüğünü varsayarsak, bu telefonda aralıksız sadece video izlemek %80'lik kullanımda 7 saat 15 dakika yapıyor. tamamen bitirmeye kalksak, en az 2 saat daha ekleriz bu süreye yani 9 saat youtube izleniyor bu telefonla ki ben bu telefonla netflix ve prime video da kullandım, hemen hemen youtube ile aynı düşüşe sahipler bu da şu demek, wifi ile video izlemek full şarjda 9 saat ekran süresi veriyor.

telefonu kullanmadığınız her 2 küsür saat ki bu küsürü çok değişiyor bazen 3 saatte de %1 düştüğü oluyor, her kullanmadığınız bu kadar saatte bu ekran süresinden yemiş oluyoruz. ayrıca telefonu açtın youtube girdin 3 dakika bir video yada müzik dinledin, izledin şarj düşmeden ekranı kapatırsan saniyeler içerisinde %1 şarj düşüyor sanki 5 dakika kullanmışsın gibi ve bu yüzden 2 dakika daha az ekran süresi alıyorsun. bu olay video, oyun, sosyal medya yada telefonla konuşmak, mesajlaşmak vs. hatta telefonun ekranı kapalıyken 1-1,5 saat geçtikten sonra misal alıp menüde bile 15 20 saniye dolaştığınızda anında %1 şarj düşüşü oluyor yani anlicanız hepsinde geçerli bu olay.

Sosyal medya kullanımına geçelim, eğer çok fazla video izlemezseniz ortalama 7 dakikada %1 bazen bu süre 9, bazı uygulamalarda ise 12-15 dakikaya kadar düşmediği oluyor (imessage ve facetime hariç). Eğer sadece sosyal medya kullanırsak ve video izleme süremiz ortalama ise yani misal instagramda full video izlemezsek 7 dakikada %1 düşüş oluyor bu hesapla hesaplarsak, %20'e kadar, 80x7'den 560 dakika ekran süresi veriyor bu da, 9 saat 20 dakika yapar. telefonu %100'den %99'a kullanırken, 40-45 dakika civarı bir sürede %99'a düşüyor. Totalde 10 saat sosyal medya kullanımı tabii wifi olarak ve parlaklık %40'ı geçmeyecek.

Oyundaki ekran süresine geçecek olursak, orta ve düşük grafik kalitesindeki oyunlarda ortalama 3-4 dakika arası değişiyor, (küçük bir not: piksel oyunlar hariç bu arada, piksel oyunlarda ekran süresi 4-5 dakikanın üzerine çıkıyor hatta bazı oyunlarda offline olarak 6-7 dakika civarına çıktığı da oluyor) yüksek grafikli oyunlarda ise misal wild rift, pubg vs. wild riftte ultra grafiklerde 2 küsür ama çoğunlukla 2 dk 30 saniye, pubg ise 2 dakika 30 saniye civarı, telefon 40-41 dereceye geldiğinde ki daha fazla ısınmıyor (android telefonlarla karşılaştırdığın zaman arada en az 10 derece fark var belirtmek istedim) 2 dakika civarına düşüyor %1'lik kullanım. yine hesabımızı yaparsak düşük orta grafikli oyunlarda, %100'den %20'e 80x3dakika 30sn 280 dakika yapıyor. bu da 4 saat 40 dakika ekran süresi yapar. kalan %20'de kullanırsak, 1 saat 10 dakika daha ekleniyor ve 5 saat 50 dakika civarı ekran süresi alabiliyoruz.

Wild rift ve pubg tarzı yüksek grafikli oyunları hesaplarsak, (pubg akıcı, aşırı) ekran süresini ortak alacağım, 2 dakika üzerinden hesaplarsak, %100-%20 arası, 80x2 160 dakika, 2 saat 40 dakika yapıyor. kalan %20'de kullanırsak bir 40 dakika daha ekran süresi alırız yani 3 saat 20 dakika ekran süresi alıyoruz.

%100'den %99'a hiçbir oyunda test yapmadım o yüzden buraya ekleme yapmam doğru olmaz ama yukarıdaki hesabımıza göre fazladan %6'lık şarjımız olduğunu varsayarsak ortalama düşük, orta için 21, yüksek, ultra grafiklik oyunlar için 12 dakika civarı bir ek süre daha alabiliriz.

Bu testler ve veriler tamamen kendi yaptığım ve elde ettiğim verilere aittir. Telefonu 11 ayı geçti, pil sağlığım %96. ekran parlaklığı otomatikte ama genel olarak %20-40 arasında gidip geliyor. ses seviyesi de oyunlarda %40, sosyal medyada %50-%60 arası değişiyor. Bu testleri yapmadan önce, telefonun kendi kendine şarj yemesini sağlayacak başta icloud olmak üzere kapatılabilecek tüm ayarları kapattım ve telefonu uçak moduna alıp, wifi ile kullandım.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Aslında youtubeden test videolarına baktığımızda çoğu androidden iyi 12 pro 13 gibi telefonlar.