iPhone SE alınır mı ?

Bu konuyu okuyanlar

Alikimmis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Uzun zamandır 5000 liralık bi telefon arıyorumdur ios ama bi tek 8plus vardı yaklaşık olarak eski sayılabilecek işlemci ekran kasa oranı için vazgeçtim ve android tarafına kaydım s10 düşünüyordum ama se 2020 ekran kasa oranı dışında tam istediğim bi cihaz olmuş kullandığım telefon unda ekran kasa oranı düşük o yüzden bu çok önemli değil ama pil konusunda içim hiç rahat değil iphone 8 kullananlar varsa kaç saat ekran süresi alıyorlardı aynıymış ve se 2020 hakķında dusunceleriniz nedir alınir mı

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Uzun zamandır 5000 liralık bi telefon arıyorumdur ios ama bi tek 8plus vardı yaklaşık olarak eski sayılabilecek işlemci ekran kasa oranı için vazgeçtim ve android tarafına kaydım s10 düşünüyordum ama se 2020 ekran kasa oranı dışında tam istediğim bi cihaz olmuş kullandığım telefon unda ekran kasa oranı düşük o yüzden bu çok önemli değil ama pil konusunda içim hiç rahat değil iphone 8 kullananlar varsa kaç saat ekran süresi alıyorlardı aynıymış ve se 2020 hakķında dusunceleriniz nedir alınir mı
iOS ve küçük telefon istiyorsanız iPhone SE alınır bence.

Alikimmis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet ama pil de önemli hızlı şarj aleti olsa neyse gene

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Ben olsam almazdım. Günümüzde telefonların neredeyse hiç birinde o kadar kalın çerçeveler kalmadı. Full ekran deneyimi yaşatan cihazlar bile var. Yani 2014 2015 in kasasını 2020 de kullanmak ne kadar mantıklı bilemedim. İçi güzel telefonun ama dolu dolu gelmiyor. Bence az daha koyup xs almak mantıklı olabilir. İlla a13 bionic olacak demiyorsanız tabi ki

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Iphone se alacağına bütçeyi 1200 artır xs al daha iyi.Se denilen cihaz iphone 8 in işlemcisinin güçlendirilmiş hali.Ben xs varken bu cihaza para vermezdim.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
iPhone SE batarya dışında gerçekten iyi bir cihaz fakat öyle söylendiği kadar IOS olması pil ömrüne etki etmiyor, pil çok dusuk ve o fiyata alacağınız hiçbir cihaz o pil ömrünü vermiyor. Ben olsam tercih etmem (tek sebep pil).
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teorik olarak pil tasarrufu modunda bir günü çıkarır o pil fakat pil tasarrufu modunda kullanacağınıza iPhone 6S/7 Plus alın aynı performansa denk gelir hatta daha iyi olur.

Alikimmis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iPhone SE almanızı tavsiye etmem. Galaxy S10 veya iOS isterseniz bütçenizi artırıp iPhone XS almanızı öneririm.
5000 lira bütçem ve ios istiyorum o yüzden alıcam pil bağlı biraz

Iphone se alacağına bütçeyi 1200 artır xs al daha iyi.Se denilen cihaz iphone 8 in işlemcisinin güçlendirilmiş hali.Ben xs varken bu cihaza para vermezdim.
5000 den yukarı çıkamıyorum maalesef

mert gece

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

net bir şekilde bence alınmaz

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
en tilt olduğum şeyi yaparak 11'e bakmanız da fayda var diyorum.
cihazın özellikleri belli. sizi karşılıyor ise alın. emin olun sizi mutlu edecektir.
bu cihazlar sonuç olarak atomu parçalamıyor. prensipte aynı görevdeler. :)

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
iPhone 8 ile neredeyse aynı pil performansı Apple öyle diyor. Küçük bir cihaz arıyorsanız ve iOS deneyimlemek istiyorsanız alınabilir.

Bu arada ben iPhone 8 ile 4.5 saat ekran süresi alıyordum ortalama.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
bende alma niyetindeydim fakat 1821 mah kusura bakmasınlar yıl 2020

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Şuan ilk nesil iphone SE var bende o kadar alıştım ki küçük cihaza olması gereken boyut bu bence, garanti bitti tam 2 gün sonra bozuldu, ciddi bir arıza zar zor çalışıyor ve yeni cihaz lazım artık.
Genel şartlarda da piyasada küçük cihaz arayanlar için şuan yine tek gibi bişey se2020.
Tek sıkıntı gerçekten batarya, benim içinde öyle.
Biraz daha iyi olabilirdi, o kadar para verip uzun süre kullanmak isteyeceğiz, zamanla batarya yıpranacak ve bu pil sağlığının düşmesiyle beraber batarya dayanma süresi iyice çekilmez halde azalacak.
Hadi XR alayım desem arada 1800 TL. fark var, ve bu iyi bir miktar. XR alacaksam az daha çıkıp 11 düşünülür zaten o aralık için.
Sıfır yeni nesil ve uygun iphone diyorsak yine bu SE mecbur.
Eskisi gibi android de kullanamıyorum, damardan alışmışız elma zehrine.

Reaksiyon puanı
6,381
Evet ama pil de önemli hızlı şarj aleti olsa neyse gene
O zaman SE 2020 almanızı önermem. 128Gb P30 veya S10 lite öneririm.

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Amin.

O zaman SE 2020 almanızı önermem. 128Gb P30 veya S10 lite öneririm.
Aynen bari yüksek hız şarj aletiyle gelseydi. şarj aleti de tarihi eser hala ilk çıkarttığı standart adaptör.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Dostum ben 7 Plus kullanıcısıydım.Şarjı gidiyor ancak telefonun ekran kasa oranı çok kötü ya hızlı şarj da desteklemiyordu.iPhone 8 veya 8 Plus alacaksan da hızlı şarj aleti alman gerkiyor onun için de 12W(minimum) yaklaşık 130 TL bayılman gerekiyor.Şarj konusunda ise iPhone 7'yi yoğun kullanan arkadaşlarım çok gitmediğini söylüyor.Yani 8 ile 7 aynı şarj süresi olduğunu ayrıca SE(2020) ile 8'in aynı şarj süreleri olduğu belirtilmişti.Yani demem şu ki Yoğun kullanacaksan 8 Plus,XR veya 11 tadında bir şarj süresi alamayacaskın ama seri cihaz olduklarını da belirtmeden geçemem.

ademlayic1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
ben bi ara eski teli teknosaya verip se alıcaktım. bataryası yüzünden vazgeçtim yoksa cidden ekranı felan sorun olmayan biri için alınabilecek bir telefon.

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Dostlar bir sorum var size, iphone se ilk nesil kullanıyorum arızalandı. Garantisi doldu cihazın, garanti dışı tamir çok yüksek fiyatlı olduğu için Apple servis yerine tamir için bir kaç teknik servise danıştım. Hepsi arıza hakkında fikir edindikten sonra masada kalma ihtimali yüksek abi hiç bulaşma, tamir olsa da verimli çalışmaz dedi.
Diyorlar ki SE modeli daha dayanıksız, 6 üstü cihazlara göre, onlarda her türlü kurtarma işlemi yapabiliyoruz ama SE' de riskli dediler. Keşke almasaydın ara model diyorlar, yeni SE yi sordum aynı onun için de ara model hiç bulaşma dediler. Sizce doğruluk payı var mı ? Bu servis ustaları sonuçta çekirdekten yetişen işin içinde olan insanlar illaki bir bildikleri vardır dedim ama.

Yani ufak bataryası var falan idare eder küçük cihaz seviyorum almayı düşünüyordum zaten, bu servis ustalarının alma dayanıksız oluyor demesi üzerine soru işaretleri oluştu kafamda.
Kendi ilk nesil SE cihazım da garanti bittikten tam 2 gün sonra programlanmış gibi birden arızalanınca. ip6 5 senedir kullanan biliyorum, 5S'i 4 senedir kullanan tanıdığım var. İpod 4. nesil var evde hala çalışıyor banamısın demeden. Tabi burda şans işi de var nasip ama.

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Dostlar bir sorum var size, iphone se ilk nesil kullanıyorum arızalandı. Garantisi doldu cihazın, garanti dışı tamir çok yüksek fiyatlı olduğu için Apple servis yerine tamir için bir kaç teknik servise danıştım. Hepsi arıza hakkında fikir edindikten sonra masada kalma ihtimali yüksek abi hiç bulaşma, tamir olsa da verimli çalışmaz dedi.
Diyorlar ki SE modeli daha dayanıksız, 6 üstü cihazlara göre, onlarda her türlü kurtarma işlemi yapabiliyoruz ama SE' de riskli dediler. Keşke almasaydın ara model diyorlar, yeni SE yi sordum aynı onun için de ara model hiç bulaşma dediler. Sizce doğruluk payı var mı ? Bu servis ustaları sonuçta çekirdekten yetişen işin içinde olan insanlar illaki bir bildikleri vardır dedim ama.

Yani ufak bataryası var falan idare eder küçük cihaz seviyorum almayı düşünüyordum zaten, bu servis ustalarının alma dayanıksız oluyor demesi üzerine soru işaretleri oluştu kafamda.
Kendi ilk nesil SE cihazım da garanti bittikten tam 2 gün sonra programlanmış gibi birden arızalanınca. ip6 5 senedir kullanan biliyorum, 5S'i 4 senedir kullanan tanıdığım var. İpod 4. nesil var evde hala çalışıyor banamısın demeden. Tabi burda şans işi de var nasip ama.
Teknoloji bir yerde şans işi.Sen alırsın 1 yıl sonra cihaz arızalanır,başka biri alır 5 yıl sorunsuz kullanır.Küçük ekran seviyorsan Se 2020 alabilirsin ama bütçeyi arttırabilirsen xs de alabilirsin.

datasaver

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
7
Ekran kasa oranı ve kamera senin için çok önemli değilse arkadaşım aldı cayır cayır çalışan bir telefon ama alınır mı o paray gerçekten tartışılır.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
iphone se 2020 küçük değil siz küçük görmediniz?

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Teknoloji bir yerde şans işi.Sen alırsın 1 yıl sonra cihaz arızalanır,başka biri alır 5 yıl sorunsuz kullanır.Küçük ekran seviyorsan Se 2020 alabilirsin ama bütçeyi arttırabilirsen xs de alabilirsin.
Sans tabi hocam, nasibi ne kadarsa o kadar gidiyor işte, bakalım. XS Daha pahalı kaçıyor galiba çoğu yerde de yok. İphone 11 yada XR var tabi güncel olarak ama. Gerçekten çok büyükler benim için. Hani ellerim geniştir ama yine de sürekli düşürüp kırıyorum büyük cihazları. İpad de kullanıyorum zaten büyük ekran ihtiyacımı o görüyor oyun ve medya tüketimi için.
Düşününce 7 yada 8 bile alabilirim ama mantık güncel olsun uzun süre güncelleme alsın, kamera az iş yapsın nadiren foto falan olunca.
Tabi şans yeni alınan cihaz da 2 sene sonra ölebilir :)

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
al kardeşim al ben çok memnunum valla
Burda kafama takılan sadece teknik servislerin SE modelleri dayanıksız oluryor demesiydi.
En üst ile aynı çip var cihazda yoksa neden dayanıksız üretsinler.
Arka camın sağlamlığını nasıl buldunuz peki hocam, ufak düşmelerde kurtarır gibi mi, çizilmeye müsait mi arka cam.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Burda kafama takılan sadece teknik servislerin SE modelleri dayanıksız oluryor demesiydi.
En üst ile aynı çip var cihazda yoksa neden dayanıksız üretsinler.
Arka camın sağlamlığını nasıl buldunuz peki hocam, ufak düşmelerde kurtarır gibi mi, çizilmeye müsait mi arka cam.
Se 2020 hoşuna gidiyorsa al kullan derim.