İphone se 64gb mi yoksa iphone 7 128gb

Bu konuyu okuyanlar

nurullah6445

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Caps lock u kapatın önce.
Güncelleme almadığı için değil eskidiği için çöp İphone 7.
Süresini doldurmak üzere.
çok agır konuşutyorsunuz çöp se atsın o zaman iphone 7,6s 6 kullanıcıları bu arada iphone 11 kulandıgımı söylemiştim daha niye boş yapıyorsunuz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anladım,hocam Apple fanboyluğu.
Apple kullandığınızı düşünüyordum,yukarıda 7 kullanıyorum demişsiniz.

Bu kadarda olmaz.Artık 7 maalesef çöp.
Yapacak bir şey var mı ?
Sıfır'ına (32) 3,599 TL verecek varsa,buyursun alsın.
iphone 11 de kullanıyorum dedim ya kardeş ne boş yapıyorsun hala hem o kadar bütçem olsa 7 alırım yine sana mı kaldı. arkası plastik arayüzü berbat telefonun yarısı kamera olup kameraları 5 6 ay sonra çöp olan telefon mu alayım??

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
çok agır konuşutyorsunuz çöp se atsın o zaman iphone 7,6s 6 kullanıcıları bu arada iphone 11 kulandıgımı söylemiştim daha niye boş yapıyorsunuz

iphone 11 de kullanıyorum dedim ya kardeş ne boş yapıyorsun hala hem o kadar bütçem olsa 7 alırım yine sana mı kaldı. arkası plastik arayüzü berbat telefonun yarısı kamera olup kameraları 5 6 ay sonra çöp olan telefon mu alayım??
Evet atsınlar 6 kullananlar. 7 kullananlar 2 sene sonra atsın. İphone 11 kullanmak bir şey değiştirmiyor?
5 6 ay sonra mı 3 4 yıl sonra mı?
Anlaşılan hiç android kullanmamışsınız ve ağır iphone fanboyusunuz.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Evet atsınlar 6 kullananlar. 7 kullananlar 2 sene sonra atsın. İphone 11 kullanmak bir şey değiştirmiyor?
Hemde çok.

Tamam,anlaşıldı anlamıyorsunuz.

Reaksiyon puanı
8,012
SE alınmaz bana göre neden mi?
Ekranı küçücük o eski tasarımı kullanıyor. Performansı iyi sadece.
Bataryası berbat.

Note 10 Lite alınır.
bataryası da.
Genel olarak batarya ve ekran olarak artısı var.
Günlük kullanacak birisi Note 10 Lite almalı bence.

Güncelleme diyorsunuz.
Güncelleme olmayınca telefon çöp olmuyor.
Apple günc
Kademe kademe söylüyorum.
1- SE kullanmadınız. Ekranı küçük ve zaten satın alınma sebebi o. Kocaman telefon kullanmak istemeyen kişiler ergonomik tasarımı ve üstün performansı nedeniyle SE alıyor.
2- Bataryası 6 saat ekran süresi veriyor neredeyse. Android tarafında 3000-3500mah bataryalı cihazlar bu değeri zor alıyor.

3- Note 10 Lite kağıt üstünde mah yüksek gözükmesine aldanmayın, kullandığı işlemci batarya düşmanı (S9+'ı 1 yıl kullandım aynı işlemciye sahiplerdi). Batarya performansı olarak aman aman farkları yok SE ile. Hatta forumda bunu dile getirdiğimde inanmamıştınız fakat kullanıcı sayısı arttıkça kabul gördü.
4-Yazılım ve uygulama stabilitesinden dolayı asıl günlük kullanımda SE tercih edilmeli bu ikisi arasından.

5- Güncelleme sadece Ayarlarda yazan sürüm değildir. Yazılıma yenilikler eklenmesi ve uygulama desteğinin gelişmesi , yeni güvenlik yöntemlerinin eklenmesi ve hataların düzeltilmesi sağlanır bu sayede. Şu an S7/S8 yazılımı hiç ellenmiyor olan hatalar olduğu gibi duruyor. Fakat 5S bile 12.5 sürümünü aldı hata düzeltmesi ve güvenlik güncellemesi için.
Sonuç olarak evet güncelleme olmadan cihaz kullanılır fakat sağlıklı bir kullanım olmaz.

Ben ikinci el iPhone Xs veya Xr öneririm. Se almak yerine çok daha mantıklı bir hareket olur.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Kademe kademe söylüyorum.
1- SE kullanmadınız. Ekranı küçük ve zaten satın alınma sebebi o. Kocaman telefon kullanmak istemeyen kişiler ergonomik tasarımı ve üstün performansı nedeniyle SE alıyor.
2- Bataryası 6 saat ekran süresi veriyor neredeyse. Android tarafında 3000-3500mah bataryalı cihazlar bu değeri zor alıyor.

3- Note 10 Lite kağıt üstünde mah yüksek gözükmesine aldanmayın, kullandığı işlemci batarya düşmanı (S9+'ı 1 yıl kullandım aynı işlemciye sahiplerdi). Batarya performansı olarak aman aman farkları yok SE ile. Hatta forumda bunu dile getirdiğimde inanmamıştınız fakat kullanıcı sayısı arttıkça kabul gördü.
4-Yazılım ve uygulama stabilitesinden dolayı asıl günlük kullanımda SE tercih edilmeli bu ikisi arasından.

5- Güncelleme sadece Ayarlarda yazan sürüm değildir. Yazılıma yenilikler eklenmesi ve uygulama desteğinin gelişmesi , yeni güvenlik yöntemlerinin eklenmesi ve hataların düzeltilmesi sağlanır bu sayede. Şu an S7/S8 yazılımı hiç ellenmiyor olan hatalar olduğu gibi duruyor. Fakat 5S bile 12.5 sürümünü aldı hata düzeltmesi ve güvenlik güncellemesi için.
Sonuç olarak evet güncelleme olmadan cihaz kullanılır fakat sağlıklı bir kullanım olmaz.

Ben ikinci el iPhone Xs veya Xr öneririm. Se almak yerine çok daha mantıklı bir hareket olur.
SE kullandım :)

LoKi*

Doçent
Reaksiyon puanı
486
se2 tabiki ayriyeten galaxy note 10 lite da alabilirsiniz

nurullah6445

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Caps lock u kapatın önce.
Güncelleme almadığı için değil eskidiği için çöp İphone 7.
Süresini doldurmak üzere.

bak ben 3 aydır epey telefon degiştirdim ve android de kullandım reno 2z ve m51 gibi ve gerçekden memnun degilim (reno 2z hariç o yine m51 den daha memnun etti).atsınlar derken çok ayıp etmişsin sen bu ülkeninde insanlar 5s kullanıyor 2015 model telefon kullanıyorlar android veya ios fark etmez sen burda atıp tutuyorsun yazık...

Kaç dakika veya saat? Ben 3 Hazirandan beri aktif olarak kullanıyorum da hiç pil sorunu yaşamadım kullanımımda o açıdan diyorum.
o arkadaş biraz abartmayı seviyor takma çok.

Reaksiyon puanı
8,012
SE , 11 gibi güncel cihazları kullandım , ana cihazımda 11 Pro , üçünün de günlük kullanımda performansı aynı anlaşılmıyor fark. Batarya konusunda da SE ile 6 saati zorluyordum , 11 Pro ile 8 9 saat civarı alıyorum. Boş keseden sallama değil yani kullandığım için diyorum ben de arkadaş nerede deneyimledi cevabını bekliyorum.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Kaç dakika veya saat? Ben 3 Hazirandan beri aktif olarak kullanıyorum da hiç pil sorunu yaşamadım kullanımımda o açıdan diyorum.
Kullandığın cihazı kötülemezsin zaten.
Günlük kullanan biri için yeterli bataryası.
bak ben 3 aydır epey telefon degiştirdim ve android de kullandım reno 2z ve m51 gibi ve gerçekden memnun degilim (reno 2z hariç o yine m51 den daha memnun etti).atsınlar derken çok ayıp etmişsin sen bu ülkeninde insanlar 5s kullanıyor 2015 model telefon kullanıyorlar android veya ios fark etmez sen burda atıp tutuyorsun yazık...

Evet atıp tutuyorum en azından sizin gibi atıp tutamamaxlık yapmıyorum.
M51 den memnun kalmamak kişinin tercihi.
İphone 5s in artık ömrü doldu. Kullanan arkadaşımın telefonu kendinden geçiyor.

nurullah6445

Asistan
Reaksiyon puanı
26

benim arkadaşım rahat şekilde kasmadan işlerini görüyor pubg bile oynuyor arkadaşın demek ki kullanmasını bilmiyor?

kullandıgım cihazı niye kötülemiyeyim ki ben objektif bir insanım sizin aksinize. m51 kullandıgım zamanlar memnun olmadıgımı arkadaşlarıma çevreme konusu geçdiginde söylüyordum.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
benim arkadaşım rahat şekilde kasmadan işlerini görüyor pubg bile oynuyor arkadaşın demek ki kullanmasını bilmiyor?

kullandıgım cihazı niye kötülemiyeyim ki ben objektif bir insanım sizin aksinize. m51 kullandıgım zamanlar memnun olmadıgımı arkadaşlarıma çevreme konusu geçdiginde söylüyordum.
Dimi dimi iphone 7 müthiş. Şuan alınacak bir iphone 7 deneyimini o fiyatta alınacak realme 7 pro daha iyi verir. Neden mi? Ekranı iyi ve bataryası var.
O lafı da size dememişim nereyi okuyorsunuz belli değil. Sıradan kullanıcıya dedim.
Şu an 11 Pro var , satıp 12 almayı düşünüyorum. 12 alabilecekken neden SE öveyim bana açıklar mısın?
Apple fanboyluğu bu kadar basit.

ByEmil

Asistan
Reaksiyon puanı
191
net olarak Iphone se daha iyi

TrugeDrop

Doçent
Reaksiyon puanı
288
Hangisini alayım işlemci iphone 11 in işlemcisi iyi fakat bu benim işime yarar mı? Telefonla oyun oynamam video, forum, sosyal medya da gezerim sadece sizce iphone 7 alsam olur mu? Bir de iphone se 2020 alsam kaç sene götürür (hem güncelleme hem batarya konusunda) iphone 7 alsam kaç sene götürür cevabınız bekliyorum
iPhone SE

nurullah6445

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Dimi dimi iphone 7 müthiş. Şuan alınacak bir iphone 7 deneyimini o fiyatta alınacak realme 7 pro daha iyi verir. Neden mi? Ekranı iyi ve bataryası var.
O lafı da size dememişim nereyi okuyorsunuz belli değil. Sıradan kullanıcıya dedim.
Apple fanboyluğu bu kadar basit.
sen bunlarla mı kendini avutuyorsun :) sen 7 senelik ios kullanıcısına samsungu realme 7 pro yu ver ne oluyor bekle. hem realme 7 pro iphone nin verecegi akışkanlıgı vermez. sen kullanmadıgın şeylere atmmanı isterim sen kendin kullandıgın telefonları övüyorsun burada. ben 3 aydar m51 reno 2z iphone 7 ve 11 deneyimledim daha burada bana realme yok samsung diyorsun kendi deneyimime mi inanayım sana mı? dagruyu savunmak fanboyluk olduysa yapacak birşey yok anca kendini kandırırsın

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
sen bunlarla mı kendini avutuyorsun :) sen 7 senelik ios kullanıcısına samsungu realme 7 pro yu ver ne oluyor bekle. hem realme 7 pro iphone nin verecegi akışkanlıgı vermez. sen kullanmadıgın şeylere atmmanı isterim sen kendin kullandıgın telefonları övüyorsun burada. ben 3 aydar m51 reno 2z iphone 7 ve 11 deneyimledim daha burada bana realme yok samsung diyorsun kendi deneyimime mi inanayım sana mı? dagruyu savunmak fanboyluk olduysa yapacak birşey yok anca kendini kandırırsın
kesinlinlikle katılıyorum ios cihazlar akıcılığını kaybetmez sdn youtube kanalında iphone 4s videosu var furkan abi diyo hala akıcı telefon

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
11 kullanan tabii ki de realme 7 pro ya bakmaz.
Ama düşük bir telefondan geçen bakar.
M51 ve reno 2z gayet güzel cihazlar ve ikisi de iphone 7 den iyi.
Bu arada kullandığın cihazları övüyorsun demişsiniz.
Ben kendim olsam ben de realme 7 pro alırım.
Kendim 11 kullanıyorum kendime mi inanayım size mi?