iPhone SE(2020) Düzeltilmesini Gerekli Bulduğum Sıkıntılar

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381
Anlaşılmadığı için düzeltmeni istiyorum ya..
Diyorum ki neredeyse herkes, Apple yeni bir teknolojiyi telefonlara koymayınca "Apple, o şey kusursuz değilse kullanmaz, kusursuz yapana kadar kullanmaz" diyor.

E bir çok yenilik ile gelen hatalar var. Madem insanlar öyle diyor ve maden yenilikler ile hatalar geliyor, neden o yenilikler geliyor?

Apple 120Hz koymamıştı nedeni de kusursuz çalışmaması falan da değildi.

Nedeni kâr idi.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Diyorum ki neredeyse herkes, Apple yeni bir teknolojiyi telefonlara koymayınca "Apple, o şey kusursuz değilse kullanmaz, kusursuz yapana kadar kullanmaz" diyor.

E bir çok yenilik ile gelen hatalar var. Madem insanlar öyle diyor ve maden yenilikler ile hatalar geliyor, neden o yenilikler geliyor?

Apple 120Hz koymamıştı nedeni de kusursuz çalışmaması falan da değildi.

Nedeni kâr idi.
Açıklama için teşekkürler.Tüm söylediklerinin şahsi fikrimce nedeni şu: planlı tüketim ve pazarlama..Her şey kusursuz üretilirse tüketim zincirindeki çark yavaşlar.Şirketler büyümenin nedenini bunlara borçlu. O zaman zamzung gibi bir firma da hala daha güncelliğini koruyabilecek seviyede olan S8 gibi cihazları unutmasın ve güncelliğe devam etsin.Elmacığım da dünyanın en dayanıklı camı diyip tek düşüşte tuzla buz olan camlar üretmesin.Bunun gibi birçok durumlarla karşılaşabilirsin.

Kike'na kuni

Asistan
Reaksiyon puanı
105
iphone-se-family-select-2020

Resim kaynak: Apple (TR)

Yaklaşık iPhone SE(2020) modelini 1 aydır kullanmaktayım yaşadığım ve yazılımsal olduğu düşündüğüm sorunlarını size anlatmak istiyorum.Kullanan arkadaşlar buraya beklerim. :)

• Wifi Çekme sorunu.Mesela 7 Plus modelinde 3-4 çizgi aralığında wifi çeken yerde SE(2020) 1-2 bazen 3 çekiyor.
  • Telefon konuşması esnasında hoparlörden konuşurken ses kalitesi sorunu.7 Plus modeline göre karşıya sesin daha boğuk geldiğine dair tepki aldım. (Turkcell kullanıyorum)
  • Kamera muhteşem ancak akşam kamerada nadiren renk otomatik renk ayarlamalarında kararsız kalıyor böyle saçma sapan renkler oluşuyor.Ayrıca live fotoğraf 7 Plus modeline göre verimli çalışmıyor güncellemeyle düzeltilmeli A13 Bionic gibi işlemci çekilen fotoğrafları daha net işleyebilir.
  • Arada Safari'de buglar oluşuyor ve sesle klavyede yazı yazdırma yaparken sesli komutta buglar oluyor.
  • Zaman zaman aşırı ısınma da mevcut ancak ilk haftalarda bu sorun vardı şu an yok.
  • Cihaz ekran kapalıyken şarj yeme sorunu(muhakkak düzeltilmesini düşündüğüm durum).
Ayrıca bazen şarj çok iyi giderken bazen gereksiz yere batarya sömürüldüğünü de gördüm.Uygulama optimizasyonlarının yetersiz olduğunu düşünüyorum.

Bunlar düzeltilebilir sorunlar olduğunu düşünmekteyim.Sizin yaşadığınız bir sorun var mı ? :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca kullanmayan arkadaşlar ne düşünüyorsunuz bu sorunlar hakkında sizce yazılımsal mı yoksa donanımsal mıdır ?
Abicim şimdi burada demişsinki telefonun ekranı kapalıyken şarjı gidiyor bu iphone cihazlarda olmayan bişey bunu herkes biliyor iphone se modelinde de olmuyor sen iyi çekmeyen biyerdeysen telefon sürekli sinyal arayışına girer ve bu çok şarj harcayan bi durumdur 4 diş çeken biryere gidip dene istersen ekranı kapat bekle şarjı azalıyorsa telefonla alakalı azalmıyorsa mekanla alakalı ki zaten çekmeyen yerde bütün telefonların ekran kapalıyken şarjı azalıyor eğer telefonla alakalıysa servis buna hiçbirşey yapmıyacaktır direkt raporda cihazda bir sorun tespit edilememiştir yazar eğer bu durum düzelmesse ekranı kapattığında uçak moduna al telefon sinyal aramıyacaktır

iphone-se-family-select-2020

Resim kaynak: Apple (TR)

Yaklaşık iPhone SE(2020) modelini 1 aydır kullanmaktayım yaşadığım ve yazılımsal olduğu düşündüğüm sorunlarını size anlatmak istiyorum.Kullanan arkadaşlar buraya beklerim. :)

• Wifi Çekme sorunu.Mesela 7 Plus modelinde 3-4 çizgi aralığında wifi çeken yerde SE(2020) 1-2 bazen 3 çekiyor.
  • Telefon konuşması esnasında hoparlörden konuşurken ses kalitesi sorunu.7 Plus modeline göre karşıya sesin daha boğuk geldiğine dair tepki aldım. (Turkcell kullanıyorum)
  • Kamera muhteşem ancak akşam kamerada nadiren renk otomatik renk ayarlamalarında kararsız kalıyor böyle saçma sapan renkler oluşuyor.Ayrıca live fotoğraf 7 Plus modeline göre verimli çalışmıyor güncellemeyle düzeltilmeli A13 Bionic gibi işlemci çekilen fotoğrafları daha net işleyebilir.
  • Arada Safari'de buglar oluşuyor ve sesle klavyede yazı yazdırma yaparken sesli komutta buglar oluyor.
  • Zaman zaman aşırı ısınma da mevcut ancak ilk haftalarda bu sorun vardı şu an yok.
  • Cihaz ekran kapalıyken şarj yeme sorunu(muhakkak düzeltilmesini düşündüğüm durum).
Ayrıca bazen şarj çok iyi giderken bazen gereksiz yere batarya sömürüldüğünü de gördüm.Uygulama optimizasyonlarının yetersiz olduğunu düşünüyorum.

Bunlar düzeltilebilir sorunlar olduğunu düşünmekteyim.Sizin yaşadığınız bir sorun var mı ? :)

Ayrıca kullanmayan arkadaşlar ne düşünüyorsunuz bu sorunlar hakkında sizce yazılımsal mı yoksa donanımsal mıdır ?
Isınma konusu da yeni güncellemeleri yaptıysan zaten apple açıkladı ısınma kasma ve güvenlik güncellemesidir diye