İphone Se 2020 alınır mı ?

Bu konuyu okuyanlar

NoNameNoFace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
iphone se 2020 almayı düşünüyorum ama bataryasının küçük olmasından dolayı biraz kafam karıştı telefondan oyun oynayan birisi değil genellikle instagram youtube gibi sosyal medya uygulamaları kullanıyorum
Pili beni üzer mi yoksa işimi görür mü?

rosellealper

Doçent
Reaksiyon puanı
417
iphone se 2020 almayı düşünüyorum ama bataryasının küçük olmasından dolayı biraz kafam karıştı telefondan oyun oynayan birisi değil genellikle instagram youtube gibi sosyal medya uygulamaları kullanıyorum

NoNameNoFace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Se 2020 batarya konusunda ortalama bir performans sunuyor.(5,5-6 saat kullanım)Günde 2-3 saatlik kullanımın varsa günü çıkartırsın ama 5-6 saat gibi yoğun kullanımın varsa gün içinde şarja takarsın.

ReznooW

Asistan
Reaksiyon puanı
368
kullanımına baglı bana iphone 6 günde 6 saat kullanım sunuyor (yogun kullanımda) o batarya verileri pek tutmaz ve iphone isteyen adama note 10 falan öneriyorlar garip iphone se 2020 benim çok hoşuma gitti performans olarakda çok iyi bir telefon boyut olarak agırlık olarak çok güzel yapılmış bence alınabilir

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Oyun oynamazsanız iş görür. Oyunsuz kullanımda 5 saat ekran süresini rahatlıkla geçiyor. Fakat üstünü beklemek saçma olur en fazla konumu falan kapatırsanız 6 saat görürsünüz.

Kamera ve performansı ise muazzam. Çok iyi işler çıkartıyor. Hız olarak fiyatında rakipsiz zaten.

Tahsin ogz

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Gerçekten bi ara 6s kullandım ve lanet olsun günde 10 kere şarja takıyordum alma

Reaksiyon puanı
6,381
Gerçekten bi ara 6s kullandım ve lanet olsun günde 10 kere şarja takıyordum alma
Bu haterlıktır işte.

6s kullanmışsınız 5 yıl önceki telefon, 5 yıl önce telefonlar atom kadar küçüktü 5 yıl önce tüm telefonları günde bir sürü kez şarja takıyordunuz, günümüzde 6s deneyiminizle 2020 yılının telefonlarını eleştiremezsiniz. Şu kadar dayandı, şu kadar süre kullanabildim deseniz neyse o deneyimdir, fakat 5 yıl öncenin yazılım ve teknolojisi ile bu günü eleştirmek çok saçma.

Tahsin ogz

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Bu haterlıktır işte.

6s kullanmışsınız 5 yıl önceki telefon, 5 yıl önce telefonlar atom kadar küçüktü 5 yıl önce tüm telefonları günde bir sürü kez şarja takıyordunuz, günümüzde 6s deneyiminizle 2020 yılının telefonlarını eleştiremezsiniz. Şu kadar dayandı, şu kadar süre kullanabildim deseniz neyse o deneyimdir, fakat 5 yıl öncenin yazılım ve teknolojisi ile bu günü eleştirmek saçma.
Yazılım olarak eski değildi yeni , ios 14 dü ve se kullananlarda söylüyor zaten ve sadece 100mAh var arasında. Cevabını bekliyorum

Reaksiyon puanı
6,381
Yazılım olarak eski değildi yeni , ios 14 dü ve se kullananlarda söylüyor zaten ve sadece 100mAh var arasında. Cevabını bekliyorum
Hahaha bir de iddialı mısınız? Çok tatlı.

Sadece mAh değerine bakarak değer belirleyemezsiniz, özellikle bir IOS cihazda. Örnek S20 Ultra ve 11 Pro Max. Batarya kapasitesi demek batarya performansı demek değildir, mesela Xiaomi zamanında 4000 mAh ile çok iyi batarya performansı sağlamıştı neredeyse 5000 mAh batarya performansı gibiydi.

Ayrıca yazılımı yeni demek cihazın daha iyi olduğu anlamına gelmez, yeni yazılımı eski cihaza koyarsanız daha kötü olur ki öyle de zaten eski cihazların IOS 14 performansı kötü eskisine göre. Aynı MIUI 12'nin Rn 8'e kötü geldiği gibi.

Ayrıca Se'nin batarya performansı yoğun kullanımda evet kötü fakat sizin yaptığınız saçmalık ötesi yorum ile alakası ne? 6s ile 2020 cihazını eleştirmişsiniz, bu gerçekte böyle diye bu eleştiri temiz mi oldu şimdi?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Se 2020 ile 6s tasarım olarak aynı olsada arada jenerasyon farkı var.Se 2020 deki A13 işlemci 6s deki A9 işlemciye göre daha verimli.Birde Apple kullanan adam güncelleme yaparken 3 kere düşünmeli.Apple güncellemelerle batarya performansını düşürüyor.Burda İphone kullanan için en mantıklı senaryo Ağustos ayındaki bitiş sürümünü güncelleyip bataryada en az kayıpla yırtmak.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
100mah batarya farkı var. 6S’in kullandığı işlemci çok güç çekiyor. SE 2020’de bulunan A13 ise güç tüketiminde çok daha başarılı. Yani kullanmadan çamur atmayınız.