Yardım İphone Kamera Odaklama Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

luckyslevın

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Arkadaşlar herkese merhaba, birkaç gün önce telefonumun(iphone 8) kamerasında tesadüfen şöyle bir problem fark ettim, örnekle anlatmam daha iyi olur kanaatindeyim; şimdi video çekmek istediğim zaman mesela yakın çekim yapacağım, iki tane nesne koydum kamera önüne biri önde biri arkada. Öndeki nesneye odak yapmasını istiyorum arkayı bulanıklaştırarak, normalde ekranda öndeki nesnenin olduğu yere parmakla dokunuyorum ve dediğim gibi odağı yapıyor ve haliyle arkayı bulanıklaştırıyor. Daha sonra kamerayı farklı bir yere tuttuğumda odağı otomatik olarak kendisi yapması lazım normalde ama telefon odağı otomatik olarak yapmıyor ve haliyle her yer bulanık görünüyor. Yani odağı yapması için yine illa benim ekrana dokunmam gerekiyor, odağı kilitliyor sanki ki odak kilidini açmadığım halde yapıyor bunu. Ama ilginç olan şu ki bunu sadece video kaydına başladıktan sonra yapıyor, kayda başlamadan önce video modundayken ekrana dokunup odağı manuel olarak yaptıktan sonra kamerayı başka bir açıya doğrulttuğumda otomatik odağı gayet de yapıyor kendisi. Bu problemi yaşayan var mı yoksa bu iphone'larda normal bir durum mu imkanı olan bir deneyebilirse sevinirim. Umarım anlatabilmişimdir problemi. Şunu da ekleyeyim; bahsettiğim problemin aynısı ön kamera için de geçerli.

Son mesajlar