Soru iPhone için 64 GB hafıza yeter mi?

Bu konuyu okuyanlar

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,258
yaklaşık 7- 8 sene hatta daha uzun süre kullanım için ıphone almayı düşünüyorum.güncelllemeleri ve bazı programları , az sayıda resim ve vıdeolarım için sizce 64 gb hafıza yeterli olur mu?ayrıca telefonun içinden adaptör çıkmıyor.herhangi bir adaptör işi görür mü

Merhabalar,

Yeni bir apple cihaz alıp kullanacaksanız eğer 64 GB yeterli olmayacaktır, 128GB veya 256 GB seçenekleri değerlendirmenizi öneririm :) Ben İphone 128 GB modelini aldım 256 GB olanı alsaydım daha iyi olurdu diye düşünüyorum şuan :)

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
ya birşey dicem telefondaki uygulamaları güncelleyince kullanım alanı artıyor mu.
devamlı güncellemek yerine uygulamayı kaldırıp güncel halini tekrar yüklesek nasıl olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

şuan orjinal batarya fiyatları ortalama ne kadar ?
Hayır aynı boyutta olur silip yükleseniz de güncelleseniz de değişmez o.

Garantisi yoksa parayla değiştirmek isterseniz aşağıda yazıyor fiyatları.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
arkaadaşlar yenilenmiş ıphone telefonlar görüyorum bunlar hakkında düşünceleriniz nedir. yani ne anlama geliyor.geçenlerde arkadaşın biri bana ikinci el alabilirsin dedi bende çalıntı falan olur diye ıstemedım.kendisi bana ıphonelerde çalıntı olmaz yenileniyor dedi.ne demek istediğini anlamadım

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
arkaadaşlar yenilenmiş ıphone telefonlar görüyorum bunlar hakkında düşünceleriniz nedir. yani ne anlama geliyor.geçenlerde arkadaşın biri bana ikinci el alabilirsin dedi bende çalıntı falan olur diye ıstemedım.kendisi bana ıphonelerde çalıntı olmaz yenileniyor dedi.ne demek istediğini anlamadım
İkinci el alırken faturası varsa hiçbir sorun olmaz faturalı cihaz alabilirsiniz.

Yenilenmiş cihaz ise insanlar telefonunu firmalara satıyor, firmalar gerekli onarımı yapıyor cihazlarda ve kendi garantilerini vererek(kimisi garanti vermiyor iyi araştırın) tekrardan satışa sunuyor.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Ortalama bir kullanıcı için yeter. Size yetmediği noktada icloud yükseltirsiniz. Eğer yetmezse fotoğraflarınız vs. için makul bir fiyata (sanırım 7₺ falandı) icloud yükseltmesi alırsınız fotoğraflar üzerinden aynen eskiden olduğu gibi fotoğraflara vs. erişmeye devam edersiniz hem de telefonunuzda yer açılmış olur.

iPhone'lar çalındığında genelde uzaktan kilitleniyor ve kimse tekrar açamıyor (Jailbreak yapılabilen eski iphone modelleri hariç) yenilenen telefonlar da genelde bataryası biten, ekranı kırılan ve bu parçaları muadil ürünlerle değiştirilen onarım görmüş cihazlar oluyor. İçerisindeki parçaların orijinalliği sorgulanabilir tabi ama fiyatı uygun bir seviyedeyse neden alınmasın

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
İkinci el alırken faturası varsa hiçbir sorun olmaz faturalı cihaz alabilirsiniz.

Yenilenmiş cihaz ise insanlar telefonunu firmalara satıyor, firmalar gerekli onarımı yapıyor cihazlarda ve kendi garantilerini vererek(kimisi garanti vermiyor iyi araştırın) tekrardan satışa sunuyor.
yenilenmiş cihaz daha mı güvenilir oluyor?
bazı sitelerde rastladım 12 ay garantili yenilenmiş cihaz bilgisi yer alıyor

Ortalama bir kullanıcı için yeter. Size yetmediği noktada icloud yükseltirsiniz. Eğer yetmezse fotoğraflarınız vs. için makul bir fiyata (sanırım 7₺ falandı) icloud yükseltmesi alırsınız fotoğraflar üzerinden aynen eskiden olduğu gibi fotoğraflara vs. erişmeye devam edersiniz hem de telefonunuzda yer açılmış olur.

iPhone'lar çalındığında genelde uzaktan kilitleniyor ve kimse tekrar açamıyor (Jailbreak yapılabilen eski iphone modelleri hariç) yenilenen telefonlar da genelde bataryası biten, ekranı kırılan ve bu parçaları muadil ürünlerle değiştirilen onarım görmüş cihazlar oluyor. İçerisindeki parçaların orijinalliği sorgulanabilir tabi ama fiyatı uygun bir seviyedeyse neden alınmasın
bu yenilenmiş cihazları yeni yeni görmeye başladım.sadece ıphone telefonlarda rastladım
birde teşhir olan ürünler satılıyor.uygun olursa teşhir almak yenilenmişe göre bunu almak daha mantıklı olmaz mı

herkes bu iclouddan bahsediyor.daha önce duymadım.sanırım çevrimiçi depolama alanı oluyor.bunun yerine flash bellek kullanmak daha mantıklı değil mi :) her ay ücret ödemekten daha avantajı olduğunu düşünüyorum

arkadaşlar renk konusunda da kararsız kaldım.
sizce mavi renk mi daha güzel yoksa siyah mı
şuanki telefonum siyah

Son düzenleme:
D

Deleted member 6647944

SDN Okuru
yaklaşık 7- 8 sene hatta daha uzun süre kullanım için ıphone almayı düşünüyorum.güncelllemeleri ve bazı programları , az sayıda resim ve vıdeolarım için sizce 64 gb hafıza yeterli olur mu?ayrıca telefonun içinden adaptör çıkmıyor.herhangi bir adaptör işi görür mü

Bütçene uyuyorsa 128 alabilirsin. Fakat dersen ki o kadar para koyamam üstüne bence yeter. 2013'te 6S aldım 64gb 53,5gb dolu şu anda. Bunun 15gb'ı Spotify, 4,8'i Whatsapp, 1.8'i Telegram, 1gb'i resim ve videolar. Tonla da oyun ve uygulama var. Kullanımına göre değişebilir ama bence rahat bir şekilde kullanabilirsin