iPhone Fiyatların Biranda Fırlamasını Kötü Oldu!

Bu konuyu okuyanlar

atılgannn

Asistan
Reaksiyon puanı
188
telefon değiştirecektim biraz daha bekleyeyim 12 serisi geliyor alt modellerin fiyatları düşer derken aksine fırladı. Bir daha düşeceğinide sanmıyorum siz ne düşünüyor sunuz?

Limuen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Orijinal Apple kılıfı (300TL) ile 3150 TL'ye aldığım iPhone 7 4500 TL olmuş. Şimdi alacak olsam ya SE 2 alırdım (fiyatı hala yükselmemiş) yada iPhone'a birkaç sene veda etmek zorunda kalırdım.

atılgannn

Asistan
Reaksiyon puanı
188
Orijinal Apple kılıfı (300TL) ile 3150 TL'ye aldığım iPhone 7 4500 TL olmuş. Şimdi alacak olsam ya SE 2 alırdım (fiyatı hala yükselmemiş) yada iPhone'a birkaç sene veda etmek zorunda kalırdım.
bende bir kaç ay bekleyeceğim bakalım ne olacak pek bişey olacağını düşünmüyorum ama olmadı samsung alırım

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
telefon değiştirecektim biraz daha bekleyeyim 12 serisi geliyor alt modellerin fiyatları düşer derken aksine fırladı. Bir daha düşeceğinide sanmıyorum siz ne düşünüyor sunuz?
Eğer düzgün bir ekonomiye sahip olsaydık 12 çıktığında 11 ailesinde iyi bir fiyat düşüşü olurdu.Ama maalesef üretmeyen bir ülke olduğumuz için paramız her geçen gün değer kaybediyor.Paramız değer kaybettiği için bir çok teknolojik üründe fiyatlar artıyor.11 ailesinde fiyatlar bundan sonra kolay kolay düşmez,düşersede maksimum 500 TL düşer.Bu ülkede İphone satın almak orta geliri olan kitle için baya zorlaştı.

Reaksiyon puanı
6,381
Iphone telefonlar zaten pahallı idi. Genelde işi teknoloji olan editörler ve parası olup aldığı telefonun özelliklerini hiç bilmeyen ve her yeni model çıkınca eskisini atıp yenisini alan aklı evvel zenginler kullanıyordu (Ki gerçekten de öyle, o kişiler bence ıphone ismini kirletiyorlar). Yani bizim alacak pek de bir gücümüz yoktu şimdi iyice arttı bahanesi oldu.

atılgannn

Asistan
Reaksiyon puanı
188
Eğer düzgün bir ekonomiye sahip olsaydık 12 çıktığında 11 ailesinde iyi bir fiyat düşüşü olurdu.Ama maalesef üretmeyen bir ülke olduğumuz için paramız her geçen gün değer kaybediyor.Paramız değer kaybettiği için de bu bir çok teknolojik üründe fiyatlar artıyor.11 ailesinde fiyatlar bundan sonra kolay kolay düşmez,düşersede maksimum 500 TL düşer.Bu ülkede İphone satın almak orta geliri olan kitle için baya zorlaştı.
katılıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Iphone telefonlar zaten pahallı idi. Genelde işi teknoloji olan editörler ve parası olup aldığı telefonun özelliklerini hiç bilmeyen ve her yeni model çıkınca eskisini atıp yenisini alan aklı evvel zenginler kullanıyordu (Ki gerçekten de öyle, o kişiler bence ıphone ismini kirletiyorlar). Yani bizim alacak pek de bir gücümüz yoktu şimdi iyice arttı bahanesi oldu.
ben zaten sürekli bir üst modeli çıkınca telefon değiştirenleri anlamıyorum(zengin olanlar ayrı onlar kendilerin almak zorunda gibi hissediyorlar) 5 yıldır aynı telefonu kullanıyorum artık kullanım ömrünü doldurdu. Bir de işim gereği sürekli telefondayım almışken iyisini almak istiyorum. Taksitle falan da telefon alınmasına karşıyım biraz birikim yapıp almak en mantıklısı bütçe ayırmıştım ama bir an kararsız kaldım.

Son mesajlar