iPhone düşmanlığı eziklikten mi ileri geliyor ?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
katılmıyorum. avrupa ve amerikada anlaşmalar sayesinde her telefon var ve kullanılıyor.
Türkiyede tel daha pahalı. bir de kazık operatör fiyatlandırması olunca ikiye katlıyor telekominikasyon masrafları Türkler için.
araştırmadığın belli. iPhone operator anlaşması ile 100$'a satılıyor. türkiyedeki mantıkla aynı. ayrıca fiyat ortalama olarak neredeyse aynı.

Eğer iPhone'u operator bağımsız almak istersen yurt dışı fiyatı (bizzat kendim Apple iStore'da sordum) 650$

ugur.capar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
joopfree tartışmak için yanlış yeri seçmiş anlaşılan , bir dövmediğiniz kalmış yeteri kadar sövmüşsünüz.

joopfree

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CGR.. lütfen benim açtığım konulara yazma. yine saldırı yapıyorsun. Arkadaşım, Türkiyede mesela Türkcellin anlaşma şartlarına ve ödediğin fiyata bakarsan, Amerika veya Avrupadakiler her zaman Türkiyeden ucuzlar.
Yani sana aynı fiyat gibi gelebilir lakin kendisini sömürtmeyen tüketici bilinci gelişmiş ve örgütlü toplum yapısına sahip USA ve AB ülkelerinde internet, konuşma süresi vb.. karşılaştırma yaptığında Türkiyeden ucuza gelmekte iPhone.

Şunu herkes kabul etmelidir ki Türkiye'de iPhone pahalı bir cihazdır ve "herkes" ulaşamaz. Bu sebeple sürekli şu şöyle bu böyle demek suretiyle iPhone Türkiyede baltalanmaktadır.

Buna ben kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş mantığıyla yaklaşıyorum.

SDN ana sayfayı gün be gün takip edin her gün bir iPhone lekelemesi haberiyle karşılaşacaksınız. Belki dikkat etmediniz ama bugünden itibaren dikkat edin.

Bence bu konu daha fazla uzamamalı. Olay anlaşılmıştır. Katılan herkese teşekkürler.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
işine gelmeyince yazma konularıma. pff...

o ürünü baltalamaya gerek yok kendi bir baltaya sap olamayacak bir cihaz zaten. bilen bilir bilmeyenin verdiği paraya yanarım sadece...

bu arada burası forum herkes her istediği konuya istediği fikrini yazar forumun amacı da budur daha önceden forum kullanmadıysan ve sdn'in ana sayfasındaki reklam zannettiğin gerçek bilgileri karalama kampanyası zannedip de buraya dalıp yok türkiye böyle pahalı yok iphone şöyle iyi diye gürleme...

Hedgehog!

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Türkiye de Iphone pahalı bir cihaz buna bir lafım yok fakat verilen o kadar parayıda sonuna kadar hak etmeyen bir cihaz... :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Sadece ekranı büyük ve dokunmatik diye almak çok yanlış...

Ayrıca onca yazılan kötü yorumu eziklik olarak görmüyorum, çünkü bunların hepsi doğru...

Apple, yanlış bilmiyorsam 3GS ile 3'cü Iphone modelini çıkarttı...

Zaten ilk model yasal olarak Türkiye de satılmadı bile, geçen sene GSM kampanyaları ile 3G modeli satılmaya başlandı...

Bu kadar model çıkmasına rağmen hala daha eksikliklerin olması ve bunların ayrıca üçüncü parti yazılımlar ile sağlanması, bilinçli ve teknolojiden anlayan tüketiciyi bir kez daha düşünmeye zorluyor...

Kod:
"Neden daha fazla para verip Iphone alayım ki???"
diye...

Birde hava olsun diye alanlar var onları es geçiyorum ehehe :D :D

Bir kaç gün öncesine kadar 3G de artık aktif olarak kullanılmaya başlandı ve Ağustos ayı içerisinde satılmaya başlanıcak olan 3GS modelinde de tek kamera var ve kim bilir ne kadar olucak fiyatı :D :D :D

Aranızda 2'ci kamerayı önemsemeyen olabilir ona saygı duyarım... :) :)

Bu konu böyle uzayıp gider, artık kaç sayfa olur bilmiyorum :D :D

Saygılar...

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bu forumda yeri geldi iPhone övüldü,yeri geldi eleştirildi.Apple çalışanı gibi gelip,foruma dalmışsın.Ayrıca ülkeme de hakaret etme.Gelişmekte olan ülke diye bahsediliyor Türkiye'den.3. dünya ülkesinde olsaydık,ne SDN diye bir site olurdu,ne internetimiz olurdu,ne de sen rahatlıkla Türkiye'yi aşağılayabilirdin.İki dakikada seni bulup vatana ihanetten cezalandırırlardı.

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Hiç bi görevi olmamasına karşın İphone denen alet için Kendi ülkesine 3. Dünya ülkesi diyebilen bi kişilikle tartışmak ne kadar doğru olur ki !

İphone'lu günler dilerim sana, Ben kendi ülkemde İphone'suz mutluyum, Sen İphone'nunu al da git hadi o özenti olduğun 1. Dünya ülkelerine, Yolun açık olsun...

jungeman

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
Türkiye 3.dünya ülkesi değildir. Cahil adam.

macit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaş bence araştırmadan etmeden arkadaşlarına kanıp "ehi ehi benimde olmalı herkeste var" mantalitesiyle iphone almış yenice sonra buraya gelmiş forumdaki haber flash ını görmüş içi gitmiş nerden aldım diye sonrada türkiyeye ve insanlarına ezik diyerek hakaret etmiş her türk olduğunu hatırladığında ama benim iphonum var diyerek avutmuş kendini... türkiye microchip üretiminde dünyadaki en iyi 10 ülkeden biridir... bu mu eziklik ? türklüğünden utanıyorsan git amerik vatandaşı ol zaten bu hüvviyeti haketmiyorsun... bu arada konu para değil ben samsung i780 kullanıyorum üzerinde windows mobile 6.1 var peki neden? onuda o elindeki bataryası bile değişmeyen cihazın özelliklerini iyice öğren anlarsın... gelipte burda yeni telefon almanın şımarıklığıyla burada artistlik taslama... ayrıca türkiye 3.dünya ülkesi değil gelişimini tamamlamak üzere olan ülkeler statüsündedir... ve 80 küsur yılda bunun için çok iyi bir süredir... hele ki bilmem okulda öğrendin mi biz kocaman bir savaştan çıktık... savaş dediğin şeyde red alerttekine hiç benzemez... ekonomi başta olmak üzere herşeyi derinden sarsan bir olaydır...

jungeman

Müdavim
Reaksiyon puanı
67
arkadaş bence araştırmadan etmeden arkadaşlarına kanıp "ehi ehi benimde olmalı herkeste var" mantalitesiyle iphone almış yenice sonra buraya gelmiş forumdaki haber flash ını görmüş içi gitmiş nerden aldım diye sonrada türkiyeye ve insanlarına ezik diyerek hakaret etmiş her türk olduğunu hatırladığında ama benim iphonum var diyerek avutmuş kendini... türkiye microchip üretiminde dünyadaki en iyi 10 ülkeden biridir... bu mu eziklik ? türklüğünden utanıyorsan git amerik vatandaşı ol zaten bu hüvviyeti haketmiyorsun... bu arada konu para değil ben samsung i780 kullanıyorum üzerinde windows mobile 6.1 var peki neden? onuda o elindeki bataryası bile değişmeyen cihazın özelliklerini iyice öğren anlarsın... gelipte burda yeni telefon almanın şımarıklığıyla burada artistlik taslama...

Tebrikler. Gerekli cevabı veren bir arkadaşımız daha.:)

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Ben Nokia 2600 telefonumla mutluyum. 1100 modelini görünce içim gitti, keşke onu alsaymışım. :D

kavrak

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
I phone kullanmak insana ayrı bir haz veriyo gerçekten. Arkadaşta vardı birazcık kullandım. İphone kullandıktan sonra diğerlerine telefon nazarıyla bakamaz oldum. Belki bende 3G S alıp ezikliğimi!! üzerimden atarım.

picnic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone türünün tek örneği ürün değil mi ki? İlk onlar tasarladı, görsel ve application özellikleri ile kullanıcıyı inanılmaz mutlu ettiler. Ben iphone kullanıpta rahatsz olan birini görmedim, sadece kullanmayan insanlar kullanan kişilerin hava attığını falan söylüyor.

İyi de İphone ya da Apple ne yapsın? Bu onların suçu değil ki? Ürünleri satarken kişilerin karakterine göre mi satıck?

Günümüzde revaçta olan sosyal medyacılar için İphone bulunmaz bir nimettir. :)

aNtİpAtİ-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya bir telefon için ne kadar tartışmaya girmişsiniz. Alırsınız veya almassınız. Alanlara da siz birşeyden anlamazsınız gibilerinden birşey demeye hakkınız yok. Herkesin zevki kendinedir.

Zaten İphonu un özelliğide burada piyasada yüzlerce telefon var ama hiçbiri hakkında bu kadar şey yazılmamıştır. Ama gelgelelim İphone için çok şey yazılıp çiziliyor. Size tavsiyem alın ve keyfini çıkarın. Eğer alamayacaksanızda alanlara saygı gösterin ve taştan farkı yok demeyin:)

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
3230 kullanırım yine o saçma şeyi kullanmam :D

Wii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hanginize ne cevap yazim bilmemki baştan sona okudum ve bende bi iphone kullanısıyım iphone dan önce nokia son çıkanlarıda htc blackberry kullandım ama hiçbiri iphone olmadı olamazda benim anlamadığım neden başka tel değilde iphone la milletin alıp veremediği nedir ve dikkat ediyom tüm son çıkan telleri iphone ile karşılaştırırla demek tarşılaştırdıklarına göre iphone da onlarda olmayan yetenekler var yoksa neden karşılaştırılsın...Bide 3. dünya ükesine taktım biraz ve katılıyom arkadaşa Amerika ve Avrupanın yanında 3 dünya ülkesi olur ki avrupadan iyi olsaydık avrupa birliğine girmeye çalışmazdık amerikanın bi birliği olsaydı ki ilk olarak oraya giederdik bu bi gerçek kimsenin zorana gitmesin bende türkiyede yaşıyom ama bu böyle...

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
"Milyarlık Eşşek" sözü sanki bu iphone için söylenmiş :D

Tv'de reklamı çıkıyor gülmekten ölüyorum. Adam diyorki bu yenisinde "video çekme" özelliği de var.!!! Essah mı yaa vay anasını, video da çekiyormuş ne büyük yenilik, ne büyük teknoloji.!!

2mp kamerası var daha yaa bu kadar olur ve çift kamerası bile yok! Bin tl üzeri para vereceğim ama bunlar olmayacak, "nah" veririm o parayı....

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ben telefon kullanmamayı bile düşünüyorum çok gerek duymuyorum sadece 9333'ten mesaj geliyordu TURKCELL'e geçtim artık o da gelmiyor

Wii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sayın megawolt dostum valla bende o reklama gülüyom bi iphone kullanıcısı olarak ama ben video yu çoktan kullanıyom bilmiyenler videonun nasıl kullanıldığını ve yükleneceğini bilmez...

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Çoğunlukla parası olmayanlar iPhone'a b.k atıyor.Diğer kullanıcılarda parasının son kuruşuna kadar değen, teknolojinin son nimetlerinden yararlanan, son teknoloji bir ürün isteyen bilinçli kullanıcılar iPhone'u eleştiriyor.O yüzdende iPhone'u her kötüleyen, eleştiren eziklikle, cahillikle suçlanamaz.Biraz ağır olmuş yazın dostum.

Bende birşey alıyorsam son kuruşuna kadar verdiğim paranın hakkını almak isterim.Bu eziklik, cahillik, fakirlik veya geri kalmışlık değil, BİLİNÇLİ, PARASININ DEĞERİNİ BİLEN İnsanlar olmamızdan kaynaklanmaktadır.Şimdi sorucaksın sen ne kullanıyorsun diye.Bende iPhone kulanıyorum.Neden dersen iPhone benim nazarımda piyasaki her telefona 10 çeken bir ürün.Verdiğim paranında kuruşu kuruşuna hakkını veriyor.Daha doğrusu bir telefon bile değil.Tamamen multimedia merkezli bir ürün.Özellikle 3G S ile Apple son noktayı koydu.Dahada diyecek birşey yok.Herkesin zevkleri, renkleri, beklentileri, durumu, hayata bakış açısı, istekleri farklıdır.O yüzden genelleme yapmak çok yanlış !!!

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Herkesin tercihidir ama piyasanın en iyi telefonu gibi saçma yorumlar olamaz yani çünkü özellik yok!

PlainLogic

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Yeni iphone ile video çekebilir ve düzenleyebilirsiniz(!)(bunu ilk yapan telefon video çekiyor yaaa inanabiliyormusunuz video çekiyor!!! ) Yeni iphone ile bir telefon numarasını kopyalayabilir ve mesaja yapıştırabilirsiniz(!)( Vayy VAyy Vayyy bu iphone teknolojinin yeni tanımı resmen yaaa görüyormusunuz şunu mükemmel!!! )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar