İphone dokunmatik sorunu

Bu konuyu okuyanlar

dmgunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Selamlar bugün ikinci el bi iphone 5s aldım eve giderken fark ettim ki dokunmatik belli bi kullanmadan sonra sapıtıyor, tuş kilidini kapatıp açınca geri düzeliyor. Telefonu yeni sıfırladım. Bazen dokunmatik sapıtıyor bazen de gidiyor. Bu nasıl düzelir, ve telefonun garantisi de yok. Şimdiden teşekkürler

• Beğen
Reactions: bwr

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
DFU ile bir temiz kurulum yapın eğer düzenlmezse yapacağınız bir şey yok, donanımsaldır.

Reaksiyon puanı
6,381
Kurulum (DFU mod ile temiz bir kurulum yapın yani) yapın derim. Zaten düzelmezse donanımsaldır yapabileceğiniz bir şey yok.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Selamlar bugün ikinci el bi iphone 5s aldım eve giderken fark ettim ki dokunmatik belli bi kullanmadan sonra sapıtıyor, tuş kilidini kapatıp açınca geri düzeliyor. Telefonu yeni sıfırladım. Bazen dokunmatik sapıtıyor bazen de gidiyor. Bu nasıl düzelir, ve telefonun garantisi de yok. Şimdiden teşekkürler
5s alarak hata yapmışsın.Ömrünü tamamlamış cihazda bu tip sorun olması gayet normal.Yedek alıp İtunesdan Dfu mod ile sıfırlamanı tavsiye ederim.

luckyslevın

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Telefonun ekranı değişmiş mi ? Genelde telefonun ekranı servis dışında başka bi yerde değişmişse bu sorun oluyor. Dediğim gibi ekran değişmişse yapacağın bişey yok.

dmgunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ekranı değişmiş cihazın. Bende de başka bi 5s vardı ekranları değiştirdiğimde ekran diğer telefonda da çalışmadı. Demek ki sorun ekranda yani. Dfu mod ile düzelir mi

luckyslevın

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Ekranı değişmiş cihazın. Bende de başka bi 5s vardı ekranları değiştirdiğimde ekran diğer telefonda da çalışmadı. Demek ki sorun ekranda yani. Dfu mod ile düzelir mi
Yok dostum o zaman sorun dediğim gibi ekran değişimi ile alakalı o yüzden yazılımsal olarak çözebileceğin bi konu değil

mexz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çözebildiniz mi bu problemi bende de aynı sıkıntı var

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
15,752
Eskiden bende de 5s vardı. Dokunmatiği o şekil birden bire sebepsizce bozulur yaptırsanız bile bir zaman sonra tekrar bozulur maalesef. Ben 5kez yaptırdığımı hatırlıyorum. Her seferinde aynı şekil oluyordu....

mexz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorun neydi neyini yaptırdınız
Mesaj otomatik birleştirildi:

sorun ekranda mıydı yoksa anakart veya yazılımsal bi problem miydi telefonumun ekranı orijinal diye biliyorum ben

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
Ayarlar'da değişen parçaların yazması lazım iPhone'da bi' kontrol edin.