iPhone Dark Mode kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Se 2020 kullanıyorum.Cihazda dönem dönem ufak tefek takılmalar oluyordu.Se 2020 de dark mode u aktif ettim.Batarya olarak değişen bir şey olmadı ama akıcılık olarak cihaz sanki daha iyi oldu gibi.Şu anda dark mode kullanımında akıcılıktan çok memnunum.Dark mode sizce iPhone larda akıcılığı etkiliyor mu? bu konuda yorumlarınızı bekliyorum…..

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Karanlık mode OLED ekranlarda pil performansını etkiliyor. LCD ekranlarda bir etkisi yok. Akıcılık tarafında bir etkisi yok.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Siz farketmeseniz dahi dark mode LCD ekranlı cihazlarda pil tüketimini az da olsa arttırır. Çünkü OLED ekranlarda pikseller siyah kısımlarda çalışmaz ve tasarruf sağlar ama LCD tam tersini yapar. Zaten bu yüzden LCD ekranlardaki siyahlar daha yapay iken OLED ekranlarda siyah tam siyah gibidir.

Şahsen ben akıcılığa bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Her iki modda da aynı.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Siz farketmeseniz dahi dark mode LCD ekranlı cihazlarda pil tüketimini az da olsa arttırır. Çünkü OLED ekranlarda pikseller siyah kısımlarda çalışmaz ve tasarruf sağlar ama LCD tam tersini yapar. Zaten bu yüzden LCD ekranlardaki siyahlar daha yapay iken OLED ekranlarda siyah tam siyah gibidir.

Şahsen ben akıcılığa bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Her iki modda da aynı.
Batarya performansı olarak bir etkisi olmadığını belirttim.Akıcılık olarak sanki biraz daha akıcı gibi geldi.Yanılıyor olabilirim.

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Performansa etki etmez fakat göze hoş gelir ve gözü yormaz. Dark Mode iyidir