iPhone da Video Çeker

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
...ama henüz kaydedemez. Bir geliştirici, iPhone ile çok yüksek kare/saniye hızlarında ve çözünürlükte video çekmeyi başardı. Diğer taraftan süre çok kısıtlı durumda.

iPhone'un video çekmemesi, dikkat edin çekememesi demiyoruz, biraz garip karşılanmış bir durumdu. Şimdi ise geliştiriciler ve çılgın iPhone sahipleri bu eksikliği gidermek konusunda çalışıyorlar. Bir geliştirici iPhone belleğini kullanarak yüksek kaliteli videolar çekilebilen bir araç geliştirdi. Bunun yanında henüz bir sıkıştırma olmadığı ve yüksek çözünürlükte çekim yapıldığı için 5-10 saniyelik ve 30 k/s hızının üzerinde videolar çekilebiliyor. Daha da gelişmesi beklenen yetenek belki ileride Apple'ın satmak isteyeceği bir yazılımı gereksiz hale getirebilecek kadar gelişir.

İzleyin

Bilgi için: Monster and Friends
SDN - http://shiftdelete.net

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,002
En son (benim bvildiğim kadarıyla :) ) bu aletyin kamerası yoktu. Ne zaman taktılar da video çekebilcek hale geldi?. Hmm sanırım bu iphone konusunda çok geride kalmışım :(

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
anladığım kadarıyla iphone'un resim çekme özelliğini kamera çekmesi gibi algılatıp ayar çekmişler

gercekleriyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Videolar saniyede birçok resim anlamına gelmiyormu.Ozaman bir foto.mak. ile video cekilebilir diye düsünebilmekteyim...Belkide yamulmusumdur.

Benim derdim büyük.Bu iphonei nasıl getircem nasıl açtırcam düşün düşün bi hal oldum...

OFF OFFF