iPhone Baseband Sorunsalı

Bu konuyu okuyanlar

dmgunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ben iPhone 5s kullanıyorum. Telefonu kuzenimden aldım ve alalı 1 hafta oldu. Ama hücresel güncelleme başarısız hatası verdi ki çoğunuz biliyorsunuzdur zaten bu hatayı, o yüzden pek ayrıntıya girmeyeceğim. Civardaki telefon tamircilerine gittiğimde bana 200-250 tl masraf çıkardılar ve bu telefon için değmez dediler haklı olarak. Ben telefonu iPhone'in orijinal 1A şarj aletine değil de daha hızlı olan kendi 2A değerindeki şarj aletine takmıştım. Telefoncu abi ondan olabileceğini söyledi bana.
Sonra eve geldim telefonu sıfırlamak için iTunes e bağladım ve tamamen sıfırladım. Sonra baktığımda iPhone eski haline dönmüştü ve sabahtan akşama kadar kullandım bir anormallik görmedim. Koşa koşa telefoncu abiye gittim ve durumu anlattım o da bana tamamen şanstan olmuştur o, cihaz geri ısındığında o işlemcinin üzerindeki pinler erir dedi bende dedim ki bunu test edebilir miyim kendim dedim cihaza yüklenmen lazım dedi(oyun oynayarak işlemciyi ısıtma anlamında). şimdi sorum şu arkadaşlar.
Abinin dediği gibi bu geri bozulur mu.
Yazılımsal olma ihtimali nedir.
Telefonu baya ısındıracak program önerin.

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Yazılımsal olma ihtimalide var tabi eğer telefonu ısıtmak istiyorsan 30-35 dk Pubg oynaman yeter

Çağlar Ç.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
32
İşlemciyi en yoran işlem video çekimidir. İstersen birde uzun bir video çekiminden sonra dene bakalım sonuç ne olacak.

dmgunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Pubg indiriyordum şimdi yarısı indikten sonra bana saklama alanı yok dedi ve yüklemedi.
Şimdi ben yedeğimi itunes den yedekliyorum telefonu icloud daki yedeklerimi silsem olur mu. Çünkü 4 gb depolama daha var telefonda ama icloud da 250 mb boş yer olduğu için yüklemedi. İphone yenii kullanmaya başşladım kusuruma bakmayın cevaplarsanız sevinirim :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleme: