Soru İphone alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

nayino

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Bu devirde ortalama 10 k üzerinde para verilip ıphone telefon almaya değer mi?
örneğin bir samsung fe20 yada poco f3 7 bin tl civarındayken, ıphone12, 14 bin tl civarında
ıphone 12 ye iki kat para verince ne avantajın oluyor.mesela kullanım ömrü iki kat arttıyor mu yada şarjı mı iki kat daha fazla gidiyor.görüntü kalitesi iki kat daha mı iyi.?öyle ya fiyat 2 ye katlayınca performans da örnekte verdiğim telefonlar arasında 2 kat fazla olması gerekmez mi.aralarında illaki kalite farkı vardır ama fiyatları kadar varmı onu merak ediyorum.yoksa sadece isminden elma resminden dolayı mı bu kadar fark var?

nayino

Asistan
Reaksiyon puanı
46
düşüncesini yazabilecek kimse yokmu?

Reaksiyon puanı
686
İPhone düşük seviyeli telefon üretmiyor. Haliyle fiyatları üst seviye Android telefonlar ile aynı oluyor. Üst seviye Android telefonlar ile tek farkı yazılım bana göre.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
örneğin bir samsung fe20 yada poco f3 7 bin tl civarındayken, ıphone12, 14 bin tl civarında
ıphone 12 ye iki kat para verince ne avantajın oluyor.mesela kullanım ömrü iki kat arttıyor mu yada şarjı mı iki kat daha fazla gidiyor.görüntü kalitesi iki kat daha mı iyi.?öyle ya fiyat 2 ye katlayınca performans da örnekte verdiğim telefonlar arasında 2 kat fazla olması gerekmez mi.aralarında illaki kalite farkı vardır ama fiyatları kadar varmı onu merak ediyorum.yoksa sadece isminden elma resminden dolayı mı bu kadar fark var?
İphone a 12000 TL ve üzeri para vermeye değer.Neden değer? 1-Neredeyse her yıl en güçlü işlemciye sahip olması 2-Sosyal medyada en iyi kaliteyi sunması 3-Ömrünün uzun olması 4-En iyi video performansını sunması 5-İkinci el piyasasının iyi olması 6-Kaliteli teknolojileri geç ama sorunsuz sunması.Örnek: 120hz ekran hızı.Bu konuda Apple yerden yere vuruldu ama 13 Pro da 10hz-120hz promotion ekran teknolojisi ile bu özelliği en iyi sunan firma oldu.Apple kalitedir.12000 TL ve üzeri para verip uzun yıllar kafan rahat kullanmak istiyorum diyorsan iPhone dan şaşmamak lazım.

Son düzenleyen moderatör:

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
Bana göre iPhone'u parası olan alır
Mesela iPhone'un hatırladığım bir telefonunda normalinde olmayan şey prosunda yada pro maxinde var eee diyeceksiniz bi zahmet öyle olsun ama rakibinden ayrılan tarafı o özellik onu da proya yada pro maxe koyuyorlar
Yazılım ve Siri fiyatını baya arttırıyor
Batarya konusunda cimri davranıyorlar ios olmasa o telefonların şarjı aşırı hızlı biter -zaten iphonlar şarjı tatmin etmiyor-
Yani bazı özellikleriyle kötü yanlarını örtmeye çalışıyorlar ve fiyatı da aşırı yüksek oluyor
Ekran yenileme hızları düşük

Thecyberval

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Hem uzun süre güncelleme alıyor hem sattığın zaman fiyatta fazla oynama olmuyor o yuzden bnce iphone iyi. Diğer telefonlar güncellemeyi hemen kesiyor iphone kadar uzun süreli olmuyor.İşlemcisi yazılımıda ii yani her sene telefon değiştireceğine iphone almak daha ii.