Soru İphone 8 Almalı Mıyım?

Bu konuyu okuyanlar

0Xir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Merhabalar, 3 seneye yakın bir süredir (SAMSUNG J7 PRİME) markalı telefonu kullanıyorum. Artık genel işlerimi dahi görmediği için değiştirme kararı aldım.
Bu süreçte android işletim sisteminden epey soğuduğum için, İOS işletim sistemli bir telefona geçmek istiyorum. Bütçem (3000 - 3500 TL) arasında.
Aklımda İphone 8(2.el) cihazı var, sizce almalı mıyım? Beni ne kadar sıkıntısız götürür, oyun, sosyal medya, müzik dinleme gibi işlemler yapacağım.
(Oyun olarak : PUBG Mobile, Critical Ops)
Zaten bu oyunları kaldırırsa, diğerlerini kaldırır diye düşünüyorum.

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Merhabalar, 3 seneye yakın bir süredir (SAMSUNG J7 PRİME) markalı telefonu kullanıyorum. Artık genel işlerimi dahi görmediği için değiştirme kararı aldım.
Bu süreçte android işletim sisteminden epey soğuduğum için, İOS işletim sistemli bir telefona geçmek istiyorum. Bütçem (3000 - 3500 TL) arasında.
Aklımda İphone 8(2.el) cihazı var, sizce almalı mıyım? Beni ne kadar sıkıntısız götürür, oyun, sosyal medya, müzik dinleme gibi işlemler yapacağım.
60 FPS vermez, poco X3 veya oppo reno 5 lite

0Xir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
60 FPS vermez, poco X3 veya oppo reno 5 lite

Ben almazdım. Poco X3 Pro'ya bakmanızı öneririm.

Bütçe yetmiyor galiba, pro alırsa tabikide dahada iyi olucaktir

Doğru söylüyorsun varmış, peki oppo reno 5 lite neden terch etmediniz o daha iyi dgeilmi

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Fakat android işletim sistemli bir cihaz almak istemiyorum. Nedeni ise, çok uzun süredir kullanıyorum ve gerçekten sıkıldım. Değişiklik yapmak istiyorum. Beni, 2-3 sene götürse yeterli.

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Fakat android işletim sistemli bir cihaz almak istemiyorum. Nedeni ise, çok uzun süredir kullanıyorum ve gerçekten sıkıldım. Değişiklik yapmak istiyorum. Beni, 2-3 sene götürse yeterli.
Oyun oynamak istediğinizi söylediniz galiba fakat iPhone 8 de bu mümkün değil

0Xir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Oyun oynamak istediğinizi söylediniz galiba fakat iPhone 8 de bu mümkün değil
İphone 7 kullanan bir arkadaşım var. Açıkcası her oyunu cayır cayır oynuyor.
Fakat iphone 7 son güncellemesini alacağı için almak istemiyorum.
Ne konuda iphone 8'de oyun oynamak mümkün değil?

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
İphone 7 kullanan bir arkadaşım var. Açıkcası her oyunu cayır cayır oynuyor.
Fakat iphone 7 son güncellemesini alacağı için almak istemiyorum.
Ne konuda iphone 8'de oyun oynamak mümkün değil?
Grafikleri dusururusun Nokia 3310 dada oynarsın :D, içindeki işlemci ve ram düşük oluyor kardeş oneeridigimiz telefonlara göre

0Xir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Grafikleri dusururusun Nokia 3310 dada oynarsın :D, içindeki işlemci ve ram düşük oluyor kardeş oneeridigimiz telefonlara göre
A11 Bionic işlemcisine düşük diyen birini ilk defa görüyorum. Sizden fikir almak için bu konuyu açtım, siz telefonu kötülemek için gelmişsiniz. Ayrıca, İphone 7 HD ayarlarda cayır cayır oynatıyor PUBG Mobile. Youtube'dan bakabilirsiniz. Ayrıca, İOS işletim sistemlerinde ram önemli değil. Performans farkı neredeyse yok denebilecek kadar az ram konusunda.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Doğru söylüyorsun varmış, peki oppo reno 5 lite neden terch etmediniz o daha iyi dgeilmi
Helio P95'li bir cihaz o fiyata Poco'lar varken satamaz. P95 2750 TL civarında satılan Note 10'daki Snapdragon 678'den bile daha geride ki Note 10'un bile fiyatının pahalı olduğunu düşünüyorum. Reno5 Lite şu an sadece bu senenin yeni gelen telefonlarından olduğu için göz önünde. Bulunduğu fiyat bandına Realme 8, Redmi Note 10S geldiği zaman iyice esamesi okunmayacak.

luckyslevın

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Bütçeni artırma imkanın yoksa o bütçede alabileceğin en iyi iphone cihaz olur. Bahsettiğin oyunları rahat bi şekilde oynarsın sadece pil konusu sıkıntı olur. Bu arada ikinci el satışı var mı şu an için bilmiyorum ama -illa ki vardır- ikinci el se2020 de düşünebilirsin. O fiyatlara bulunabilir diye düşünüyorum.

0Xir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Bütçeni artırma imkanın yoksa o bütçede alabileceğin en iyi iphone cihaz olur. Bahsettiğin oyunları rahat bi şekilde oynarsın sadece pil konusu sıkıntı olur. Bu arada ikinci el satışı var mı şu an için bilmiyorum ama -illa ki vardır- ikinci el se2020 de düşünebilirsin. O fiyatlara bulunabilir diye düşünüyorum.
Yorumun için teşekkür ederim. SE 2020 cihazını bende düşündüm ama 4000TL genel fiyatı bütçemi aşıyor. İphone 8 cihazını 2-3 sene kullansam bir sıkıntı yaşar mıyım?

luckyslevın

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Yorumun için teşekkür ederim. SE 2020 cihazını bende düşündüm ama 4000TL genel fiyatı bütçemi aşıyor. İphone 8 cihazını 2-3 sene kullansam bir sıkıntı yaşar mıyım?
İkinci el fiyatları mı 4000 TL ? Yok hiç bir sıkıntı yaşamazsın rahat bir şekilde kullanırsın. Ben de iphone 8 kullanıyorum çünkü hiç bi sıkıntısı yok şu an için

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Helio P95'li bir cihaz o fiyata Poco'lar varken satamaz. P95 2750 TL civarında satılan Note 10'daki Snapdragon 678'den bile daha geride ki Note 10'un bile fiyatının pahalı olduğunu düşünüyorum. Reno5 Lite şu an sadece bu senenin yeni gelen telefonlarından olduğu için göz önünde. Bulunduğu fiyat bandına Realme 8, Redmi Note 10S geldiği zaman iyice esamesi okunmayacak.
Oyun oynanacaksa en iyisi Poco X3 pro diyorsun başka değil 3500 TL ye ?

0Xir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Arkadaşlar bu arada oyun oynamaktan kastım günde iki üç kere oynayacağım, arkadaşlarımla arada sıkılınca oynayacağım ya da. Buna göre tavsiye verirseniz güzel olur.
Ayrıca yorum bırakan herkese teşekkür ederim. <3
Mesaj otomatik birleştirildi:

İkinci el fiyatları mı 4000 TL ? Yok hiç bir sıkıntı yaşamazsın rahat bir şekilde kullanırsın. Ben de iphone 8 kullanıyorum çünkü hiç bi sıkıntısı yok şu an için
Evet, o civarlarda dolaşıyor. Hatta 5000TL'ye kadar çıkıyor fiyatları. Teşekkür ederim vaktini ayırıp yardımcı olduğun için. <3

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Arkadaşlar bu arada oyun oynamaktan kastım günde iki üç kere oynayacağım, arkadaşlarımla arada sıkılınca oynayacağım ya da. Buna göre tavsiye verirseniz güzel olur.
Ayrıca yorum bırakan herkese teşekkür ederim. <3
Sen iPhone a kafayi takmışsin, sana ne dersek diyelim sen iPhone alıcaksın, 2-3 sene kullanicaksan sıfır alma ozaman ama dikkat et alırken patates olma benim 2 telefonumda gitmişti 2.el aldım diye :)

0Xir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Sen iPhone a kafayi takmışsin, sana ne dersek diyelim sen iPhone alıcaksın, 2-3 sene kullanicaksan sıfır alma ozaman ama dikkat et alırken patates olma benim 2 telefonumda gitmişti 2.el aldım diye :)
Konuda android işletim sisteminden sıkıldığımı belirtmiştim. İOS işletim sistemine İphone dışında bir telefon varsa bakabilirim. Tekrardan teşekkür ederim tavsiyen için.

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Konuda android işletim sisteminden sıkıldığımı belirtmiştim. İOS işletim sistemine İphone dışında bir telefon varsa bakabilirim. Tekrardan teşekkür ederim tavsiyen için.
2-3 sene kullankicaksan eğer se al 8 den daha iyidir ama çok para verme yine yenisini daha iyi alirsin

0Xir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
2-3 sene kullankicaksan eğer se al 8 den daha iyidir ama çok para verme yine yenisini daha iyi alirsin
Açıkcası bende SE istiyorum fakat bütçem pek onu karşılamıyor. 8'de çok fazla sıkıntı yaşarmıyım ondanda emin değilim. Yaşayacağımı sanmıyorum ama işte şüphe düşüyor.

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Açıkcası bende SE istiyorum fakat bütçem pek onu karşılamıyor. 8'de çok fazla sıkıntı yaşarmıyım ondanda emin değilim. Yaşayacağımı sanmıyorum ama işte şüphe düşüyor.
Oyun oynamican sanki çok fazla, maksat eğlenmek için oynicam galiba :), se ye bak 2.el temiz bişe bulursan al fiyatı yetecek kadar bütçene, yoksa al 8i düşünme başka model yok çünkü :), x dicem de boşver nebilim yani de daha iyi bence ama iyide olabilir, sıfır x 5500 TL mevcut şuan

0Xir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Oyun oynamican sanki çok fazla, maksat eğlenmek için oynicam galiba :), se ye bak 2.el temiz bişe bulursan al fiyatı yetecek kadar bütçene, yoksa al 8i düşünme başka model yok çünkü :), x dicem de boşver nebilim yani de daha iyi bence ama iyide olabilir, sıfır x 5500 TL mevcut şuan
Evet, oyunu sadece eğlence için oynayacağım. SE ve XR var aklımda şuan o fiyat bandına yakın. Eğer bu fiyatlara bulursam o telefondan alacağım yoksa sanırsam 8 alacağım.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Artık saçma android telefonları önermeyi bırakın adam apple istiyorum diyor iphone 8 nasıldır diyor bence 8 alcağınıza x alabilirsiniz tabiki bütçeniz yeterse. Aslında iphone 11 olabilir ama bir tık pahalı

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Şaka yapıyorsunuz sanırsam. A11 işlemcisi, şuanki nerdeyse bütün oyunları en yüksek grafikte akıcı bir şekilde oynatabiliyor. Hatta bırakın iPhone 8 i iPhone 7 bile orta/üst grafikte akıcı oynatıyor.iPhone cihazlarda ram önemli değil.

Batarya önemli değilse iPhone 8 alınabilir.

alizone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
iphone 7 var bende arada bir gireriz arkadaşlarla pubg rahat oynatıyor pili bana yetiyor iphone 8 size bence yeter diğer arkadaşlar biraz abartmış pubg falan rahat oynatır

0Xir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Artık saçma android telefonları önermeyi bırakın adam apple istiyorum diyor iphone 8 nasıldır diyor bence 8 alcağınıza x alabilirsiniz tabiki bütçeniz yeterse. Aslında iphone 11 olabilir ama bir tık pahalı
Bütçemi biraz daha yükseltmeye çalışacağım. Fakat, yükseltemezsem 8 alacağım sanırsam.
Alabilirsiniz, bu fiyat bandında daha iyi performans alamazsınız.
@UnFrGvnG, iPhone cihazlarda RAM boyutuna bakmıyoruz, aklında bulunsun.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için, sanırsam alacağım İphone 8.
Şaka yapıyorsunuz sanırsam. A11 işlemcisi, şuanki nerdeyse bütün oyunları en yüksek grafikte akıcı bir şekilde oynatabiliyor. Hatta bırakın iPhone 8 i iPhone 7 bile orta/üst grafikte akıcı oynatıyor.iPhone cihazlarda ram önemli değil.

Batarya önemli değilse iPhone 8 alınabilir.
Batarya pek önemli değil, genelde zaten powerbank taşıyorum yanımda.
iphone 7 var bende arada bir gireriz arkadaşlarla pubg rahat oynatıyor pili bana yetiyor iphone 8 size bence yeter diğer arkadaşlar biraz abartmış pubg falan rahat oynatır
Haklısınız, benim arkadaşımda İphone 7 kullanıyor rahatca oynuyor.

- Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Soru : İphone 8 cihazı beni 2-3 sene sıkıntısız götürür mü? Ne gibi sıkıntılar yaşarım/yaşar mıyım?

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
iphone 7 ile rahatça pubg mobile oynayamaz 60fps desteği yok akıcı ayarda bile 8de var.
Tavsiyem eğer bütçenizi 4000 civarına çıkarıp se 2020 alamıyorsanız iphone 8 alabilirsiniz ama yanına appleın hızlı şarj adaptörünü almanızı öneririm çünkü o oyunları oynarken şarjınız inanılmaz hızlı düşer.(iphone 7 ile test etmiştim standoff 2de ve pubgmde) iphone 8 plus ile pubgm oynamıştım zamanında gayet güzel oynatıyor akıcı ayarda tabi onun bile şarjı hızlı bitiyor pil sağlığı %84 idi bu yüzden hızlı şarj adaptörü ve kablosu alın apple storedan.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Bütçemi biraz daha yükseltmeye çalışacağım. Fakat, yükseltemezsem 8 alacağım sanırsam.

Teşekkür ederim tavsiyeniz için, sanırsam alacağım İphone 8.

Batarya pek önemli değil, genelde zaten powerbank taşıyorum yanımda.

Haklısınız, benim arkadaşımda İphone 7 kullanıyor rahatca oynuyor.

- Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Soru : İphone 8 cihazı beni 2-3 sene sıkıntısız götürür mü? Ne gibi sıkıntılar yaşarım/yaşar mıyım?
2-3 sene götürür. Sıkıntısı batarya ve ekran küçük gelebilir. Onun dışında hala çok iyi bir cihaz.