İphone 7s ve 8 ne zaman çıkıyor Açıklandı!

İphone 8 plus 256 gb fiyatı ne kadar olur


  • Kullanılan toplam oy
    11

Berke 7856

Üyecik
Milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir telefon markası olan Apple'ın iPhone 8 serisi büyük merak konusu oldu. Amerikan'nın California Eyaleti'nde, Apple'ın kendine has görkemli bir lansmanı ile tanıtılacak olan iPhone 8 tasarımı Türkiye satış tarihi, fiyatı ve özellikleri ile ilgili detaylar gelmeye başlandı.



Dünyanın en önemli mobil telefon üreticisi Apple'ın iPhone 8 serisi çok konuşulacak. Her geçen sene yenilik üzerine yenilik yapan iPhone serisinin 8. versiyonu tasarımı ve teknik özellikleriyle yok artık dedirtecek. Peki iPhone 8 ne zaman çıkacak, fiyatı ne kadar olacak ve teknik özellikleri nasıl olacak?

IPHONE 8 TASARIMIYLA ŞAŞIRTACAK

image.jpeg


Apple, iPhone'un 10. yıl dönümü için özel bir tasarım ile karşımızda çıkması ve özelliklerinin de en üst seviyede olması bekleniyor.

iPHONE 8 NE ZAMAN TANITILACAK VE NE KADAR OLACAK?

Tüm dünyanın merakla beklediği Iphone 8 ve Iphone 8 Plus, 17 Eylül 2017 tarihinde tanıtılması bekleniyor. Geçtiğimiz sene 7 Eylül'de tanıtılan iPhone bu sene için ön görülen tarihler bu yönde. Amerikan'nın California Eyaleti'nde, Apple'ın kendine has görkemli bir lansmanı ile tanıtılacak olan iPhone 8'in Türkiye satış fiyatının kaç TL olacağı ise büyük merak konusu. iPhone 8 fiyatıyla ilgili Apple yetkililerinden bir açıklama yapılmamasına karşın iPhone 8 32 GB 3300 TL, 64 GB 3700-3800 TL, 128 GB 4300-4400 256 GB 4900-5000 TL, iPhone 8 Plus 32GB 3850 TL, 128GB 4350 TL ve 256GB 4800TL aralığında olması tahmin ediliyor.


İPHONE 8 YENİ KONSEPTİ TANITILDI

Popüler akıllı telefon modellerinin piyasaya çıkmadan önce konsept tasarımlarının yapıldığını önceki haberlerimizde belirtmiştik. Özellikle iPhone ve Samsung Galaxy S serisinin yeni modelleri piyasaya çıkmadan önce çok sayıda konsept tasarımı yapılıyor.
Bu tasarımlar, genellikle tasarımcıların yeni iPhone'da olmasını istediği özellikleri ve yenilikleri yansıtıyor. Geride bıraktığımız günlerde Kazakistanlı tasarımcı İskender Utebaev tarafından tasarlanan İphone 8 konsepti de bu örneklerden biriydi ve beğeni kazanmıştı.

(iPhone 8 yeni tasarımı)


image.jpeg



Thadeu Brandao tarafından yapılan yeni tasarım ise tabiri caizse iPhone severlerin ağzını açık bırakıyor. iPhone 7'nin tasarım çizgilerinin devam ettiği yeni konsept, artırılmış ekran çerçeve oranıyla ve TouchBar özelliğiyle birçok kişi tarafından beğenildi.

özellikleri neler)

Wall Street Journal ile ilgili bir rapora göre, Apple tedarikçilerin Samsung'a göre ekran daha iyi bir ekran yapmalarını ve "Samsung'tan daha iyi çözünürlükle prototip ekranları göndermelerini" söylüyor. Bu, iPhone 8'in, 2560x1440 olan Quad HD'den daha yüksek bir çözünürlüğe sahip olacağı, yani iPhone 7'den büyük bir sıçrama olacağı anlamına geliyor.

iPhone 8'in bir OLED ekranına girme ihtimaline henüz fazla ağırlık var. Çokuluslu bankacılık şirketi JP Morgan, OLED panelleri olarak düşünülen Apple'ın en son Menkul Kıymetler ve Takas Komisyonu'nda bir satın alma emrini buldu. Emir, bir yıl boyunca uzanıyor ve yaklaşık 4 milyar dolar değerinde.

IPHONE 8'İN BATARYASI NASIL OLACAK?

Görünüşe göre iPhone 8, iPhone 7 ile aynı kasa boyutuna sahip olacak fakat içerisinde daha uzun kullanım ömrü sağlayacak olan bir batarya yer alacak. Hatırlarsanız iPhone 7'nin bataryası 2.700 mAh, iPhone 7 Plus'ın bataryası ise 2.900 mAh kapasiteye sahipti. Bu da bizleri en az 3.000 mAh'lık kapasiteye sahip bir iPhone 8 bekliyor demek oluyor.

Genellikle batarya ömrünün uzaması, cihazların büyümesi anlamına gelir. Apple bu sorunu bir şekilde çözmüş gibi görünüyor. İddialar ise uzun süredir Teknoloji alanında ortaya attığı başarılı iddiaların sahibi olan analist Ming-Chi Kuo tarafından yayıldı. Doğal olarak söylediklerini ciddiye almak mantıklı olabilir.

Peki Apple bu işi nasıl başardı? Bu sorunun cevabının kesinlikle cihazın ekranı ve mantıksal çevrim kartıyla alakalı olması gerekiyor. Zaten iPhone 8'in 5.1 ya da 5.2 inç'lik bir ekran boyutuna sahip olacağı tahmin ediliyor. Bu boyut 4.7 inç'lik ekrana sahip olan iPhone 7'den büyük ama cihazın kasasını aynı boyutta tutarak ekranı büyütmek de mümkün. Zira iPhone 7'nin ekran çerçevesi oldukça geniş.

Son olarak da Kuo'ya göre Apple, iPhone 8 ile birlikte yeni bir mantıksal çevrim kartına geçiş yapacak. Bununla birlikte de içerisinde bulunan elementlerin boyutlarını biraz daha ufaltarak, daha yüksek kapasiteli bir bataryaya yer açmış olacak.

Bu iddiaların ne kadarının doğru olacağını zamanla göreceğiz ama tekrar hatırlatalım, Ming-Chi Kuo oldukça isabetli tahminleriyle bugüne dek güvenilir bir kaynak olduğunu defalarca kanıtlamış bir isim.

iPhone 8 bütün yazıdaki özellikleri taşıcağına emin değilim bu bir alıntı yazıdır
 
Son düzenleme:

Snickers

Profesör
Kıllandım valla ne yalan söylüyüm.Parmak izi okuma sensörünü arkaya koyacak felan görselleri gördüm inşallah öyle bir hata yapmazlar.
 

MrtAltg

murat.altug@shiftdelete.net
Yönetici
Super Moderator
diyorum ya Samsung Apple ın peşinden giderek buralara geldi yoksa kendi başına gitmeye kalksa diğer üreticilerden pek bir farkı yoktu işin doğrusu hep apple cihazlarıyla karşılaştırıldı Apple lar Samsung la değil durum halende öyle ama yiğidi öldür hakkını yeme Samsung baya bir yol kateddi ama yakalaması için biraz daha gayret gerekli
 

Snickers

Profesör
diyorum ya Samsung Apple ın peşinden giderek buralara geldi yoksa kendi başına gitmeye kalksa diğer üreticilerden pek bir farkı yoktu işin doğrusu hep apple cihazlarıyla karşılaştırıldı Apple lar Samsung la değil durum halende öyle ama yiğidi öldür hakkını yeme Samsung baya bir yol kateddi ama yakalaması için biraz daha gayret gerekli

Haklısın ama bu gidişata göre de hep 1-0 gerisinden gitmeye devam edecek Apple izlemiş olduğu politiya Samsung ağzın da kuş da tutsa yine erişemez.Sen bir telefon çıkaracaksın adamlar Storu önün de kamp kuracaklar ilk alanlardan olmak için (Allah akıl fikir versin) böyle destekçi fan boyları var ama şimdi marka almış başını gitmişler bu durumda tek çatı altın da birleşseler bile çok zor artık Apple devirmeleri hepsinden fazla kasasın da cirosu bulunmakta.
 
Düne kadar iphone katili olabilir diye deniyordu katili değil olabilir belki şimdi halen öyle bakma işte lafta iyi samsung
Yahu samsunga nerden girdin kim kimin katili ?
Sana göre iPhone 8 ve 8 Plus ne olmakta Murat :D
Milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir telefon markası olan Apple'ın iPhone 8 serisi büyük merak konusu oldu
Sana göre iPhone 8 ve 8 Plus ne olmakta Murat :D
Bi oku bakalım burda ne demiş konu sahibi.
Milyonlarca kişi tarafından kullanılan
iPhone 8 ailesi milyonlarca kişi tarafından mı kullanılıyor ?
hepsinden fazla kasasın da cirosu bulunmakta.
Tank üreten Burj khalifayı inşa eden samsungun kasasındaki ciro Appledan az mı olacak veya ondan güçsüz mü olacak ?
 

Snickers

Profesör
Yahu samsunga nerden girdin kim kimin katili ?



Bi oku bakalım burda ne demiş konu sahibi.
Milyonlarca kişi tarafından kullanılan
iPhone 8 ailesi milyonlarca kişi tarafından mı kullanılıyor ?

Tank üreten Burj khalifayı inşa eden samsungun kasasındaki ciro Appledan az mı olacak veya ondan güçsüz mü olacak ?
Yeni çıkacak bir telefon sızıntılar vs bahsedilmekte yanlış konuya mı bakıyoruz.
 
Yeni çıkacak bir telefon sızıntılar vs bahsedilmekte yanlış konuya mı bakıyoruz.
upload_2017-7-22_11-35-35.png

Bak diyor ki milyonlarca kişi tarafından kullanılan Appleın iPhone 8 serisi
Aslında şöyle demesi lazımdı. Milyonlarca kişi tarafından kullanılaın Apple'ın iPhone serisinin(veya ailesinin) son üyesi iPhone 8 büyük merak konusu oldu.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bir video izlemeye başladım adam 6S'den S8'e geçmiş bakalım 6S'i nasıl gömecek :D
 
Sen bu yazıdan çıkmış mı anladın tamamdır.Susuyorum ben.
Yahu ne çıkmışı
Cümle aynen şunu ifade ediyor. iPhone 8i milyonlarca kişi kullanıyor.
Yahu ben anlatamıyor muyum ?
Milyonlarca kişi tarafından kullanılan appleın iPhone 8 serisi diyor.
Eğer aynen bu şekilde yazmak istiyorsa
Milyonlarca kişi tarafından kullanılan Apple'ın ,(virgül) iPhone 8 serisi büyük merak konusu oldu.
Sen direk virgül olmadığı halde virgüllü okuyorsun herhalde
 

Transistor

Profesör
Home butonu arkada olacak 1 aydır söylüyorum. Hiçbiri entegre edemeyecek. Ayrıca resimdeki gibi full ekran beklemeyin üzülürsünüz.
 
Cümeleyi neden sonuna kadar almıyorsun :D Apple'ın iPhone 8 serisi büyük merak konusu oldu

Tamam alalım
Milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir telefon markası olan Apple'ın iPhone 8 serisi büyük merak konusu oldu.

Ne demek istiyor ?. Milyonlarca kişinin kullandığı Apple'a ait iPhone 8 ve iPhone 8 Plus büyük merak konusu oldu.
Virgül koysaydı şöyle olurdu.
Milyonlarca kişinin kullandığı Apple'ın , iPhone 8 serisi büyük merak konusu oldu.
Bu şu anlama geliyor. Milyonlarca kişinin kullandığı Apple markasının yeni çıkaracağı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus büyük merak konusu oldu.
Virgülsüz cümlede milyonların hem kullandığı hem de merak ettiği cihazlar iPhone 8 ve iPhone 8 Plus cihazları
Virgüllü cümlede milyonların kullandığı şey Apple ve cihazları , milyonların merak ettiği cihazlar iPhone 8 ve 8 Plus
tek virgül işi bozuyor.
 

Son mesajlar

Üst