iPhone 7 yada 3500 TL Telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381
Taş gibi P40 Lite var bence o fiyat aralığında alınabilecek en iyi telefon. 7nm işlemci, 40w hızlı şarj desteği ve muazzam bir kameraya sahip kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ederim
Muhteşem kamera falan diyorsunuz ama mi note 10 lite HDR, keskinlik, netlik, renk doğruluğu, doku algılama, iç mekan, makro konularında çok daha başarılı. Özellikle de sarı ışık altında mi note 10 lite nesneleri çok doğru bir şekilde gösterirken p40 lite tamamen sarıya boğuyor.

Video konusunda zaten mi note 10 lite çok daha iyi.
Yani hiç de aslında taş gibi değil. Ayrıca zaten google çok da büyük bir eksik sayılır. Ben bir kaç yetkilinin dediklerinden yola çıkarak büyük ihtimalle hms çok iyi olacak demiştim hatta bunun üzerine konu açmıştım ama çok da kötü oldu.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
iPhone 7 güncelleme açısından 2 sene ancak kullanılabilirlik bakımından uzun süre gideceğinden eminim.Ancak o fiyata değmeyeceği fikrindeyim.Muhakkak iOS tabanlı bir cihaz istiyorum diyorsanız iPhone SE(2020) almanız sizin için daha mantıklı olur. Çünkü daha iyi kamera daha güçlü işlemci ve uzun süre güncelleme ve hız desteği olacak. İşlemcileri bakımından bile A10 Fusion Chipset 16nm iken A13 Bionic Chipset 7nm.Bu fark ileride iOS 14 ile gelecek olan widget vs vs. gibi güç isteyen uygulamalarda hız bakımıdan eminim ki fark edecektir.Ram bakımından da SE(2020) daha güçlü. SE(2020) şarjının gitmediğine dair şikayetler var.Ancak bilinmelidir ki iPhone 7'nin şarjı SE(2020)'den daha beter ayrıca ileri zamanlarda mutlaka optimizasyon güncellemeleri gelecektir.