iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kamera Sorunu

iPhone cihazınızda kamera sorunu yaşıyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    6
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

altınsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar,

iPhone 6s'te yaşadığım bir sorun iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ta da devam ediyor.
Kamerayı açtığımda bir kaç saniye flu bir ekranda bekleme oluyor. Bazen de flu ekran yerine siyah ekranda bekleme yaşanıoyor. Bu durum bir kaç saniye sürdükten sonra kamera açılıyor.
Benzer sorunu yaşayan ya da çözümünü bilenler var mı acaba?

Ekli dosyalar

• altınsoy.png
    altınsoy.png
    142.6 KB · Görüntüleme: 860

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Merhaba arkadaşlar,

iPhone 6s'te yaşadığım bir sorun iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ta da devam ediyor.
Kamerayı açtığımda bir kaç saniye flu bir ekranda bekleme oluyor. Bazen de flu ekran yerine siyah ekranda bekleme yaşanıoyor. Bu durum bir kaç saniye sürdükten sonra kamera açılıyor.
Benzer sorunu yaşayan ya da çözümünü bilenler var mı acaba?
Bende 1 sn bekliyor siyah ekranda ama bana bi sıkıntısı olmadı suana kadar

altınsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende 1 sn bekliyor siyah ekranda ama bana bi sıkıntısı olmadı suana kadar
Ben de bazen direk açıyor ama bazen 3-5 saniye kadar beklediği oluyor. Etrafımdaki bir çok kişide aynı hata var. Bunların içinde iPhone 6s, 6s Plus, 7 ve 7 Plus kullananlar var. Hepimiz aynı sorunu yaşıyoruz. Çok önemli değil belki ama anlık bir şeyi yakalamak istediğinde bu donma nedeniyle yakalayamıyorsun. Haliyle üst seviye cihazlarda bu tür sorunlar olmamasını bekliyor insan.

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Ben de bazen direk açıyor ama bazen 3-5 saniye kadar beklediği oluyor. Etrafımdaki bir çok kişide aynı hata var. Bunların içinde iPhone 6s, 6s Plus, 7 ve 7 Plus kullananlar var. Hepimiz aynı sorunu yaşıyoruz. Çok önemli değil belki ama anlık bir şeyi yakalamak istediğinde bu donma nedeniyle yakalayamıyorsun. Haliyle üst seviye cihazlarda bu tür sorunlar olmamasını bekliyor insan.
Haklısınız yazılımsal sorundur. İnşallah çözerler ama iOS suan çok sıkıntıları var zaten

m_akif_simsek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iPhone 7 Plus'ı Türkiye'den aldım.Cihaz 10.1.1 de sıfır restoreli.Güncelleme üzerine kurulu değil.Kamerada bazen zoom yapınca 10x yazsa bile hiç zoom yapmamış oluyor.Zoom'u alıp geri zoomluyorum düzeliyor.
Ayrıca fotoğraf çekmek istediğim de 0.5 yada 1 saniye geçikmeli çekiyor.Ve bazende (ASIL PROBLEM BU): Böyle birincisini geçikmeli çektiğinde ikinci bir poz daha çekmek. istediğimde cihaz kendini respingliyor.nerdeye hergün oluyor 2 saat önce oldu .Siyah problem bendede oluyor ve bekleme sorunu

Ayrıca Cihaz JAİLBREAK'li değil

altınsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Benim ciihazım da JailBreak'li değil. Apple Store'dan sıfır aldım ve kutusunu da kendim açtım. Aynı sorunların yaşandığı diğer cihazlar da VatanBilgisayar'dan alındı.

m_akif_simsek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim ciihazım da JailBreak'li değil. Apple Store'dan sıfır aldım ve kutusunu da kendim açtım. Aynı sorunların yaşandığı diğer cihazlar da VatanBilgisayar'dan alındı.

Ben jailbreak atacağım için restore etmiyorum .Bir restore etmeyi denesene cihazı

altınsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bence bu sorun donanımsal olabilir bu ip 7 ve 7Plus lardaki kamera sorunu abi hepsimi yazılım problemli olcak sıfır restore attım derdi bitmiyo.Bi Apple'a göstermek lazım
En son öyle yapacağım galiba. Pazartesi Apple'ı aramayı düşünüyorum. Bakalım bir çözüm sunacaklar mı.

altınsoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Telefonun yedeğini alıp sıfırlar mıson
Telefonu sıfırladım. Sadece benim cihazıma has bir durum değil. Çevremdeki bir çok iPhone 6s, 6s Plus, 7 ve 7 Plus modellerinde bu sorunu yaşıyoruz. Telefonu sıfırlamak hiçbirinde bir çözüm sağlamadı ne yazık ki.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Sıfırlama çözüm olmadı ise güncelleme gerekiyor bu sorun için.