İphone 7 ve diğerleri

Bu konuyu okuyanlar

bucamania

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle herkese selamlar uzun zamandır araştırma yaptığım foruma kayıt oldum ve sizlerden bu konuda yardım rica edeceğim

Öncelikle 2.el telefon alacağım ama garantili faturalı temiz olacak buna dikkat edeceğim,istanbulda yaşadığımızdan bolca telefon bulunuyor gidip elden inceleyerek alacağım fakat ne alacağım sorun burada :)

oyun oynamam,müzik dinlerim çok fazla fotoğraf video çekmem,sosyal medya uygulamarını kurarım akşam arkadaşlarla dışarı çıktığımızda 1-2 saat yoğun kullanım olur,onun dışında tarayıcıyı çok kullanırım.Telefonda çok ekstrem işlem yapmam yapacaklarım bunlar.Kendimce yaptığım çıkarıma göre şarjı beni kurtarmalı biraz da akıcı olmalı

bütçem max 2500 ha söylemeyi unuttum büyük telefonları sevmiyorum tek elle kullanmak zor olmamalı,uzun yıllar andorid kullandım ios olarak da iphone 5s kullanmıştım

şuan bu bütçeye 2.el temiz iphone 7 bulabiliyorum hatta pazarlıkla daha ucuza albilirim kutulu garantili,öte yandan da xiaomi de epey model var tabi hiç birisini canlı canlı görmedim ama gördüğüm kadarıyla biraz büyük telefonlar yapmışlar,bir de meizu 16th var alabileceğim tabi bu modeller yurt dışı ve garantisiz bunun farkındayım

iphone 7 de çok aklımı çeliyor tabi param yetse de iphone 8 alsam ama onad a bütçe yetmiyor,uzun yıllar kullanırım telefonumu bu yüzden androis kısmı biraz geride kalıyor gibi az buçuk bilgimle şunu gördüm android telefonlar 1-2 yıl sonra kasmalar şişmeler,romdu formattı vs en azından ios tarafı maddi olarak da değer kaybetmiyor ve akıcılığı kolay kolay kaybolmuyor.Diğer tarafta 6/8 gb raml 64 128 hafıza var bunlar kafamı kurcalıyor ama büyük boyutu telefonlara hiç yanaşmıyorum 5 inch civarı işimi görür benim.

Fazla uzattım arkadaşlar söz sizlerde

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bahsettiğiniz yavaşlamalar iphone'da da oluyor yani telefonlar en son güncellemeyi aldığında destek bitiyorlar her telefonda problemler oluyor ayrıca apple şöyle bir sıkıntısı var destek bittikten sonra bazı uygulamarı yükleyemiyorsun yüksek sürüm istiyor iphone alacaksanız en az iphone 8 almanız gerekiyor iphone 7'ye en fazla 2 sene daha destek verirler..

bucamania

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
teşekkürler peki alternatif olarak ne önerebilirsiniz benim için boyutta önemli fazla büyük olmayan mi 8 ya da meizu 16th olabilir mi

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Meizu 16th fiyat performans olarak çok iyi bir telefon işlemcisi olsun kamerası olsun tek eksisi bataryası 3000 mah ama sizin bahsettiğiniz tüm gereksinimleri karşılıyor..