iphone 7 plus vs Nova 5t

Bu konuyu okuyanlar

Mugeyalcin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyun oynayacağım diye takoz tasarımlı, sabit damlacıklı cihazlar alıp tasarımdan ödün vermek çok kötü. Elbet çok iyi tasarım olupta özellik olmazsa da verim alınmayacağı aşikar.

Oyun nereye kadar oyun ? İllaki oyun olacaksa ios tarafında plus modelleri düşünebilirsiniz. Öte yandan ben her zaman uzun vadeli birşey düşünüyorum her ne kadar alamasam da. Alacak olursam da tepesinden birşey alırım ki uzun süre ardıma bakmayayım.
Benim önceliğim kamera ve batarya sosyal medya da çok vakit geçiriyorum ve herkesin istediği gibi kibar şık bir görüntü de önemli. 7 plus ve nova 5t arasında kaldım. Başka model düşünmüyorum. İkisi arasından hangisini almalıyım. 4 sene kullanırım en az bir telefonu bundan önceki telefonum lg g4ü bile 4, 5 sene kullandım.

rovou

Alperen Karaoğlu
Reaksiyon puanı
73
Mi 9T Pro yerinde tercih olacaktır.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Ben Nova 5T aldım, 3 gündür kullanıyorum gayet memnunum. Abimde iPhone 7 var, ben de almayı düşünüyordum aslında ama abim 2 sene önce 3100 TL'ye aldı, hâlâ aynı fiyata satılıyor. Yani fiyatına değmez bence, birkaç sene güncelleme desteği bitecek zaten. Şahsen Nova 5T öneririm yani.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Ben Nova 5T aldım, 3 gündür kullanıyorum gayet memnunum. Abimde iPhone 7 var, ben de almayı düşünüyordum aslında ama abim 2 sene önce 3100 TL'ye aldı, hâlâ aynı fiyata satılıyor. Yani fiyatına değmez bence, birkaç sene güncelleme desteği bitecek zaten. Şahsen Nova 5T öneririm yani.
Hayırlı olsun.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Benim önceliğim kamera ve batarya sosyal medya da çok vakit geçiriyorum ve herkesin istediği gibi kibar şık bir görüntü de önemli. 7 plus ve nova 5t arasında kaldım. Başka model düşünmüyorum. İkisi arasından hangisini almalıyım. 4 sene kullanırım en az bir telefonu bundan önceki telefonum lg g4ü bile 4, 5 sene kullandım.
Nova5t al keyfine bak.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Bence O bütçeye İPhone 7 plus tan ziyade Dedikleri gibi mi 9t pro ya bakabilirsiniz. İPhone oyun konusunda seni uzmeyebilir belki ama o da eski model artık. Alsan bile kendi fiyat aralıklarına göre İPhone 7 plus pek iyi seçim olamayabilir. daha donanımlı bir telefon yani mi 9t pro falan olabilir ????
(Ama şuan pek stoklarda yok gibi görünüyor ?)

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Apple'dan daha fazla ekran süresi verir diye düşünüyorum, ihtiyaç duyulmayan yazılımların çalışması da durdurulmalı tabi. Iphone 7 plus bir 4 yıl daha kaldırır mı ? Kaldırabilir. Lakin fotoğraf, şarj süresi için ise araştırma yapmak lazım. Şuan bakamam ama tavsiyem gsmarena gibi sitelerden fotoğraf kalitelerine bakın. Şarj süreleri için mutlaka youtubede batarya testleri vardır.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Bence O bütçeye İPhone 7 plus tan ziyade Dedikleri gibi mi 9t pro ya bakabilirsiniz. İPhone oyun konusunda seni uzmeyebilir belki ama o da eski model artık. Alsan bile kendi fiyat aralıklarına göre İPhone 7 plus pek iyi seçim olamayabilir. daha donanımlı bir telefon yani mi 9t pro falan olabilir ????
(Ama şuan pek stoklarda yok gibi görünüyor ?)
Mi 9T Pro'nun üretimi durdu diye biliyorum, son partlar satılıyodur artık, onlar da pahalıdan satılıyor. Birkaç ay önce 3500 TL civarına satılıyorken, şu anda 4700-4800 TL'ye satılıyor. Bence o paraları haketmeyen bir cihaz.

Ravenn

Asistan
Reaksiyon puanı
159
Oyun oynayacağım diye takoz tasarımlı, sabit damlacıklı cihazlar alıp tasarımdan ödün vermek çok kötü. Elbet çok iyi tasarım olupta özellik olmazsa da verim alınmayacağı aşikar.

Oyun nereye kadar oyun ? İllaki oyun olacaksa ios tarafında plus modelleri düşünebilirsiniz. Öte yandan ben her zaman uzun vadeli birşey düşünüyorum her ne kadar alamasam da. Alacak olursam da tepesinden birşey alırım ki uzun süre ardıma bakmayayım.
Doğru diyorsun fakat oynu bırakamıyorum.Mi 8in tasarımı da gayet iyi Alınmaz mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nova5t al keyfine bak.
Kesintisiz ekrana 8 saat baktım oluyor.Nova 5t de ısınma sıkıntısı var diyorlar uzun çok kullanımda sıkıntı çıkaracağını düşünüyorum

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Hımm anlıyorum.
ben nette belirli bir fiyat görmeden tavsiye etmemeliydim. Fiyatının da4500-4700 civarı olabileceğini tahmin edemedim. 4000 fln dır diye düşününce tavsiye ettim. zaten üretimi durduysa vardır Bi sıkıntısı vs. ??

Mi 9T Pro'nun üretimi durdu diye biliyorum, son partlar satılıyodur artık, onlar da pahalıdan satılıyor. Birkaç ay önce 3500 TL civarına satılıyorken, şu anda 4700-4800 TL'ye satılıyor. Bence o paraları haketmeyen bir cihaz.

Başka yandan a71 ya da Dedikleri gibi nova 5t de incelenebilir. nova 5t yi o kadar bilmiyorum ama a71 tasarımda baya başarılı. Hele Şu Mavi gibi rengi olan ??????

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Nova da ısınma problemi var. İphone 8 plus bak. Olmadı asus rogphone 2 :))) gerçi satılan cihazlar yurt dışından gelmiş oluyor.
Alacağın telefon kesinlikle üst segment işlemciye sahip olmalı. Orta segment işlemciyi koy çuvala at.
Youtubeden aç videoları bak en net cevaptır sana.
Ayrıca ekran amoled, süper amoled, oled olursa güzel olur.